tekstifail pildiks?!??

Arvutiabi
Vasta
@Murd
Postitusi: 12
Liitunud: Esmaspäev 09. Jaanuar 2012, 11:21:01
Status: Eemal

tekstifail pildiks?!??

Postitus Postitas @Murd »

Selline küsimus,et kuidas saab teksti faili pildiks?
nt. olen teinud nimekirja OpenOfficeWriter ja salvestanud kas html. või pdf. kuid kuidas ma saaksin nt. ühest lk. teha pildi. (oleks sellist varjanti lihtsalt vaja)
Äkki oskab keegi lahti seletada,ei ole kaua nende programmidega tegelenud ja kui varem ka oskasin siis nüüd on meelest läinud :oops:
programmis ei ole jpeg. salvestamise varjanti.

Ehk keegi sai minu mõttest aru ja oskab aidata.
arkin
Postitusi: 1498
Liitunud: Esmaspäev 19. Jaanuar 2009, 22:00:01
Status: Eemal

Re: tekstifail pildiks?!??

Postitus Postitas arkin »

Miks see ei võiks jäädagi .pdf-ks? See on praktiliselt sama või paremgi kui pilt - enamik kasutajaid suudavad pdf-i lugeda (pealegi saab sealt ka teksti reeglina kätte). Kui just kindlasti vaja .jpg-ks või muuks selliseks, siis enamasti on vaja mingit pilditöötlusprogrammi. OpenOffice-is on oma joonistusprogramm. Sinna võib kopeerida teksti ja eksportida pildiks. Samuti võib lühikest teksti (ekraanitäit) kopeerida vahemällu (Print Screen) ja kleepida pildiprogrammi
u.kask
Postitusi: 31
Liitunud: Pühapäev 24. August 2008, 17:41:08
Status: Eemal

Re: tekstifail pildiks?!??

Postitus Postitas u.kask »

@Murd kirjutas:...või pdf. kuid kuidas ma saaksin nt. ühest lk. teha pildi. (oleks sellist varjanti lihtsalt vaja)
Oleneb, millega seda pdf-i avad. Mul on Foxit Reader, seal on Tool menüüs (või kiirklahvid Alt+7) Snapshot, vead hiirega diagonaalis üle lehe, leht muutub siniseks ja kargab ette teade, et on kopeeritud Clipboardile, seejärel avad kasvõi Windowsiga kaasas oleva Painti ja Paste ning salvestad jpeg-i (või mõnesse muusse sobivasse pildiformaati) ja ongi asi pildina ka käes.
@Murd
Postitusi: 12
Liitunud: Esmaspäev 09. Jaanuar 2012, 11:21:01
Status: Eemal

Re: tekstifail pildiks?!??

Postitus Postitas @Murd »

Suured tänud! Vot seda mul vaja oligi ja asi saigi lahendatud (Y) :wink:
K4uri
Postitusi: 1
Liitunud: Neljapäev 29. November 2012, 10:50:11
Status: Eemal

Re: tekstifail pildiks?!??

Postitus Postitas K4uri »

Tere,

Postitan õpetuse ka neile, kes ei kasuta Firefoxi.
1. Avada dokumendil õige koht, millest soovitakse teha pildifaili.
2. Vajutada klaviatuuril nuppu "Print Scrn" ja avada Microsoft Paint (kaasas Windowsiga)
3. Paintis valida "Paste" või kasutada klahvikombinatsiooni "Control-V"
4. Seejärel on võimalik Paintis pilti veidi töödelda ning selle salvestamisel valida rippmenüüst sobiv failiformaat (kõige tavalisem pildifail on JPEG)

Kui küsimusi, siis andke teada :)
Vasta

Mine “Arvutiprogrammid”