www.geni.com

Arvutiabi
liil
Postitusi: 100
Liitunud: Neljapäev 02. August 2007, 19:06:08
Status: Eemal

www.geni.com

Postitus Postitas liil »

Leidsin sellise spetsiaalse genealoogia Interneti serveri (www.geni.com), kuhu saaks suguvõsa andmeid sisestada ja seda saaksid siis mitmed sama suguvõsaga tegelejad kasutada/vaadata/korrigeerida. Tundub, et võõrastele ligipääsu ei ole. Võimalik lisada pilte jne muud materjale. Kas keegi kasutab, teab, millised head ja vead?
mirjam
Postitusi: 20
Liitunud: Pühapäev 21. August 2005, 15:43:08
Status: Eemal

Postitus Postitas mirjam »

Hakkasin kasutama ja tundub täitsa asjalik asi olevat. Kõik on inglise keeles, andmete sisestamine lihtne, piltide lisamine samuti. Ei ole vaja eraldi programmi endale arvutisse laadida.

Kuna ma pole teisi geneoloogiaga seotud programme kasutanud, siis võrdlusmoment jääb minu puhul ära.
Andrus A
Postitusi: 393
Liitunud: Pühapäev 26. November 2006, 21:49:11
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Andrus A »

Kasutada tundub tõesti lihtne, kuid jama on see, et ilma internetita pole võimalik seda asjandust ju kasutada. Mina kasutan ikka vana Brother's Keeperit, kuid tahaks selle millegi uue vastu vahetada.
Saareprints
Postitusi: 26
Liitunud: Pühapäev 14. Jaanuar 2007, 16:07:01
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Saareprints »

Andrus A kirjutas:Kasutada tundub tõesti lihtne, kuid jama on see, et ilma internetita pole võimalik seda asjandust ju kasutada. Mina kasutan ikka vana Brother's Keeperit, kuid tahaks selle millegi uue vastu vahetada.

Tundub, et Geni lubab internetis tehtud sugupuu allalaadida GEDCOM failina,
mida saab omakorda kasutada sellega ühtivas sugupuuprogrammis (oma arvutis):
vt. vastavat infot.

Analoogne interneti multipersonaalne keskond: Livingmemory.com

Ise kasutan seni : Tribalpage.com
Meie pühapäevane kirik anna meile tänapäev ;)
Andrus A
Postitusi: 393
Liitunud: Pühapäev 26. November 2006, 21:49:11
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Andrus A »

... ja kui impordi osa geni.com-i saab lahenduse, siis oleks asi tõesti atraktiivne.

Hetkel ei näe ma erilist mõtet andmeid käsitsi üle kanda :roll:
u.kask
Postitusi: 31
Liitunud: Pühapäev 24. August 2008, 17:41:08
Status: Eemal

Postitus Postitas u.kask »

Tere.
Kasutan ise seda teenust, tundub nende fun värginduste seast kõige qasjalikum olevat. proovisin ka gedcom faili ülekannet, kuramus kui ikka maailm vabaduse samba taga ära lõpeb, siis pole midagi teha. Tekkis täpitähtede probleem.
MiliaM
Postitusi: 14
Liitunud: Teisipäev 02. Detsember 2008, 06:32:12
Asukoht: Tabasalu
Status: Eemal

Postitus Postitas MiliaM »

Kasutan ka geni.com-i oma sugupuu ülesmärkimisel. Väga mulle meeldib, asjalik ja konktreetne. Kuid tegin ühe vea kohe alguses ning tahaks siinkohal teisi selle kasutajaid hoiatada. Nimelt kutsusin elavad lähisugulased ka seda vaatama suure hurraa-ga, kõik tulidki. Kuid minu naiivne lootus oli, et inimesed täiendavad ise oma andmetega süsteemi, kuid seda ei juhtunud. See-eest, keelasid nad oma andmete muutmise võõrastel, kuid samaga ka minul kui puu loojal. Ja täna kui ma tahaks mõne inimese andmeid uuendada, mis teada olen saanud, ma seda teha ei saa. Ehk siis soovitan geni.com-s kas siis kohe teistel ära keelata puu "creator"-i poolt sisestatud inimeste andmete muutmine või siis mitte üldse kutsuda puuliikmeid selle kastuajaks ja vaikselt ise asja kallal nokitseda. :roll:
Uku.Velbri
Postitusi: 1105
Liitunud: Laupäev 15. September 2007, 17:43:09
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.
Status: Eemal

Postitus Postitas Uku.Velbri »

Kasutan ka geni.com'i, kuid seda peamiselt meelelustlikul otstarbel, ehk siis üksteist unustanud sugulaste kokkukasvamise peenrana :D . Geni saadab meilile teateid sünnipäevade ja muude tähtpäevade ärapidamiseks ja sugulased siis muudkui suhtlevad ning õnnitlevad, ise õnnelikud ja tore vaadata. Aga... oma põhilist andmesahvrit ma sinna ei pane, see on Legacy's, minu ja ainult minu arvutis, keegi ei pääse näppima ega muud viga tekitama. Suuremate sisestuste järel päkap ja andmed kaitstud.
Geni miinusteks on:
¤ Suurte sugulasmasside puhul (eesläinud, olevad ja järeltulevad kokku kõik) on asja haldamine suht võimatu - kuvamisvõimalusi vähe.
¤ Ma ei riputaks oma ainukest databaasi üles serverisse, mis mingil hetkel võib pikali minna ja mind ainult väljatrükkide omanikuks jätta.
¤ Minust sõltumatu andmete muutmine, mis ka eelnenud postist nähtavale tuli.
Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.
______________________________
Exitus opes excusare potest,
dum sit aliquid ad finem excusandum.
u.kask
Postitusi: 31
Liitunud: Pühapäev 24. August 2008, 17:41:08
Status: Eemal

Postitus Postitas u.kask »

Uku Velbri kirjutas:Geni saadab meilile teateid sünnipäevade ja muude tähtpäevade ärapidamiseks ja sugulased siis muudkui suhtlevad ning õnnitlevad, ise õnnelikud ja tore vaadata.
Ei saada ta midagi, kui õigetest kohtadest linnukesed ära koristada. Default seadetega loomulikult ujutab postkasti üle.
Ja genit vaatama olen kutsunud ainult need, kellega eelnevalt sel teemal räägitud on ja kes tõega asjast huvitatud on.
Uku.Velbri
Postitusi: 1105
Liitunud: Laupäev 15. September 2007, 17:43:09
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.
Status: Eemal

Postitus Postitas Uku.Velbri »

u.kask kirjutas:Ei saada ta midagi, kui õigetest kohtadest linnukesed ära koristada. Default seadetega loomulikult ujutab postkasti üle.
Ja genit vaatama olen kutsunud ainult need, kellega eelnevalt sel teemal räägitud on ja kes tõega asjast huvitatud on.
Aga see ongi asja mõte, et meelde tuletataks ja sealses jututoas suhelda saaks. Meie sugupuusse on kutsutud küll kõik sinna kuulujad, kelle meiliaadress teada ja siiani pole keegi ära laitnud või oma andmeid kustutanud, ega ka varjata käskinud.
Kuid endiselt väidan, et uurimise seisukohast pole Geni hea variant.
Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.
______________________________
Exitus opes excusare potest,
dum sit aliquid ad finem excusandum.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Mina tahtsin ka kunagi andmed mingisse programmi või serverisse kanda, aga loobusin. Seda üsna mitmel põhjusel.
Andmed arvutis tähendab seda, et turvalisuses ei saa kunagi kindel olla, Minu põhiandmestik asub paberkandjatel. Seda on päris palju. Neis andmetes orienteerun hästi ja kiiresti, sest olen välja töötanud abikataloogid kuidas inf kähku kätte saada. Toimib!
Miinus on see, et ka paberilehed kipuvad kaduma ja hävinema. Lahendus minu jaoks on see, et olen siiski andmeid ka arvutisse sisestanud ja neid sealt väljagi trükkinud. See on riskide ajutamine, aga arvutit usaldada pole kunagi mõtet. Suguvõsa saab küünla valgel ka uurida, aga ilma elektrita andmebaase ei kasuta. Ei räägi üldse veel viirustest ja häkkeritest.

Need GEDCOM failid on head tegelikult vaid genealoogide vaheliseks suhtlemiseks. Olen neid tegelikult ise loonud ka. aga kui ma suhtlen normaalsete inimestega, siis tema ei hakka ju ometi mingit softi spetsiaalselt downloadima, et mingit minu saadetist tsekata. Lihtsam on deliitida ära see jama.

Spets programmide eelis on muidugi see, et saab puid joonistada (mis mind kunagi huvitanud pole) teada mitu Anni ja Jürrid on minu sugupuus, aga mis ma seda mitte teades kaotaksin :?:
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
u.kask
Postitusi: 31
Liitunud: Pühapäev 24. August 2008, 17:41:08
Status: Eemal

Postitus Postitas u.kask »

Assari jutuga päri. Paberkandja (tegelikult mulle ei meeldi see moodusõna) on ikka üks hea läbiproovitud asi. Tänapäeval lisanduvad veel kiletaskud ja kiirköitja. Arvuti ja Word või Open Office ning printer. Ja asi saab kenasti korda.
Geni ja analoogsed saidid on head selle poolest, et kui külla lähed, siis ei pea kaustu kaasas tassima. Enamuses on Internet meie vabariigis ikkagi olemas mingil määral, kuigi tiiger ei jõudnud kuigi kaugele hüpata.
Mina tegelikult hellitan lootust muretseda endale see pisikene läpakas, mis tänavu aasta moodukaubaks sai ja mis kaalub nii kilo ringis ja siis mingine skänner ja võin hakata mööda sugulaste fotoalbumeid kolistama. Lähen külla, läpakas ja skänner kaasas. Jääb ära tülikas fotode kodu kaasa lunimine.
Häid jõule ja aastavahetust siinsele rahvale.
Uku.Velbri
Postitusi: 1105
Liitunud: Laupäev 15. September 2007, 17:43:09
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.
Status: Eemal

Postitus Postitas Uku.Velbri »

Siin ei saa ma Teiega nõu sisse jääda. Kuigi ma olen, tõsisemate uurijate kõrvale seades, sel alal poisike alles (alustasin alaga tõsisemalt oktoobris 2007), on minu konveier-meetod tänaseks nii äraõlitatult tööle pandud, et sadakond ühikut (sünnid, leerid, laulatamised, surmad) koos kontroleerimisega nädalalõpu normiks on saanud. Sellise andmehunniku juures ei suudaks ma paber-kartoteeki mingi nipiga tekitada.
Kui ma alustan uue liini uuringut, siis sodin ruudulisse kaustikusse üles teada olevad andmed ja hakkan kerkokirju lehitsema. Mingil hetkel muutuvad need lehed andmetest üleküllastunuks, elik siis mitte arusaadavaks enam. Nüüd tuleb kõik see leitu Legacy'sse toksida ja välja trükkida. Selle järel saab jälle kõik ääred ja päised ja jalused täis sodida, ja jälle sisestus ja trükk. Mis puutub andmete võimesse ära kaduda (näit. kõvaketta surma tõttu), siis Legacy nõuab, pärast andmete muutmist/lisamist, alati päkapi tegemist - pistad välise kõvaka soolika arvuti külge ja kõik talletus kaitstud ja meel rõõmus :D .
Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.
______________________________
Exitus opes excusare potest,
dum sit aliquid ad finem excusandum.
siirite
Postitusi: 147
Liitunud: Pühapäev 28. September 2008, 10:00:09
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Postitus Postitas siirite »

Kuigi olen veel väga roheline, olen Ukuga täiesti päri. On vaja arvutit ja mingit genealoogia programmi, on vaja väljatrykke, et näha mingi haru uurimise tulemust ja leida aukke ning ka sodivihikul on oluline osa. Kõik komponendid on vajalikud ja täiendavad yksteist.
U.Kask! Kui muretsed kilose miniarvuti, siis enne uuri väga täpselt järgi milline osta, et miniarvuti suudaks võimalikult palju soove rahuldada. Mini on mini, kõikki soove ei suuda rahuldada kindlasti.

Toredaid pyhasid ja uusi leide uuel aastal!

Siiri
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

u.kask kirjutas: Paberkandja (tegelikult mulle ei meeldi see moodusõna) on ikka üks hea läbiproovitud asi. Tänapäeval lisanduvad veel kiletaskud ja kiirköitja. Arvuti ja Word või Open Office ning printer. Ja asi saab kenasti korda.
Geni ja analoogsed saidid on head selle poolest, et kui külla lähed, siis ei pea kaustu kaasas tassima. Enamuses on Internet meie vabariigis ikkagi olemas mingil määral, kuigi tiiger ei jõudnud kuigi kaugele hüpata.
Mina tegelikult hellitan lootust muretseda endale see pisikene läpakas, mis tänavu aasta moodukaubaks sai ja mis kaalub nii kilo ringis ja siis mingine skänner ja võin hakata mööda sugulaste fotoalbumeid kolistama. Lähen külla, läpakas ja skänner kaasas. Jääb ära tülikas fotode kodu kaasa lunimine.
Häid jõule ja aastavahetust siinsele rahvale.
Olen omakorda hr. Kask´ga nõus. Peamine arhiveerimine on kõige otstarbekam siiski paberil.

Arvutil ja saitidel on aga positiivseid omadusi, mida on võimalik teatud juhul ära kasutada. Ise olen fotosid viimasel ajal kõvasti skänninud. Ega see on nii, et kaugematest esivanematest on mõnest heal juhul üks foto või kaks. Sedagi üks eksemplar. Teinekord toimub suhtlemine kirjatsi või emailitsi. Ega ma oma ainukest originaali niisama seni võõrale inimesele ära ei saada (mis siis kui kiri kohale ei jõuagi?). Kserode kvaliteet on kahtlane. Eriti kui originaalfoto on väikseformaadiline ja vajab oluliselt suurendamist, et keegi aru saaks mis seal peal on. Peale selle annab skännimine võimaluse säilitada fotode kvaliteeti ja fotosid ei pea albumist välja rebima (äkki läheb katki), et kellegile äratundmiseks esitada (tervet albumit ei taha alati näidata). Paar pilti on õnnestunud päästa foto sisse olid tekkinud õhumullid. Skännisin ära ja lasin restaureerida. Tänaseks ongi õhumullid katki originaalil, aga kujutis ise on päästetud.

Mul endal on piisavalt palju andmeid arvutist lennanud vastu taevast. Sealhulgas koos dublikaatidega. Küll mu enda vigade, kellegi teise vigade, vääramatu jõu tõttu + vargad. Lisaks elektri katkestused, viirused, arvuti kokku jooksmised jne. Paber on kõige turvalisem vahend andmete säilitamiseks. Millegipärast ka tänased asutused, arhiivid, sh. ka politsei, KAPO, ministeeriumid jne. säilitavad olulisi andmeid paberil. Kas nad on lollid või?!
siirite kirjutas:Kuigi olen veel väga roheline, olen Ukuga täiesti päri. On vaja arvutit ja mingit genealoogia programmi, on vaja väljatrykke, et näha mingi haru uurimise tulemust ja leida aukke ning ka sodivihikul on oluline osa. Kõik komponendid on vajalikud ja täiendavad yksteist.
U.Kask! Kui muretsed kilose miniarvuti, siis enne uuri väga täpselt järgi milline osta, et miniarvuti suudaks võimalikult palju soove rahuldada. Mini on mini, kõikki soove ei suuda rahuldada kindlasti.
Mina programmi järgi ENAM karjuvat vajadust ei tunne. Kuigi suguvõsa materjali on riiulite kaupa - see pole probleem, üldjuhul ma tean peast juba, kus mida leida võib ja kui ei tea, siis selleks on mul abimaterjalid (nö. välised kõvakettad). Lähemate harude uurimustulemused jooksevad mul juba silmade ees. Kui vajan graafilist pilti siis selle võin teha nii käsitsi kui arvutiga (ma ei võõrasta arvutit).

Sodivihikuid lõin ise vaid paar esimest uurimisaastat. Pärast seda olen neist loobunud. Nüüd on mul ka mustandid süsteemis. Ühele A4 lehele kirjutan ainult ühest allikast pärit andmed ilma omapoolsete kommentaaridega. Koopiaid jms. hoian hoopis eraldi, elulood on veel neljandas kohas. Osa materjali asub arvutiski. Kui ka mõni tähtis paber kaduma läheb, saan selle mustandite järgi ja teiste materjalide järgi taastada. Ma ütleksin, et süsteem töötab õlitatult. Võin sel teemal kursusi anda 8)

Ise olen ka mõelnud, et ostaks skänneri ja VÄIKSE arvuti. Seda personaalarvutit on kogu nende juhtmete, kuvarite, hiirte, klaviatuuride jms. väga ebamugav kaasas tassida, sest sugulased ei ela kõik üle tee, mõni lausa teises Eesti otsas, kaugematega suhtleb teisiti.
Arvuti kvaliteeti ei näita tema kaal ja suurus. Minu kunagise kooli tööõpetuse klassides olid tööpingid tehtud suurtest mitmemeetrilistest alumiinium jurakatest kuhu oli külge kruvitud kruustangid ja muu vajalik atribuutika. Seal majas oli nimelt olnud arvutuskeskus omal ajal, mis töötas veel perfokaartide jms. need "tööpingid" olid lihtsalt jäänud sinna ja kool kasutas nad ära. Need kaalusid ikka mitmeis tonne ja terve suur kahekorruseline maja oligi ainult arvuti all kinni. Tänapäeva arvutid on ikka väga MINID selle kõrval. :wink:

Kõike head ja paremat minugi poolt :)
Viimati muutis Assar, Kolmapäev 24. Detsember 2008, 19:02:12, muudetud 1 kord kokku.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Uku.Velbri
Postitusi: 1105
Liitunud: Laupäev 15. September 2007, 17:43:09
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.
Status: Eemal

Postitus Postitas Uku.Velbri »

Ära nüüd solvu, Assar. Keegi ei üritagi Sinu teadmisi ja oskusi kahtluse alla seada. Meie arusaam arvutist on ilmselt erinev lihtsalt. Kui keegi mulle oma tubase, vbl 21" kuvarit omava arvutiga, koos klaviatuuri, kõlarite, hiirte ja muude loomadega ukse taha ilmuks (ilmselt tuleks selleks keskmisest suuremat aiakäru omada), peaksin teda pehmemalt arvates pisut omamoodseks. Minu jaoks on juba aastaid arvutist rääkides eelduseks, et see riistapuu on nii lähedalt 30x21x3,5 cm suur, elik siis läptop. Selleks ma ka rõhutan pidevalt, et päkapid ette ja taha - läpakate kettad minestuvad lauaarvutite omadest, tänu nende vintsutamistele, tunduvalt tavalisemalt.
Kui Sa (või keegi teine siin foorumis) tahad VÄIKEST arvutit osta, siis soovitan VÄGA eeluurimust läbi viia, leida keegi, kes ala valdab ja valida aitab. Ma ise maadlen praegu oma kiirustamise tulemusel ühe tootjaga, kes loomulikult müües ei teatanud, et ta Hiina praakosi tarvitab. Samuti ei ole meie alaga tegelejatele sobivad mitmed eriti pisikesed ja kerged asjad. Asus vist oli üks neist, mis ei oma märkimist väärivat mälu ja on ette nähtud kuskil serverites toimetamiseks ainult.
Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.
______________________________
Exitus opes excusare potest,
dum sit aliquid ad finem excusandum.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Uku Velbri kirjutas:Ära nüüd solvu, Assar. Meie arusaam arvutist on ilmselt erinev lihtsalt. Kui keegi mulle oma tubase, vbl 21" kuvarit omava arvutiga, koos klaviatuuri, kõlarite, hiirte ja muude loomadega ukse taha ilmuks (ilmselt tuleks selleks keskmisest suuremat aiakäru omada), peaksin teda pehmemalt arvates pisut omamoodseks. Minu jaoks on juba aastaid arvutist rääkides eelduseks, et see riistapuu on nii lähedalt 30x21x3,5 cm suur, elik siis läptop. Selleks ma ka rõhutan pidevalt, et päkapid ette ja taha - läpakate kettad minestuvad lauaarvutite omadest, tänu nende vintsutamistele, tunduvalt tavalisemalt.
Ei ma solvu siin ühti. Kultuursete inimestega suheldes pole seda isegi karta vaja :wink:
Ilmselt mul ongi siis korralikust aiakärust puudu jäänud seni. Aga arusaamad erinevadki meil seetõttu, et sinu jaoks on arvuti suguvõsauurimisel primaarse tähtsusega riistapuu. Minu jaoks sekundaarne, ilma milleta saab ka väga edukalt uuritud. Mis tõsi teeb mõned formaalsed olukorrad lihtsamaks. Ehk siis abivahend, nagu luup arhiivis käies (kuigi tavaliselt vaja läheb harva ja ilma saab ka kuidagi hakkama).
Uku Velbri kirjutas:Kui Sa (või keegi teine siin foorumis) tahad VÄIKEST arvutit osta, siis soovitan VÄGA eeluurimust läbi viia, leida keegi, kes ala valdab ja valida aitab. Ma ise maadlen praegu oma kiirustamise tulemusel ühe tootjaga, kes loomulikult müües ei teatanud, et ta Hiina praakosi tarvitab. Samuti ei ole meie alaga tegelejatele sobivad mitmed eriti pisikesed ja kerged asjad. Asus vist oli üks neist, mis ei oma märkimist väärivat mälu ja on ette nähtud kuskil serverites toimetamiseks ainult.fgdfg


Kuna mul on siiski ka selle omamoodu inimese arvuti olemas, poleks tappev mälumaht oluline. Üks asi nende arvutite kaasas tassimisega on veel. Eriti kui külastada vanemaid inimesi võib see neis tekitada piisava võõristuse, et vennastumisest ei saa juttugi olla. Väikest pilli on hea koti põhjas hoida seni kuni tõesti muud moodi võimalik pole.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
siirite
Postitusi: 147
Liitunud: Pühapäev 28. September 2008, 10:00:09
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Postitus Postitas siirite »

:lol: Ja nüüd jaguneb foorum kaheks vihaseks leeriks - paberi ja pliiatsi ning arvuti pooldajad. Mõlemad kindlad oma eelistuses, kumbki ei tagane ja igalühel oma nurga alt õigus.
:!: Arvan, et olulisem on see, et meie vaev ja töö ei häviks. Pole oluline kas see on paberil või arvutis või mõnel muul andmekandjal.

Jõulurahu soovides Siiri
maidu.leever
Postitusi: 676
Liitunud: Kolmapäev 20. Juuli 2005, 12:05:07
Asukoht: Pärnumaa (Läänemaa)
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas maidu.leever »

Ärge ajage segamini andmetöötlust ja andmete säilitamist.
Andmetöötluse juures on arvutist ikka väga palju abi.
Paberkandjal andmete säilitamisel on muidugi rida eeliseid. Sealt on võimalik ilma eriliste abivahenditeta (kui prillid võib olla välja arvata) ka tulevikus midagi välja lugeda. Elektrooniliselt salvestatud (arhiveeritud) andmeid ei pruugi tulevikus niisama lihtsalt välja lugeda, kui üldse.
Kui viis aastat tagasi veel kasutati diskette, siis tänapäeva uutel arvutitel pole isegi disketilugejat.
piret.oun
Postitusi: 41
Liitunud: Teisipäev 04. November 2008, 23:27:11
Status: Eemal

Postitus Postitas piret.oun »

Tere,

jäi silma Assari vihje, et ta võib oma õlitatud süsteemi tutvustada.
Kas on juba midagi tulemas ka?

Olen oma sugupuud uurinud alles mõned kuud ja õhus samad küsimused, mis teilgi-millele oma süsteem luua. Leian, et minule sobib arvutit kasutada abimaterjalina.
Enda loodud süsteem jääb juba nõrgakas. Sellest ka selline huvi, kuidas kogemustega tegijad selle on korraldanud. Vahel tekib väike paanika, et raiskan mõttetult paberit ja uneaega.
Geni.com kasutan puu printimiseks (endale ülevaatlik ja sugulaste poolt lausa nõutud). Proovisin ka GenoPro-d. Kahest kokku saaks asjaliku puu.

Meeldivat aastavahetust kõigile!
Piret
piiksu.pirxu
Postitusi: 37
Liitunud: Teisipäev 22. Juuli 2008, 20:37:07
Status: Eemal

Postitus Postitas piiksu.pirxu »

Mina oleks ka väga tänulik, kui Assar natuke oma õlitatud süsteemi tutvustaks :roll: Mul enamik materjali geni.com-is kuid ausalt öelda puudub mul hea ülevaade, mis seal on. Tahaks ikka paberile + oma arvutisse + kausta vahele tekitada infokogu, nii et kui midagi leian, siis saan info talletada (et ma selle hiljem üles leiaks!!!) juhuks kui mul just seda infot hiljem vaja on.
MiliaM
Postitusi: 14
Liitunud: Teisipäev 02. Detsember 2008, 06:32:12
Asukoht: Tabasalu
Status: Eemal

Postitus Postitas MiliaM »

Minu oktoobris algatatud puus on tänaseks inimesi 800 ringis! Neist viimased 300 pole mul õrna aimu ka kes need sinna paneb. Leian küll umbes-täpselt üles kes need võiksid olla kes panid aga nende infot nende kauguse tõttu ma enam ise ei näe. Samas teate saab saata. Ma tahan öelda, et kui see asi oleks mul olnud kogu aeg enda omas arvutis, siis vaevalt ma oleksin kunagi need puuvõrad kokku suutnud sõlmida mis seal praegu puus näha. Selgus ka, et oma profiili muutmise keelamist ei ole keegi teadlikult teinud, see tuleb kuidagi automaatselt kui inimene on oma osaluse kinnitanud. Nüüd panevad mu kirjade peale tagasi kõik seda luba mu jaoks. :lol:
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

MiliaM kirjutas:Minu oktoobris algatatud puus on tänaseks inimesi 800 ringis! Neist viimased 300 pole mul õrna aimu ka kes need sinna paneb. Leian küll umbes-täpselt üles kes need võiksid olla kes panid aga nende infot nende kauguse tõttu ma enam ise ei näe. Samas teate saab saata. Ma tahan öelda, et kui see asi oleks mul olnud kogu aeg enda omas arvutis, siis vaevalt ma oleksin kunagi need puuvõrad kokku suutnud sõlmida mis seal praegu puus näha. Selgus ka, et oma profiili muutmise keelamist ei ole keegi teadlikult teinud, see tuleb kuidagi automaatselt kui inimene on oma osaluse kinnitanud. Nüüd panevad mu kirjade peale tagasi kõik seda luba mu jaoks. :lol:
Tõepoolest! Tuleb olla loll aga järjekindel. Mina olen ka siin foorumis juba pea kõiki üsna aktiivselt tüüdanud (ja mitte ainult siin foorumis), tulemused on väga head. Ma usun, et kindlasti üle 300 uue inimese olen foorumi vahendusel ainuüksi leidnud. Tänud kõigile koostöö partneritele ja edu uueks aastaks!

Lisaks on selgunud, et "pooled" siin foorumis on minu sugulased :lol:
Mis siis, et teine pool vihast mõnikord hambaid kiristab, et jälle mina võtan sõna :?
Mul neid postitusi paistab ka juba üle 600.

Aga, kes viitsib vaeva näha. Leiab minu teateid ja otsinguid välja riputatud sugulasi üsna mitmetest foorumitest ja geneal. saitidelt. Nii need andmed tulevad ka lõpuks. Olen teinud kõik selleks (ja teen veel), et kelleni ma ise ei jõua, sellel oleks võimalikult lihtne minuni jõuda. Kõik mu kontaktid on avalikud jne. Minu huvid kõigile tüütuseni teada jne.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
urmash
Postitusi: 50
Liitunud: Neljapäev 06. Detsember 2007, 14:56:12
Kontakt:
Status: Eemal

www.geni.com

Postitus Postitas urmash »

Head uut aastat!
Kui poleks arvuti kasutamise võimalust, siis mina poleks sugupuud uurinudki. St kuigi esimese sugupuu Hagaste Priido Paat järeltulijatest sain paberkujul 2004, siis kogu muu info olen saanud viimase aasta asjaga tegeledes arvuti abiga. Otseselt saaga arhivaalidest, avaldatud sugupuudest ja teistelt uurijatelt kes uhtlevad arvuti abil. Seega on ka kogu info ainult arvutis. Et hajutada riske teen ka mina regulaarselt koopiaid interneti portaalides avaldades. Kuna kasutan MyHeritage programmi siis on ka tagavarakoopia portaalis www.MyHeritage.com. Ootan millal Geni avab GedCom failide üleslaadimise võimaluse. Seni on suurem osa infost sinna kantud vaid väike osa arvutisõbralike sugulaste poolt. Mis mulle geni juures eriti meeldib on võimalus eri tegijate sugupuud lihtsasti kokku liita - Nii ÜLESKTSE kasutage geni ja kui teil on sugupuu algus http://www.geni.com ning leiate sugulasi minu sugupuust siis saame koos kaugemaid sugulasi uurida ja ka sugupuud tegelikkusele vastavaks mestida.

Siinkohal tänud kõigile kes on mul aidanud arhiivikirjadest jm asjadest aru saada.
UrmasH:

Erk, Paat
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: www.geni.com

Postitus Postitas Mardo Margumets »

urmash kirjutas: Ootan millal Geni avab GedCom failide üleslaadimise võimaluse.
See võimalus on seal täitsa olemas.
Aga seda saab ainut nii kasutada, et pead uuesti kasutajaks registeerima.
http://www.geni.com/gedcom/start
Uku.Velbri
Postitusi: 1105
Liitunud: Laupäev 15. September 2007, 17:43:09
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.
Status: Eemal

Postitus Postitas Uku.Velbri »

Assar kirjutas:Lisaks on selgunud, et "pooled" siin foorumis on minu sugulased :lol:
Mis siis, et teine pool vihast mõnikord hambaid kiristab, et jälle mina võtan sõna :?
Mul neid postitusi paistab ka juba üle 600.
Kuna mind esimese poole sisse arvatud pole, siis ma arvan ka, et lõpeta ära see sodimine ükskord, ... kui Sa kord juba nii mitmekülgselt andetu oled ja ei suuda nüüd ühtegi ühist vanemat esile tuua 8) :lol: :roll: .
Aga tead, mis vahe on optimistil ja pessimistil?
Pessimist ütleb, et hullemaks minna enam ei saa. Ja optimist, et saab,saab 8) .
Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.
______________________________
Exitus opes excusare potest,
dum sit aliquid ad finem excusandum.
Uku.Velbri
Postitusi: 1105
Liitunud: Laupäev 15. September 2007, 17:43:09
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.
Status: Eemal

Re: www.geni.com

Postitus Postitas Uku.Velbri »

urmash kirjutas:Kui poleks arvuti kasutamise võimalust, siis mina poleks sugupuud uurinudki...
Kusjuures, mina ka kohe kindlasti mitte. Kust ma leiaksin aja, et arhiivitubades meelt viita, seda ju nii priipiiratult peos. Kuna mul võrk, kas siis soolika vahendusel või vihvi kaudu, katkemarult sülle jookseb, siis ei näe ma põhjendust, miks ei peaks ma seda tarvitama :wink: .
Samas saan vägagi hästi aru Assarist, minul tuli, näiteks, tõrkumine peale, kui pidin zeitungeid netist lugema. Kui ikka harjunud laialdasi lehti keerama, siis tundus netist asi kuidagi odav...

Aga, teema algataja ei palunud pliiatsi ja hiire võrdlust, vaid millist proget tuleks pruukida. Endiselt arvan, et oma arvutisse Legacy ja ühiskondlikku serverisse ... no mida iganes, ka geni näiteks. Aga geni ainukeseks andmebaasiks ikkagi ei sobi. Kohe üldse mitte :wink: .
Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.
______________________________
Exitus opes excusare potest,
dum sit aliquid ad finem excusandum.
maidu.leever
Postitusi: 676
Liitunud: Kolmapäev 20. Juuli 2005, 12:05:07
Asukoht: Pärnumaa (Läänemaa)
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas maidu.leever »

Olen tänu sugulastele, kes on sugupuu Geni's koostanud ja mind sinna "liikmeks" kutsunud natukene Geni võimalustega tutvunud.
Minu meelest see keskond meenutab midagi "Orkuti" ja "Rate" stiilis keskonda, mina ja minu sõbrad (sugulased). Tõsiseks uurimiseks see keskond siiski (hetkel) ei sobi.
Ühel päeval lugesin teadetest, et ühel sugulasel on 64-s sünnipäev. Juures oli link sünnipäevaõnnitluse saatmiseks. Kahjuks oli see inimene paar aastat tagasi meie juurest lahkunud. Parandasin Geni keskonnas andmed ära, aga ikka tuletatakse mulle meelde, et ma saadaks õnnitluskaardi.
:roll: :cry: :lol:
u.kask
Postitusi: 31
Liitunud: Pühapäev 24. August 2008, 17:41:08
Status: Eemal

Postitus Postitas u.kask »

Head uut aastat kõigile.
Niimoodu, kas olen mina loll või. Printisin sugulase jaoks genist puu välja ja ta kurivaim otsustas ignoreerida kõiki inglismannide keelele mitteomaseid täpiga tähti. Ei pakkunud mingeid kriksadulle ka asemele, vaid lihtsalt ignoreeris. Ja ei leidnud mina vastavat settingut.
Genis on see nipp, et ei tule teha minu sugupuud. Alustuseks palutakse seal ju panna kirja mina. Mina panin minuks kõige kaugemal asuva teada oleva esivanema praegusel hetkel ja asi loksus kõik ilusti paika ka uurimise mõttes.
Mis puutub miniarvutisse, siis arvuti teeb seda, mida mina tahan. Milleks ma teda konfigureerin. Niisama lihtne see ongi.
Uku.Velbri
Postitusi: 1105
Liitunud: Laupäev 15. September 2007, 17:43:09
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.
Status: Eemal

Postitus Postitas Uku.Velbri »

u.kask kirjutas: Mis puutub miniarvutisse, siis arvuti teeb seda, mida mina tahan. Milleks ma teda konfigureerin. Niisama lihtne see ongi.
Aga mis looma Sa miniarvuti all mõistad? Pihuarvutit, läpakat, või siis sellist vahepealset, millel läpaka kuju, aga kõvaketas puudub. Või midagi erilisemat ehk.
Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.
______________________________
Exitus opes excusare potest,
dum sit aliquid ad finem excusandum.
Vasta

Mine “Arvutiprogrammid”