Loidap`id (Rõngu, Pastoraat, Väike - Suislep)

Arhiivimaterjalidest (sh Saagas olevatest) raskesti aru saadavate sõnade jm välja lugemine
Vasta
Loidap
Status: Eemal

Loidap`id (Rõngu, Pastoraat, Väike - Suislep)

Postitus Postitas Loidap »

Alustasin just oma suguvõsa uurimisega ja nüüd olen ummikus omadega. Personaliraamatutes on kaks väljavõtet - üks perekond, kuid nimed kattuvad ja järg kaob pidevalt ära.

1) EELK - 1288 - 1 - 279 lk. 80 Andrese abielu Ebboga ja nende esimene poeg Andres ja tema lapsed?

2) EELK - 1288 - 1 - 275 lk.69 Andrese lapsed jälle Ebboga?

3) EELK - 1288- 1 - 276 lk.85 Minu kui algaja jaoks läheb asi päris hulluks.

Kõige hullem on see, et siin korduvad pidevalt nimed Andres, Johan ja Hans Loidap. Ehk keegi selgitaks natuke olukorda, minul kui algajal lihtsalt see ei õnnestu hetkel.

Olen siiani ainult niipalju välja lugenud, et nii mõnelgi on seal 2-3 naist olnud ja nendega lapsi 1-3.
Viimati muutis Loidap, Teisipäev 27. Veebruar 2007, 13:05:02, muudetud 1 kord kokku.

Loidap

Ühesõnaga ma veel päris hästi ei mõista, mitu Andrest ja Johanit seal siis on? Sest mina otsin Johanit, kes hiljem liikus Päidlasse (Hellenurme või Uderna, tema poeg Aleksander on juba Otepää kirikuraamatus), aga ma ei saagi aru, kes on tema vennad ja isa ning ema. Sest nagu ma aru saan, on siin kirjas rohkem kui 2 põlve.

Kergust lisab see, et see on ainuke suguvõsa Eestis ja nimi on säilinud 200 aastat :wink: alates siis selle panekust ning muutusi ei ole toimunud.

Kristy

Re: Loidap`id (Rõngu, Pastoraat, Väike - Suislep)

Postitus Postitas Kristy »

Loidap kirjutas:Alustasin just oma suguvõsa uurimisega ja nüüd olen ummikus omadega. Personaliraamatutes on kaks väljavõtet - üks perekond, kuid nimed kattuvad ja järg kaob pidevalt ära.

1) EELK - 1288 - 1 - 279 lk. 80 Andrese abielu Ebboga ja nende esimene poeg Andres ja tema lapsed?

2) EELK - 1288 - 1 - 275 lk.69 Andrese lapsed jälle Ebboga?

3) EELK - 1 - 276 lk.85 Minu kui algaja jaoks läheb asi päris hulluks.

Kõige hullem on see, et siin korduvad pidevalt nimed Andres, Johan ja Hans Loidap. Ehk keegi selgitaks natuke olukorda, minul kui algajal lihtsalt see ei õnnestu hetkel.

Olen siiani ainult niipalju välja lugenud, et nii mõnelgi on seal 2-3 naist olnud ja nendega lapsi 1-3.
Ma sellest esimesest lingist loen välja niipalju, et Andrese ja Ebbo poeg Andres abiellus vabadiku? Hansu tütre Liisoga (esimese naise ? nimeks loen Reet- aga kas ta suri ära? rist on nime taga?) ja siis Liisol ja Andresel oli kolm last. Mari, An ja Hans.

*ma ise ka alles algaja ja päris tihti omadega puntras, nii et oota mõne targema kommentaar ka ära :)

Loidap

Ma mõtlesin et Hansu poeg on Andres ja varasematest sünnikuupäevadest lugesin välja, et Hansu (tema naine Mari Kanter) vend on ka Andres, Kusta, Katt;Kaddri ja Marri. Kusta ja Katt peaksid siis kaksikud olmea, sest Katti ees see sõna on zwilling.., sest nad on sündinud kuskil Joosi või Toosi pojana/tütardena või midagi taolist.. ma ei loe välja mida see tähendab sulgudes.. 19.saj. algus läheb segaseks..

Kristy

Postitus Postitas Kristy »

http://www.eha.ee/saaga/fondid.php?path ... 5&view=pdf

siit loen ma küll välja, et Loidap Hans (Toosi poeg) abiellus Mari (neiuna Kan?te?o) ning neil oli poeg Andres, kes sündis 1828 6. juuni.
Edasine on pudru ja kapsas ka minu jaoks :oops: Mulle tundub, et Andres abiellus kellegi Ann Murak?
Ja siis Hans on abiellunud Mariga? Piir kellel olid lapsed (4 järjestikku, mis seal toodud?) ja et see Mari oli II naine tal.

Loidap

Hansu vennad on ka siin kirjas? Ma mõtlen, et kas Kusta on Hansu vend (Toosi poeg siis) ?

Lõpp muutub küll keeruliseks. :oops:

Tiinak

Postitus Postitas Tiinak »

Need on erinevate ajaperioodide personaalraamatud ja seepärast kordavad andmeid.

Mina lugesin siit esmapilgul välja niisugust:

Raamatust 275 (lk 69) loen välja, et Andrese (sünd pastoraadis 01.11.1806) ja Ebbo (sünd 03.07.1809) abiellusid septembris 1830 ja neil oli 4 last:
1) Poeg Johan (sünd 18.12.1830, surnud 1835?)
2) Tütar Ann (sünd 05.11.1833, surnud 1848)
3) Tütar Epp (sünd 28.10.1836), surnud 1842?)
4) Poeg Andres (sünd 13.11.1839) (tema pere on eraldi näha allpool)
5. lapsega on mingi muu lugu, kuna ta sündis peale Andrese surma -- seda peab eraldi uurima.

Andres on surnud septembris 1839 (kanne viimases veerus)

Kõiki kandeid saab üle kontrollida vastavatest meetrikaraamatutest, seal on ka lisainfot.

Raamatus 279 on needsamad isikud, kes selleks ajaks veel elus olid:
Ebbo (nüüd juba kui Andrese lesk) ja tema poeg Andres oma naise ja lastega.
Ei jõudnud täpselt uurida, kas Andresel on olnud kaks naist, aga seda peaksid laste sünnikanded sünnimeetrikas näitama.

Raamatus 276 on Toosi pojal Hansul ja ta naisel Maril poeg Andres.
Andresel omakorda on esimese naise Ann Petersoniga lapsed Hans, Tõnis ja Märt. Kaks last (esimene ja kolmas) sündisid surnult -- järjekorranumbri taga ei ole nime, on ainult rist.
Ann suri 7.03.1886 (jällegi viimases veerus kirjas) ja Andres abiellus uuesti lesknaise? Mariga (sündinud Lõhmus??). Neil olid lapsed Hans (abiellus hiljem mari Piiriga), Juhan, Jaak, Mari, kaksikud Liisa ja Ella.

Kusta on ka Toosi poeg ja seega Hansu vend.

Edu!
Tiina

Loidap

Suured suured tänud Teile :D
Ja ilusat kevade algust Teile, väljas päris mõnusalt soe ka juba.

Jane

Vasta

Mine “Arhiivimaterjalidest välja lugemine”