1. leht 1-st

Mustlased

Postitatud: Neljapäev 01. Veebruar 2007, 19:36:02
Postitas vibu11
Küsimus siis selline- kas kellelgi on suguvõsa uurides ka mustlastega kokkupuudet olnud? Endal just selline mure- suguvõsa räägib, et vanaisa oli mustlasverd olnud aga keegi ei taha sel teemal rääkida- ennem võetakse kaika ja hakatakse taga ajama, kui sellest rääkida. Isa suri mul juba siis, kui olin 5ne ja temalt inffi ka ei saa. Teistel suud lukus. Vanaisa nimi on vähemalt teada- ANDREI DEMAN ja vanaema MATROONA DEMANT. Elasid ja surid Antslas 80ndate alul juba. Legendid räägivad, et vanaisa oli kuskilt Petserimaalt perit ja vanaema oli seto. Kahjuks pole sünni ja surmadaatumeid veel jõudnud välja uurida.
Setode ja mustlastega on keegi kokku puutunud?
Ette tänades
Jaanis Valk

Re: Mustlased

Postitatud: Reede 02. Veebruar 2007, 14:33:02
Postitas Kalmerm
vibu11 kirjutas:Küsimus siis selline- kas kellelgi on suguvõsa uurides ka mustlastega kokkupuudet olnud? Endal just selline mure- suguvõsa räägib, et vanaisa oli mustlasverd olnud aga keegi ei taha sel teemal rääkida- ennem võetakse kaika ja hakatakse taga ajama, kui sellest rääkida. Isa suri mul juba siis, kui olin 5ne ja temalt inffi ka ei saa. Teistel suud lukus. Vanaisa nimi on vähemalt teada- ANDREI DEMAN ja vanaema MATROONA DEMANT. Elasid ja surid Antslas 80ndate alul juba. Legendid räägivad, et vanaisa oli kuskilt Petserimaalt perit ja vanaema oli seto. Kahjuks pole sünni ja surmadaatumeid veel jõudnud välja uurida.
Setode ja mustlastega on keegi kokku puutunud?
Ette tänades
Jaanis Valk
Peaaegu kõik Eesti (ehk nn Laiuse) mustlased hukati Saksa okupatsiooni ajal oktoobris 1942 Harku koonduslaagris. Laiuse mustlaste suuremad perekonnad/ suguvõsad olid Mitrovski, Koslovski, Siimann, Burkevitsch, Rändpere. Demeni nime raamatus "Eesti rahvastikukaotused II/1 1941-44" ei esine.
Petseri vallas Verepkovo külas elas 1931/32 Demen´i perekonnanimega isikuid.
Arhiiviregistri andmeil oli perekonnani Demant levinud Võrumaal Kaagjärve vallas vähemalt 1907-1930, Samas leidus aastal 1907 ka keegi Eduard Deman.


Kalmer

Kalmerm

Postitatud: Reede 02. Veebruar 2007, 16:48:02
Postitas vibu11
Suured tänud info eest. Küsimusi siiski tekkis kahjuks või õnneks :) ainult juurde- äkki annad vihjed- kust info Verepkovo küla kohta ja Kaagjärve kohta. Kaevaks ise lausa ise isuga edasi.

Vanaema kohta slegus vaid niipalju, et Matrona Filipi t. Demant sündis 14.11.1909. Sünnikoha kohta küll mittemidagi aga jälle- legendi tasandil- et Setomaalt perit. Kui vanaisa ka sealt kandist siis usutav. Obinitsa kirikuraamarud hakkavad siin saagas kahjuks hiljem peale. Aga eks ma puurin seda liini kuidagi edasi...

Aga tänud igaljuhul....

Jaanis

Re: Kalmerm

Postitatud: Esmaspäev 05. Veebruar 2007, 10:31:02
Postitas Kalmerm
vibu11 kirjutas:Suured tänud info eest. Küsimusi siiski tekkis kahjuks või õnneks :) ainult juurde- äkki annad vihjed- kust info Verepkovo küla kohta ja Kaagjärve kohta. Kaevaks ise lausa ise isuga edasi.

Vanaema kohta slegus vaid niipalju, et Matrona Filipi t. Demant sündis 14.11.1909. Sünnikoha kohta küll mittemidagi aga jälle- legendi tasandil- et Setomaalt perit. Kui vanaisa ka sealt kandist siis usutav. Obinitsa kirikuraamarud hakkavad siin saagas kahjuks hiljem peale. Aga eks ma puurin seda liini kuidagi edasi...

Aga tänud igaljuhul....

Jaanis
Tere
Andmed Petseri vallas Verepovka külas elava Demen, M. (mitte küll Deman) Kohta pärinevad ühest kunagi makulatuurist väljakorjatud raamatust: Isikute ja firmade nimekiri, kelle vekslid protestitud 1.I. 1931-31.XII 1933. Kaubandus.tööstuskoja väljaaanne. 1933. (konfidentsiaalne). Lk 69
Samas on ka Demant, Elmar
Kokku on raamatus umbes 70000 isiku perekonnanime ja eesnime või selle algustähte ning näidatud elukohad.
Muud andmed Demantite kohta pärinevad Interneti arhiivi infosüsteemist (ais.ra.ee/ais/)
Kaagjärve on küll Võrumaa, kuid jääb tegelikust Setumaast välja. Seega võib tegemist olla vale jäljega.
Rohkem, ei oska praegu midagi lisada.

Kalmer

Valga Maa-arhiiv

Postitatud: Laupäev 10. Veebruar 2007, 11:44:02
Postitas Kalle Kängsep
AIS - Leidandmed VAMA.V-472.2.4874

Võru Riiklik Notariaalkontor > 8. Pärimistoimikud > Deman, Andrei ja Demant, Matrona Filippi t

Piirdaatumid 20.06.1986-16.05.1987

Postitatud: Pühapäev 11. Veebruar 2007, 19:12:02
Postitas vibu11
Tänud Kalle. Need andmed leidsin ka ise õnneks juba varemalt üles. Arhiivist sellest pärimistoimikust sain isegi mind huvitavad andmed mingil määral kätte. Vanaema ja vanaisa surma kuupäeva ja vanaema puhul ka sünniaja. Ning nende laste nimed ka. Vanaisa sünniaeg teadmata veel...

Kas keegi oskab öelda- saagas on pankjavitsa õigeusu kiriku viimased andmed 1891- kas hilisemad tulevad veel üles, või neid pole olemaski... Kange kahtlus, et Matrona võiks sealt üles leida- sündis aga 1909....

Postitatud: Esmaspäev 12. Veebruar 2007, 10:17:02
Postitas Kalmerm
vibu11 kirjutas:Tänud Kalle. Need andmed leidsin ka ise õnneks juba varemalt üles. Arhiivist sellest pärimistoimikust sain isegi mind huvitavad andmed mingil määral kätte. Vanaema ja vanaisa surma kuupäeva ja vanaema puhul ka sünniaja. Ning nende laste nimed ka. Vanaisa sünniaeg teadmata veel...

Kas keegi oskab öelda- saagas on pankjavitsa õigeusu kiriku viimased andmed 1891- kas hilisemad tulevad veel üles, või neid pole olemaski... Kange kahtlus, et Matrona võiks sealt üles leida- sündis aga 1909....
Ajalooarhiivis (nagu ka „Saagas”) lõpeb EAÕK Pankjavitsa Püha Nikolai koguduse arhiiv tõesti 1891. aastaga. Õigeusu koguduste arhiivide üleandmisel Siseministeeriumi poolt avalikkesse arhiividesse järgiti 110. aastast juurdepääsupiirangut. Seega võib arvata, et hilisemad Panjavitsa Püha Nikolai koguduse kirikuraamatud on siiski olemas Siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakonna perekonnaarhiivi büroos. Ametlikke andmeid neil leiduvate EAÕK koguduste arhiivide kohta pole vist avaldatud. Oma kodulehe andmeil Siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakond genealoogiliste uurimistega ei tegele ja soovitavad muuhulgas abi küsida ka käesolevalt foorumilt. Siseministeeriumist on võimalik saada konkreetseid tõendeid/ tunnistusi perekonnasündmuste kohta, mis toimusid ajavahemikus 01.01.1892 kuni 30.06.1926, kuid ilmselt peavad lähteandmed sellel puhul võimalikult täpsed olema. (Lisainfo telefonil 612 5172)

Kalmer

Postitatud: Esmaspäev 12. Veebruar 2007, 12:01:02
Postitas vibu11
Kahtlus justnimelt selle koguduse kohta seetõttu, et üks tädidest rääkinud kunagi, et vanaema oli Meremäelt Anstlasse kolinud. Kui nüüd kaarti vaadata, siis selgub, et KALMERMi poolt mainitud küla verepovka sealsamas kõrval kohe asub. Ja loogiliselt võttes peaksid siis mõlemad ka hingekirjas olema lähimas õigeusu kirikus. Minu arusaamist mööda selleks Pankjavitsa? karta on, et isapoolset liini uurides siin praegu tupikusse jään...
Ja selline küsimus veel. Äkki keegi oskab vastata- millest võib tuleneda kahe abielus oleva inimese perekonnanimede erinevus- Mees- DEMAN ja naine DEMANT?

Re: Mustlased

Postitatud: Teisipäev 16. Veebruar 2010, 20:54:02
Postitas Mare66
Otsime taga oma isapoolseid sugulasi: Voldemar Randlepp (sündinud Tiss) isa teadmata.. Teame, et on sündinud Helsinkis ja juttude järgi olla ta Soome mustlasparuni sohilaps. Veel on teada, et ema oli Eleanora ja emal oli ka kaksikõde Rosalie. Veel teame, et Voldemaril oli vend Lembit Randlepp (sündinud Tiss) ja õde milvi ning Erna... oleks suur abi, kui keegi oskaks anda infot tema õdede-venna kohta.

Re: Mustlased

Postitatud: Neljapäev 22. Juuli 2010, 22:36:07
Postitas kirsi83
Mul ka mustlasteema suguvõsas sees, aga üsna kaugelt. olevat olnud minu vana-vanaema Elleni vana-vanaema, vist Elleni isa poolt.

Olevat olnud tantsijatar vms. Läks mehele, sai lapsed ja hiljem, kui mustlaskaravan linnast läbi läks, jättis mehe-lapsed sinnapaika ja läks mustlastega kaasa.

Aga see on ka ainult legendi tasemel ja mingeid kindlaid andmeid ei ole, vaevalt et saabki kunagi midagi rohkemat teada.