Bulgarin´d

Venelased Eestis
Vasta
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Bulgarin´d

Postitus Postitas Assar »

Küsimus tekkis mul ühe fotoga seoses, mida ma kahjuks kunagi näinud ei ole :(

Foto on tehtud 1930ndatel Tartus ja ühe tuttava albumist kaduma läinud. Säilinud on albumi lehele kirjutatud tekst.

Pildi peal on minu vanaisa Boris Henrichson, tema tulevane vennanaine Sinaida koos oma venna Nikolai Sirotkiniga.

Lisaks on fotol keskid Kolja ja Dima Bulgarinid. Ülejäänud seltskond on mingid korporandid. Ilmselt mingi üritus.

Selle foto olemasolu kohta oli info üllatav. Kuskil sügaval nõukaajal oli Viljandis ravil keegi Nikolai Bulgarin. Too mees olevat muidu elanud Tallinnas ja elatist teeninud punaste pühade aeg Lenini portreede ja muu sellise maalimisega. Minu vanaisa kutsus teda vürst Bulgariniks ja suhtus mehesse vägagi lugupidavalt. Viljandis oleku ajal ööbis ta minu vanaisa juures. Kuna mehel raha polnud ja võlgu ka jääda ei soovinud kinkis ta mu vanaisale tänutäheks ühe maali. Maalil on Karula järve sopp paadisilla ja nelja paadiga. Signatuur on kirjutatud vene tähtedega "N. Bulgarin ´64"

Kuskilt nagu mäletaks, et Karlova mõis kuulus samale suguvõsale. AIS otsingust leidsin säiliku Nikolai Bulgarinist, kes on 1939 saanud litograafia alase kutsetunnistuse.

Kuid üllatus oli just see, et tutvus minu vanaisaga oli tolle mehe Viljandis käimise ajal kestnud vähemalt 35 aastat. Millest see alguse sai, ning mis asjaoludel pole teada.

Ootaksin igasuguseid kommentaare Bulgarinite suguvõsa kohta.

... Nikolai (ja Dmitri) Bulgarini isiku kohta.

Huvitav oleks teada ka Nikolai Bulgarini kunstialaste katsetuste kohta. Kas kellegil on veel tema teoseid kodus seina peal või kapi nurgas? võib olla isegi mõnes muuseumis? Oleksin huviatud tema teostega tutvumisest.

Aga teretulnud oleksid igasugused märkused ja kommentaarid.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Vasta

Mine “Venelased”