võtan julguse kokku ja palun veel abi

Arhiivimaterjalidest (sh Saagas olevatest) raskesti aru saadavate sõnade jm välja lugemine
Vasta
rändaja
Status: Eemal

võtan julguse kokku ja palun veel abi

Postitus Postitas rändaja »

Saaga EAA.3147.1.172:271

Selle lehe lõpus on kanne Pille Töppo ....

Ma tean, et minu esivanemad elasid Pille külas ja perenimi oli Teppo/Töppo ( mõlemad nimekujud esinesid)aga kas on tegemist samade inimestega. Segadusse ajab see, et ei ole nagu eesnime kirjas. Või ei oska ma sealt seda välja lugeda.

Suured tänud juba ette abistajatele.

rändaja

Analoogne kanne on ka sellel lehel. Kas on võmalik, et eesnime ei ole lihtsalt kirjas?

Saaga EAA.3147.1.172:62

:oops:

Assar
Kontakt:

Postitus Postitas Assar »

Sellel viimasel lehel tundub see inimene tõesti Töppo olevat. Kuid, kas see siis ei või eesnimi olla - Töppo.
Naljakas küll aga mis siis

Assar Järvekülg

rändaja

eesnimi puudu

Suur tänu selgituste eest aga kuna seal on pojana Hans, Jaan ja tütar Ann siis olen edasi leidnud, et Hans on see mees kellest edasi tulevased liinid on meie suguvõsa omad.

Hingeloendis 1795 tuleb juba Töppo Hans ja tema pere kes elavad Pille külas.

See ongi põhjuseks, miks arvan, et eesnimi ei ole kirjas.

Riina.Kallas

Postitus Postitas Riina.Kallas »

Avaldan ka oma arvamuse - Teppo on eesnimi, mis on hiljem selle pere perenimeks pandud. Teppo on ju eestipärane mugandus vene Stepan'ist.
Terv.Riina
PS. 1795.a. polnud veel perekonnanimesid ...

rändaja

see võibli nii olla.

Suur tänu mõtete eest.Väga huvitav ning loogiline. See võib tõesti nii olla, et algselt elas Pille külas Töppo koos naise Cattrega ning lapsed. 1795.a. ongi ta pandud kirja kui Töppo Hans ehk Hans Töppo poeg. ning hiljem ongi jäänud see perenimeks muutudes Teppoks.

rändaja

Kuna sain neist mõtteavaldustest õigetele jälgedele siis küsiksin, et kuna siis kui perenimesi ei olnud tuli ju peresi kuidagi eristada, kas on võimalik, et kõik varasemad sissekanded, mis olen leidnud ja algavad Pille nimega on omavahel suguluses.

Leidsin 1732 abieluntest Pille Michli, Pille Jaani, Pille Andrese, Pille Töppo jne. ning hilisemal ajal juba Pille Töppo pojad-tütred ja ka teiste omad.

Kas on alust arvata, et nad on lähedased sugulased.

maidu.leever
Kontakt:

Postitus Postitas maidu.leever »

Ei pruugi olla.

rändaja

Juhul, kui nad kõik ei ole sugulased siis on vist võimatu teha vahet kes on ja kes ei ole.

Kurb, sest lugedes siinseid kirjutusi on nii mõnigi jõudnud väga kaugesse aega. Minu viimane kindel esivanem on siis 1742.a. kaugemalt enam ei oska kuskilt otsida.

Assar
Kontakt:

Postitus Postitas Assar »

rändaja kirjutas:Juhul, kui nad kõik ei ole sugulased siis on vist võimatu teha vahet kes on ja kes ei ole.

Kurb, sest lugedes siinseid kirjutusi on nii mõnigi jõudnud väga kaugesse aega. Minu viimane kindel esivanem on siis 1742.a. kaugemalt enam ei oska kuskilt otsida.
Mina igal juhul soovitan, et kui sa ei suuda praegu otsustada, kes on sugulane, kes mitte, siis jätta need andmed praegu meelde. Uurid ju neid ka edaspidi, mingi hetk sa kindlasti oskad seostada neid ja sa ei pea lootusetult meenutama, kust ja kelle sa leidsid.

Pane kõik olemasolevad Teppod ja Pilled kirja kelle leiad - kindlasti ära ole kurb - said ju andmeid juurde. Kõigile küsimustele ei saagi korraga vastuseid. Mina sain ühes oma esivanemate harus 7 aastaga ühe põlvkonna edasi. Kogu selle aja ma tegelesin otsinguga.
Ära ole kurb, vaid võitle! :arrow:

Lugupidamisega:
Assar Järvekülg

rändaja

Suur tänu julgustuse eest. Ma annan muidugi endale aru, et kõike kohe ei saa ja see kuhu ma olen praeguseks jõudnud on ka suur samm.

Kuna otsingud haaravad kaasa ja tahad ikka enam ja enam siis tuleb tõesti selle kohapealt aeg maha võtta ja vaadata mujalt

Kena tormist ilma

Tamara

Vasta

Mine “Arhiivimaterjalidest välja lugemine”