Palun abi

Arhiivimaterjalidest (sh Saagas olevatest) raskesti aru saadavate sõnade jm välja lugemine
Vasta
raskar
Postitusi: 40
Liitunud: Pühapäev 08. November 2009, 21:59:11
Status: Eemal

Palun abi

Postitus Postitas raskar »

Olen ummikus omadega, olen otsinud Johan Seeba sünnikannet, aga kuidagi ei leia.
Samas üritan leida ka tema vanemaid ja õdesid vendi.

Seni olen leidnud Johan Seeba kirjas kahes kohas...
Saaga EAA.3172.1.131:245?768,2060,1072,114,0
Saaga EAA.1255.1.534:68?150,550,758,86,0

Sünnikohaks on märgitud Kuikatz, see peaks siis olema Kuigatsi Sangaste kihelkonnas, eks? Olen otsinud Sangaste meetrikast, kui ka õigeusu kiriku alt Priipalu ja Laate alt, aga seni ei midagi. Onomastika NET andmetel peaks Seeba nimi olema pärit Põlva kihelkonnast Kährilt, aga kuidagi ei seo ära Johan Seebat ka sinna.

Tänulik igasuguse abi eest.
Otsitavad perenimed: Abolin, Eichelmann, Grünfeld, Jõgi, Kampus, Karja, Kronk, Lausing, Lillihain, Mattisen, Mei, Nibärk, Nienberg, Niinberg, Retsniko, Seeba, Seebach, Tamm, Tapfer, Tapwer, Uus, Wahher, Woitk
Tanel Jairus
Postitusi: 77
Liitunud: Reede 23. Juuli 2010, 15:24:07
Status: Eemal

Re: Palun abi

Postitus Postitas Tanel Jairus »

Sangaste pastoraadis pandi nime Seebach, mis sobib iseenesest personaalraamatuis mainitud venekeelse Zebah'iga.
Link vaherevisjoni lehele:
http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... ,589,159,0" onclick="window.open(this.href);return false;
raskar
Postitusi: 40
Liitunud: Pühapäev 08. November 2009, 21:59:11
Status: Eemal

Re: Palun abi

Postitus Postitas raskar »

Tänud, see jäänud täiesti märkamata.
Igal juhul olin siis Põlva kihelkonnaga täiesti valedel jälgedel.
Otsitavad perenimed: Abolin, Eichelmann, Grünfeld, Jõgi, Kampus, Karja, Kronk, Lausing, Lillihain, Mattisen, Mei, Nibärk, Nienberg, Niinberg, Retsniko, Seeba, Seebach, Tamm, Tapfer, Tapwer, Uus, Wahher, Woitk
Tanel Jairus
Postitusi: 77
Liitunud: Reede 23. Juuli 2010, 15:24:07
Status: Eemal

Re: Palun abi

Postitus Postitas Tanel Jairus »

Kirikumõisa hingeloendist ka tõenäoline otsitava Johanni isa Johann:
http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... ,883,126,0" onclick="window.open(this.href);return false;
Vasta

Mine “Arhiivimaterjalidest välja lugemine”