Palun abi.

Arhiivimaterjalidest (sh Saagas olevatest) raskesti aru saadavate sõnade jm välja lugemine
Vasta
mlauri
Status: Eemal

Palun abi.

Postitus Postitas mlauri »

Saaga EAA.1265.1.482:94
Üleval vasakul esimene inimene. Mis on Andrese Maddis Söbber ette kirjutatud?
Tänud ette!

Assar
Kontakt:

Postitus Postitas Assar »

Pakuks, et Hutmacher - Kübarategija.

Assar Järvekülg

Riina.Kallas

Postitus Postitas Riina.Kallas »

Kas tundub väga utoopilisena KirchenVor.(mund)? Lappasin raamatut pisut edasi, ja vaadates, kuidas on kirjutatud Wirth (N: Saaga EAA.1265.1.482:104), jõudsin sellisele mõttele ...
Terv.Riina

mlauri

Ma ise kahtlustasin ka korra vöörmündrit. Nii et võib oletada, et seda ta oli.
Ja korra ka kübarategijat, aga metsatalus on sellise ameti pidamine vähetõenäoline. Kuigi ka vöörmünder võiks ju olla mõnest suuremast külast.
Tänan kaasamõtlemise eest!

Kirsti Ervola

Postitus Postitas Kirsti Ervola »

Täpselt nii, surnute nimekiris 1265.1.476:142 on Maddis Sõbber Kirchenvorm(ünder).

potsataja77

Re: Palun abi.

Postitus Postitas potsataja77 »

mlauri kirjutas:Saaga EAA.1265.1.482:94
Üleval vasakul esimene inimene. Mis on Andrese Maddis Söbber ette kirjutatud?
Tänud ette!
Kas te teate midagi SÕBBER suguvõsa kohta :?:

Inge Sõber

mlauri

Pärit on Sõber-nimelised Rehesaarest. Ma pole neid spetsiaalselt uurinud, lihtsalt eelnimetatud Andrese p Madis Sõber sünd. (19. jaan.1798) tütar Ellu sünd 19.mail 1824 abiellus Toomas Lauringsoniga. Lauringsonid on minu uurimisobjekt.
1782. ja 1795. aasta hingerevisjoni andmed viitavad, et Rehesaares ongi vaid üks pere: Rehesaare Madis ja tema vennad Jaan, Jüri, Mihkel ja Andres. Hingerevisjonide järgi paistab, et Madisel ja Jaanil meessoost järglasi polnud, Jüri järglased asusid hiljem elama Raadnasse ja said nimeks Traks, v.a. poeg Madis, kes ilmselt pererahva järgi sai Vadis nimeks Silnik, kuid poegi ei paista tal olevat olnud. Andrese ja Mihkli järglased peaksidki olema Sõbrad (vahvalt kõlab! :) ).

potsataja77

mlauri kirjutas:Pärit on Sõber-nimelised Rehesaarest. Ma pole neid spetsiaalselt uurinud, lihtsalt eelnimetatud Andrese p Madis Sõber sünd. (19. jaan.1798) tütar Ellu sünd 19.mail 1824 abiellus Toomas Lauringsoniga. Lauringsonid on minu uurimisobjekt.
1782. ja 1795. aasta hingerevisjoni andmed viitavad, et Rehesaares ongi vaid üks pere: Rehesaare Madis ja tema vennad Jaan, Jüri, Mihkel ja Andres. Hingerevisjonide järgi paistab, et Madisel ja Jaanil meessoost järglasi polnud, Jüri järglased asusid hiljem elama Raadnasse ja said nimeks Traks, v.a. poeg Madis, kes ilmselt pererahva järgi sai Vadis nimeks Silnik, kuid poegi ei paista tal olevat olnud. Andrese ja Mihkli järglased peaksidki olema Sõbrad (vahvalt kõlab! :) ).
Aitäh!
Mul on üks tuttav (ka Sõber), kes on Madise poeg Andrese järeltulija ja tahab ka ise oma suguvõsa teada.

Inge Sõber

Vince

Postitus Postitas Vince »

Ka minu uurimustes on samad Sõbrad päris mitmel korral esindatud (kõukude sekka siiski ei kuulu). Täpsemalt siis Andrese Madise Jakobi järglased. Lisaks abielud järgmiste selle piirkonna uuritavate nimedega: Kallais, Sildnik, Kallavus, Väli.

edu,
V

potsataja77 kirjutas:
mlauri kirjutas:Pärit on Sõber-nimelised Rehesaarest. Ma pole neid spetsiaalselt uurinud, lihtsalt eelnimetatud Andrese p Madis Sõber sünd. (19. jaan.1798) tütar Ellu sünd 19.mail 1824 abiellus Toomas Lauringsoniga. Lauringsonid on minu uurimisobjekt.
Aitäh!
Mul on üks tuttav (ka Sõber), kes on Madise poeg Andrese järeltulija ja tahab ka ise oma suguvõsa teada.

Inge Sõber

potsataja77

[quote="Vince"]Ka minu uurimustes on samad Sõbrad päris mitmel korral esindatud (kõukude sekka siiski ei kuulu). Täpsemalt siis Andrese Madise Jakobi järglased. Lisaks abielud järgmiste selle piirkonna uuritavate nimedega: Kallais, Sildnik, Kallavus, Väli.

edu,
V

Tere Vince!

Te kirjutate Sõber Jakobist, kas te teate midagi temast :?:
Panin oma eelmise kirjaga natuke mööda, õiged andmed on: Sõbber Andres sünd. 02.11.1863 ja d. 23.04.1939, tean veel, et tema isa nimi oli Jakob, aga ei tea daatumeid. Lisaks minu enda suguvõsas katkeb üks liin praegu Jakob Sõbberiga, kes on sünd. 20.08.1814 ja abiellus Anno Sobbiga sõnd. 29.07.1824. Kui Te teate rohkem, palun aidake mind-olen alles roheline :!:

Vince

Postitus Postitas Vince »

Saatsin kirja privaati
potsataja77 kirjutas:
Vince kirjutas:Ka minu uurimustes on samad Sõbrad päris mitmel korral esindatud (kõukude sekka siiski ei kuulu). Täpsemalt siis Andrese Madise Jakobi järglased. Lisaks abielud järgmiste selle piirkonna uuritavate nimedega: Kallais, Sildnik, Kallavus, Väli.

edu,
V

Tere Vince!

Te kirjutate Sõber Jakobist, kas te teate midagi temast :?:
Panin oma eelmise kirjaga natuke mööda, õiged andmed on: Sõbber Andres sünd. 02.11.1863 ja d. 23.04.1939, tean veel, et tema isa nimi oli Jakob, aga ei tea daatumeid. Lisaks minu enda suguvõsas katkeb üks liin praegu Jakob Sõbberiga, kes on sünd. 20.08.1814 ja abiellus Anno Sobbiga sõnd. 29.07.1824. Kui Te teate rohkem, palun aidake mind-olen alles roheline :!:

Vasta

Mine “Arhiivimaterjalidest välja lugemine”