Sirotkin

Venelased Eestis
Vasta
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Sirotkin

Postitus Postitas Assar »

Huvitaks kõik selle suguvõsa kohta. Mulle seostuvad nad Tartuga. Kui on kellegil kokkupuudet ka mujalt sellenimelistega, palun andke endast teada.

Assar Järvekülg
annika.malva
Postitusi: 255
Liitunud: Pühapäev 28. Jaanuar 2007, 18:58:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas annika.malva »

Tere!

Andrei Sirotkini abikaasa Paraskeva oli vaderiks ühele mu sugulasele, 1864.

Annika
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

annika.malva kirjutas:Tere!

Andrei Sirotkini abikaasa Paraskeva oli vaderiks ühele mu sugulasele, 1864.

Annika
Selle kohta oleks huvitav täpsemalt teada. Kuid kas see vader seostub kuidagi teie sugulasega ja kus see kõik aset leida võis.

Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
annika.malva
Postitusi: 255
Liitunud: Pühapäev 28. Jaanuar 2007, 18:58:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas annika.malva »

Saaga EAA.1979.1.431:347?385,293,171,56
annika.malva
Postitusi: 255
Liitunud: Pühapäev 28. Jaanuar 2007, 18:58:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas annika.malva »

Saaga EAA.1979.1.431:347?1305,520,392,129

Selle teksti tõlkimise ümber on arutletud ka "väljalugemise" all, teema "vene keel". võibolla suudate teie välja lugeda lapse ema perekonnanime?
kuidas tema Sirotkinitega seoses on, ma ei tea.
sündmus on aset leidnud Tartus.
Feodora oli Shahhovskoide juures tööl- kas teenija, lapsehoidja vms. võibolla tekivad seosed selle pere kaudu.

kõike paremat,
Annika
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

annika.malva kirjutas:Tere!

Andrei Sirotkini abikaasa Paraskeva oli vaderiks ühele mu sugulasele, 1864.

Annika
Tere Annika!

Olin nüüd kaua väljas. Tegelikult polnud mul varem nagu midagi öelda ka. Nüüdse info põhjal ma tean seda Andreid ja tema naist. Kas nimetatud Pavaloi? kelle sünd seal oli hästi ei lugenud välja, on teie sugulane. Andrei kohta oskan öelda niipalju, et ta oli kaupmees Tartus. Tema järeltulijatest on ka mingi ülevaade.
Kas oleks veel midagi sellega seoses?

Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
annika.malva
Postitusi: 255
Liitunud: Pühapäev 28. Jaanuar 2007, 18:58:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas annika.malva »

Sündinu oli Georgi, tema on mu kauge esiisa. Peavalu tekitab tema ema perekonnanimi. Lugesin välja Kanasteva. Tartu erinevatest nimekirjadest sellist nime ei ole leidnud, kuigi 1864 ta ometi oli Tartus.... Proovisin ka erinevaid sellele nimele sarnanevaid variante, ikka ei midagi.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

annika.malva kirjutas:Sündinu oli Georgi, tema on mu kauge esiisa. Peavalu tekitab tema ema perekonnanimi. Lugesin välja Kanasteva. Tartu erinevatest nimekirjadest sellist nime ei ole leidnud, kuigi 1864 ta ometi oli Tartus.... Proovisin ka erinevaid sellele nimele sarnanevaid variante, ikka ei midagi.
AIS infosüsteemis on esindatud EAA.V-233.2k.343 üks isikutoimik Kanistsev, Ivan Pjotr. Võib olla sama suguvõsa. Tartu Linna Kaubandusvalitsuse fond on see.Ainult piirdaatumid on enam kui sada aastat hilisemad. Seega ilmselt omab ligipääsupiirangut. Sirotkinid muideks olid ka enamuses kaupmehed. Kuigi nõukaaeg oli juba, kas selline "pärilikkus" sai edasi kanduda ei oska öelda. Igal juhul võid nimepildi üle vaadata, kas võib olla Kanistsev. Vähemalt on selline suguvõsa olemas. Üritan nüüd silmad lahti hoida, kas tekib ka mingi seos Sirotkinite ja Kanistsevide vahele. Kindlasti on Sirotkinitel seos Bulgakovite, Kusnetsovide, Wagonovite, Peskovide jt. Kas need on tuttavad nimed. Venelased Baltikumis hoidsid suhteliselt hästi kokku, nii et imestada poleks siin midagi.

Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
annika.malva
Postitusi: 255
Liitunud: Pühapäev 28. Jaanuar 2007, 18:58:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas annika.malva »

Aitäh, Assar.
Selles sünnikandes on Feodora ette "tiitliks" kirjutatud "soldatskaja deva". Ja jutu järgi olevat tegu ukrainlastega. Samuti jutu järgi olevat ta teeninud jõukate inimeste peres. Võibolla ajas jutustaja nimed segamini ja tegemist oli hoopis Sirotkini perega, kelle juures ta teenis?..
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

annika.malva kirjutas:Aitäh, Assar.
Selles sünnikandes on Feodora ette "tiitliks" kirjutatud "soldatskaja deva". Ja jutu järgi olevat tegu ukrainlastega. Samuti jutu järgi olevat ta teeninud jõukate inimeste peres. Võibolla ajas jutustaja nimed segamini ja tegemist oli hoopis Sirotkini perega, kelle juures ta teenis?..

Vat seda ei oska öelda. Kõige kaugem Sirotkin, keda tean elas juba 1800 Tartu kandis. See oli Timofei Tarass poeg. Nii Timofei kui Tarass pole tõesti klassikalised vene nimed, aga nii ei saa suguvõsa uurida. Tarass Bulba näiteks oli küll Ukrainaga seostuv kirjandusteos. Aga minu teadmised nii kaugele ei ulatu. Jõukad olid Sirotkinid kindlasti - kaupmehed. Seega mine võta kinni.

Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
Vasta

Mine “Venelased”