Hollandi suguvõsa

Vasta
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Hollandi suguvõsa

Postitus Postitas Assar »

Uurin Suguvõsa Lanting või Landing. Selle suguvõsa esindajad on Põgenenud 16 sajandil Felipe II eest Hollandist Tallinnasse. Pärit on nad kohast nimega Oberissel (Üks maakond Hollandis,nimi võib olla saksapärastatud). Siin on suguvõsa esindatud üle kogu Eesti ning Venemaa. Osa siinseid suguvõsa liikmeid kannab ka nime Lantingshausen. Siit edasi on mindud ka Rootsisse. Suguvõsa liikmete seas on kaupmehi, sõjaväelasi, teadlasi ja teisi.
Kõigil, kes on kokkupuutunud selle suguvõsaga, palun andke endast teada!

Ette tänades:
Assar Järvekülg
Mari.Sarv
Postitusi: 800
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 15:34:11
Status: Eemal

Re: Hollandi suguvõsa

Postitus Postitas Mari.Sarv »

See koht on Overijssel hollandi keeles.
Perekonnanimede andmebaasis annab Landing nulltulemuse, aga olemas on Lanting ja Lantink, see viimane on Overijsselis ka pisut levinud.

Tervit,
Mari
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Hollandi suguvõsa

Postitus Postitas Assar »

Mari.Sarv kirjutas:See koht on Overijssel hollandi keeles.
Perekonnanimede andmebaasis annab Landing nulltulemuse, aga olemas on Lanting ja Lantink, see viimane on Overijsselis ka pisut levinud.

Tervit,
Mari
Suured tänud sulle Mari selle lingi ja vastuse eest! :)
Mõtlesin, et sellele teemale ei vastagi keegi kunagi. Jah vahepeal suutsin tolle kohanime hollandipärase vaste ka teada saada - üks töökaaslane nimelt oli pärit Hollandist.
Leidsin isegi paar kontakti ühe suguvõsaga, kes uurivad Lantinguid ja sain isegi väikse sugupuu. Aga peale tollega ei oska esialgu midagi hakata.
Kui minu esivanemad siia jõudsid oli 16 sajandi keskpaik võib olla. Nende suguvõsa kõuk oli sündinud ca 1700 aastal.
Hollandi sugupuude ja perekonnanime looga pole ka kurssis. Kes said, millal ja kas kõik.
Ja kuivõrd need inimesed kes seal loetletud olid erinevate kohanimedega omavahel sugulased võivad olla, või siiski mitte. 500 aasta jooksul võib järglasi olla ju terve Holland täis.

Nii, et seal Hollandis kandepinda leida on vist ikka väga raske. Ühest Hollandi arhiivist soovitati ka, et mul on hoopis mõistlikum leida keegi, kes juba uurib suguvõsa. Noh, kellegi leidsingi, aga ma ei saa mingi valemiga hetkel öelda, et need inimesed ka sugulased on :?

Aga igasuguste mõtete ja ideede eest ja ... eest olen jätkuvalt kõigile tänulik!
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Katsa
Postitusi: 3735
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Re: Hollandi suguvõsa

Postitus Postitas Katsa »

Siin on üks sellenimeline Zunftgenosse Saaga EAA.1864.2.IX-23:147?57,1147,1267,404,0 - äkki läheb vaja?
Katrin H.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Hollandi suguvõsa

Postitus Postitas Assar »

Katsa kirjutas:Siin on üks sellenimeline Zunftgenosse Saaga EAA.1864.2.IX-23:147?57,1147,1267,404,0 - äkki läheb vaja?
Aitäh Katrin!

See Michael Lanting on mul andmetes täiesti olemas, kuid paraku pole suutnud ma teda siduda ei järeltulevapõlvkonna osas ega esivanemate osas kellegagi. Võib arvata, et too isik on mind huvitava suguvõsa liige. Kuidas seda tõestada, veel praegu ei tea. Vaatan, et elukohaks on märgitud Kunda mõis. Üks minu esivanematest Lantingutest on abiellunud Kunda mõisnike Mülleri ühe tütrega. Kuna Müllereid oli matriklis palju, siis suguvõsa nimi oligi "Kunda Müllerid". Neil oli mingi seos ka Wrangell´te suguvõsaga. Aga see seos oli hoopis varasemal ajal kui 1850 aastal. Ehk peaks siiski Kunda kandi vastu huvi tundma. Tundub, et sealt on siiski ka hilisemast ajast võimalik midagi leida. Aga aitäh sulle aitamast!
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Katsa
Postitusi: 3735
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Re: Hollandi suguvõsa

Postitus Postitas Katsa »

Ah, ma lihtsalt tegin paar näpuharjutust (et kuidas Tallinnast inimesi üles leida) - aga tulemuseks oli see:

Saaga EAA.1864.2.VII-51:160
Saaga EAA.1864.2.VIII-26:187
Saaga EAA.1864.2.X-5:215

Ega need muidugi suurt edasi aita selle kodaniku eellaste ja järglaste asjus.
Katrin H.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Hollandi suguvõsa

Postitus Postitas Assar »

Aitäh veel kord sulle :)
Seost Rakverega ma küll ei osanud arvata. Ehkki, kui kaugel see Kundagi sealt on. Tegelikult on mingi suguharu sattunud meie armsast Tallinnast ka hoopis Lätimaale ja ka Riiga.
Nimelt on Riias sündinud Burchard Lanting *1815, Johann Samuel Lantingu ja Eleonora Bandau poeg. Lantingutele kuulus lätis ka Kemere mõis. Nüüd on see ilusti korda tehtud ning kenasti plastikaknad ees :?
Käisin ise vaatamas! Kas tol mõisal ka Burchardiga side oli seda isegi hetkel ei ütle.

Jah ka rüütelkonnaraamatutes (Esseni omades) on sellest suguvõsast juttu. Nendega on küll mõistlik tutvuda, kuid nende andmed on vääääääääga valikulised kahjuks. :cry:
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Katsa
Postitusi: 3735
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Re: Hollandi suguvõsa

Postitus Postitas Katsa »

Palun - siin on Sulle herr Michael Lanting koos paari võsukesega Saaga EAA.3057.1.36:208?195,1044,2056,135,0

Ja teine abielu Saaga EAA.1231.1.219:77?130,1113,1326,121,0 - isa nimi on Johann ja sünnikohaks oleks nagu Juuru kihelkond?

Õigupoolest pole mul mingit erilist põhjust toda härrat taga ajada - aga mulle millegipärast tundub nimi tuttav olevat. Et vist figureerib mingi sellenimeline minu esiisa või -ema sünnikandes vaderina vmt.

Muide - Kose koguduses on keegi preili (või erinevad preilid?) Lanting Liivimaalt kah vaderina aeg-ajalt kirjas - näiteks siin Saaga EAA.1215.2.1:57?871,789,341,56,0 ja siin Saaga EAA.1215.2.1:34?896,343,365,54,0 - see Cremon(en) on vist Krimulda Lätis?

OK, ma nüüd rohkem enam ei tüüta nende Lantingutega :wink:
Katrin H.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Hollandi suguvõsa

Postitus Postitas Assar »

Kuule aitäh sulle veelkord!
See Ströhmbergi nimi on hea, et sisse tuli. Tollest ma varem midagi ei teadnud. Aga mul on kontakt ühe saksamaa genealoogiga, kes just nimelt seda sugupuud uurib.

Krimuldas ma muideks see suvi käisin oma jalgrattaga. Kahjuks seal kohapeal nagu mingit ajaloolist ülevaadet polnud eriti. Küll aga oli Turaidas. Seal ei hakanud paraku ühtegi tuttavat nime selles liinis silma. Küll aga oli muud huvitavat ... Kel tahtmist ja võimalust soovitan igal juhul Sigulda-Krimulda-Turaida kolmnurgas ära käia. Tegevust jätkub terveks päevaks ja järgmistekski nii ajaloo kui loodusehuvilistele.

Gau ja Ambrosius on mõlemad tuttavad nimed, mis on kindlasti kuskilt läbikäinud. Kahjuks hetkel ei saa kontrollida. Vaatan, et tunnistajate seas oli ka nimi Brümmer esindatud. See seab tahtmatult pilgud Virumaa suunas, kust suuretõenäosusega põlvnevad ka eelpoolnimetatud Burchard Lanting jt.

Vaatan kunagi oma nimed läbi ja vaatan Saagast natuke tõsisemalt neid uusi piirkondi.
Peab Haljala kihelkonna ettevõtma ja tõsiselt uurima, mis värk on.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Aire Veetõusme
Postitusi: 49
Liitunud: Teisipäev 19. Juuli 2005, 23:24:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Hollandi suguvõsa

Postitus Postitas Aire Veetõusme »

Assar, kas Sa geni.com-iga oled tuttav? Seal leidub ka kõiki Sinu otsitud nimevariante!?
Vasta

Mine “Muud vähemusrahvused”