Hingeloendi ja nimedepanemise raamatu kattuvus?

Arhiivimaterjalidest (sh Saagas olevatest) raskesti aru saadavate sõnade jm välja lugemine
Vasta
Hermiine
Postitusi: 11
Liitunud: Reede 04. Aprill 2008, 10:56:04
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Hingeloendi ja nimedepanemise raamatu kattuvus?

Postitus Postitas Hermiine »

Äkki keegi oskab/leiab aega mind natuke abistada, minu mõistus on otsa saanud.

Kas see on väga meelevaldne oletus, et kui 1835.a. perekonnanimede raamatus on talu nr. 5 all saanud nime Jürri Underwelt: Saaga EAA.1864.1.299:71, siis 1834.a. samas nr.5 talus teeninud Jürri on seesama isik? Saaga EAA.1864.2.VIII-187:141

Kui jah, siis kas ma loen õigesti välja, et Jürri on Allikma Jürri tütre Ann'i poeg? Mida tähendab seal taga see nr 17? Talu numbrit?

Kui tõesti on tegemist Allikma Jürri tütre Ann´i pojaga, siis ilmselt on sama Jürriga tegemist ka 1811.a. hingeloendis nr 13 kande all?
Saaga EAA.1864.2.VI-82:65

Kas ma saan õigesti aru, et tegemist on saunikute loeteluga ja Jürri on Anni vallaslaps? Kui jah, siis millega seletada seda, et Jürri abielukande juurde ilmub isaks Loodna Jan? Saaga EAA.1245.1.301:155

Ühtlasi küsimus - kui usaldusväärne on abielu- (ja surma)kande juures märgitud sünnikoht? Ma olen Palivere 1807-1811 sünnikanded läbi kamminud ja ei leidnud Allikma Jürri tütre Anni poja Jürri sünni kohta midagi. Aga hingeloendite ja Jürri Underwelti surmakande juures olnud vanuse järgi peaks ta seal vahemikus sündinud olema.

Ma olen sellega juba nädal aega jutti pead murdnud ja ei oska miskit välja mõelda. Olen suguvõsa uurimisega alles nii lühidalt tegelenud, et ei julge veel oma arvamust ja tõlgendusi päris tõeks pidada. Äkki leidub keegi, kes mu piinadele lõpu teeb või neid natuke kergendab?
Ette tänades, Heleri
whosol
Postitusi: 231
Liitunud: Laupäev 04. Märts 2006, 20:02:03
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas whosol »

1808. aastal on Paliveres sündinud Tewwi Jürri poeg Jaanil ja Tewwi Jürri kasvandiku Ann abieluväline poeg Jürri:
Saaga EAA.1245.2.5:48

Usun, et see ongi teie poolt otsitud Jüri. Isa on Jaan ja ema Ann, Anni kasuisa ja Jaani isa Jüri. Lisanimede puhul on üsna tavaline, et need meetrikas ja revisjonis ei kattu. Samuti on tavaline lisanimede muutumine. Seega on ilmselt meetrikas esinev Tewwi Jürri sama revisjonis esineva Allikma Jürriga ning Loodna Jaan Tewwi Jürri poeg. Peaks olema nii.
Hermiine
Postitusi: 11
Liitunud: Reede 04. Aprill 2008, 10:56:04
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Hermiine »

Aitäh vihje eest, ma uurin seda liini edasi lähemalt :)
Viimati muutis Hermiine, Kolmapäev 09. Aprill 2008, 22:23:04, muudetud 1 kord kokku.
Hermiine
Postitusi: 11
Liitunud: Reede 04. Aprill 2008, 10:56:04
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Hermiine »

Üks küsimus veel - mis on Jürri sünnikande juures teise vaderi nime ette kirjutatud?
whosol
Postitusi: 231
Liitunud: Laupäev 04. Märts 2006, 20:02:03
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas whosol »

Hermiine kirjutas:Üks küsimus veel - mis on Jürri sünnikande juures teise vaderi nime ette kirjutatud?
pastor loci - kohalik pastor Kettler.
Vasta

Mine “Arhiivimaterjalidest välja lugemine”