Järvekülg

Arhiivimaterjalidest (sh Saagas olevatest) raskesti aru saadavate sõnade jm välja lugemine
Vasta
Assar
Kontakt:
Status: Eemal

Järvekülg

Postitus Postitas Assar » Teisipäev 06. Jaanuar 2009, 23:47:01

Siin on üks lehekülg. Mind huvitab kanne nr. 243.

Mispõhjusel on numbri 243 järele kirjutatud Jamburg. Järgnev ei sobi justkui eelnevaga kokku?
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716

ElerinS

Postitus Postitas ElerinS » Kolmapäev 07. Jaanuar 2009, 19:12:01

Vene keel pole mul just kõige tugevam aga arvan, et siin on tegu kohaga, ehk siis Jamburg, .... Fellin (Viljandi).

Kas on siis kolinud Jamburgist Viljandisse või ... ? Vast sellele oskab keegi pädevam vastata.
Üks link ka siia juurde, vast aitab edasi
http://et.wikipedia.org/wiki/Jamburg

Parimat

Elerin

Assar
Kontakt:

Postitus Postitas Assar » Kolmapäev 07. Jaanuar 2009, 19:32:01

ElerinS kirjutas:Vene keel pole mul just kõige tugevam aga arvan, et siin on tegu kohaga, ehk siis Jamburg, .... Fellin (Viljandi).

Kas on siis kolinud Jamburgist Viljandisse või ... ? Vast sellele oskab keegi pädevam vastata.
Suured tänud vastamast!

Minu probleem oli siin selles, et tolle numbri järel peaks olema sünnikoht.
Mina loen välja nii:
"Jamburg, Schloss Fellin, Rimmu"

Jamburgi ja Viljandit siduv ühine suurem haldusüksus tollal sai olla Vene Keisririik. Näha on tendents suuremast üksusest väiksemaks. Kindlasti ei asu Viljandi kusagil Jamburgi külje all. Pole silma hakanud. Ma kahtleks selleski, kas Rimmu küla nii väga Viljandi vallaski asub?! Põhimõtteliselt võiks mõelda, et inimene sündis Jamburgis ja ristiti Viljandis või vastupidi.
Kui nii, siis ma isegi usuks seda, sest isa ja vanaisa seal mõnda aega elasid küll. Seega poleks selline asjadekäik väga hüllatav.

Aga kas niimoodi võidi seda ülesse märkida :?:
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716

ElerinS

Postitus Postitas ElerinS » Kolmapäev 07. Jaanuar 2009, 22:22:01

Ega siin polegi midagi imestada, et nii kirja pandi.
Enda uuritavates on esinenud olukorda, kus laps sündis Peterburis, eel ristimine tehti kodus Adavere kandis ja päris ristimine hoopiski Põltsamaal.

Tegelikult on need keerulised kirjapanekud üpriski tänuväärt, kuna nii saame oma esivanemate ja sugulaste kohta veelgi rohkem teada.
Igatahes edu juurte tagaajamisel.

Tervtades

Elerin

Assar
Kontakt:

Postitus Postitas Assar » Kolmapäev 07. Jaanuar 2009, 22:41:01

Perekonnaseisus oli märgitud lihtsalt Rimmu küla. Siin tuleb veel Jamburg ka juurde.

Ikkagi ei anna rahu mulle, mis seal Jamburgis siis aset leidis.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716

ElerinS

Postitus Postitas ElerinS » Neljapäev 08. Jaanuar 2009, 00:53:01

Pakun välja veel ühe teooria. Millegipärast tulevad kõige paremad mõtted alati kell 1 öösel :)

Vaatasin natuke eelmisi ja järgmisi lehekülgi.
Kuna enamikel on neil juures mitu koha nime, julgeksin väja pakkuda nt sellise variandi.
kui vaadata seda meetrika raamatut, siis seal on 2 lahtrit :

sünd ja ristimine, Vastavalt lahtritele tulevad ka koma kohtadega nimed :
ehk siis nt :

Johannes Martin Järvekülg sündis novembris Jamburgis ja ristiti detsembris viljandi maakonnas, Rimmu külas.

(Schloß Fellin) — rüütlimõis Viljandi kihelkonnas Viljandimaal
Rimmu on küla Viljandi maakonnas Halliste vallas.

Parimat

Elerin

Assar
Kontakt:

Postitus Postitas Assar » Neljapäev 08. Jaanuar 2009, 13:54:01

ElerinS kirjutas:kui vaadata seda meetrika raamatut, siis seal on 2 lahtrit :

sünd ja ristimine, Vastavalt lahtritele tulevad ka koma kohtadega nimed :
ehk siis nt :

Johannes Martin Järvekülg sündis novembris Jamburgis ja ristiti detsembris viljandi maakonnas, Rimmu külas.

(Schloß Fellin) — rüütlimõis Viljandi kihelkonnas Viljandimaal
Rimmu on küla Viljandi maakonnas Halliste vallas.
Tänan veel nii hilise (või juba varase) kaasa mõtlemise eest!

Vat see ongi probleem. Isegi kui ongi Jamburgis sündinud jääb probleem Schloß Fellin ja Rimmu küla. Seda ma juba usun, et see asub Halliste kandis, aga sel pole mingit pistmist ei Viljandi valla ega mõisaga. Mis ma öelda tahan on see, et need kolm kohta ei oma ükski teisega mingit seost.

Pealegi pole mul selle küla kohta mingit seost oma suguvõsaga. Üldiselt "lõuna - osariikidesse" pole nagu keegi meie omadest eriti sattunud. Rimmu esinebki vaid korra Järvekülgede perekonnaloos. Ja ei miskit ei varem ega hiljem. või siiski midagi?
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716

Madis

Postitus Postitas Madis » Laupäev 10. Jaanuar 2009, 22:37:01

Samal meetrikalehel on keegi sündinud Peterhofis. Ei tunne küll eriti Viljandimaa mõisu ja kohanimesid, võib-olla on sellele väga hea seletus juba olemas.
Aga võib-olla hoopis vedas kirikukirjutaja kõrtsis sõpradega kihla, et võib raamatusse ükskõik mis jama kirjutada ja mitte keegi ei pane tähele. Nüüdseks oleks ta selle kihlveo kaotanud ;)

Daatumid muidugi võimaldaksid küll sündida Jamburgis ja jõuda paari nädalaga Viljandisse. Aga samalt lehelt selgub, et ka kohalikud pole oma maimukesega eriti papi juurde kiirustanud

Assar
Kontakt:

Postitus Postitas Assar » Pühapäev 11. Jaanuar 2009, 16:02:01

Madis kirjutas: Samal meetrikalehel on keegi sündinud Peterhofis. Ei tunne küll eriti Viljandimaa mõisu ja kohanimesid, võib-olla on sellele väga hea seletus juba olemas.
Aga võib-olla hoopis vedas kirikukirjutaja kõrtsis sõpradega kihla, et võib raamatusse ükskõik mis jama kirjutada ja mitte keegi ei pane tähele. Nüüdseks oleks ta selle kihlveo kaotanud ;)
Mingi seletus peaks olema ju igale asjale, aga kui sul tõesti õigus peaks olema võiksin sulle vabalt midagi välja teha! Tõega hea mõte :lol:
Madis kirjutas: Daatumid muidugi võimaldaksid küll sündida Jamburgis ja jõuda paari nädalaga Viljandisse. Aga samalt lehelt selgub, et ka kohalikud pole oma maimukesega eriti papi juurde kiirustanud

Ma muidu võiks mõelda ju, et mis ta seal Jamburgis sündima pidi. Aga kui arvestada, et ta vanaisa töötas mingi aeg Narvas ja isa on Kreenholmis sündinud, elanud vahepeal Kattilas ja algkoolis käinud Viiburis. Mingi aeg on tagasipöördunud Viljandi kanti. Selliste taustteadmiste korral ei saa päriselt välistada, et mingi side sealse kandiga jäi alles. Seal käidi aegajalt kuigi elati Viljandis. Seetõttu oleks sünd Jamburgis reaalselt täitsa mõeldav.

Pigem mõtlen, et mida :twisted: ta sinna Rimmusse otsis. selle kohta ei leiaks ühtki loogilist põhjendust. Kuigi koht Viljandile "natuke" lähemal kui Jamburg. Samas kohalik per. büroo annab sünnikohaks Rimmu - ei mingit Jamburgi siin ega seal. Selletõttu jäigi pilk pidama sellel huvitaval kohanimede jadal. Peaks vist uuesti per. büroosse minema ja laskma sealsest leheküljest koopia teha.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716

Madis

Postitus Postitas Madis » Pühapäev 11. Jaanuar 2009, 16:58:01

Ehk oli mingil hetkel nii, et pere ajutine elukoht asus Rimmus? Võib-olla tasuks vaderite nimed üle vaadata, keegi võib olla sealtkandist.

Madis

Postitus Postitas Madis » Pühapäev 11. Jaanuar 2009, 17:04:01

Kas üldse peaks Rimmu all silmas pidama küla? Ehk on hoopis talu?
Peterhof ja Jamburg ka...Rapla kihelkonnas, Laeste külas olid ennevanasti Kuninga, Guberneri, Surewürsti, Weikewürsti, Grafi ja Baroni talud ;)

Vasta

Mine “Arhiivimaterjalidest välja lugemine”