perekonna saatus

Arhiivimaterjalidest (sh Saagas olevatest) raskesti aru saadavate sõnade jm välja lugemine
Vasta
leeni
Status: Eemal

perekonna saatus

Postitus Postitas leeni »

Palun abi väljalugemisel.
Saaga EAA.3147.1.191:89?22,1335,2223,220,0

Mida on võimalik välja lugeda Jüri Hindo pere saatusest. Poeg Mihkel suri 7 kuusena see on meetikatest välja uuritud - sellega on selge, aga mis sai Jürist ja mida ütleb see kiri naise Mai real?

ette tänades
Huvipakkuv nimi: Pillar (kahjuks ei tea kust pärit, nimi on leitud Venemaalt vaarema Anna Maria surmametrikast). Olen väga tänulik igasuguse info eest, sest peale mõisnike pole seda nime kohanud.
arkin

Re: perekonna saatus

Postitus Postitas arkin »

Mai taga olevat kribukirja ma välja ei loe, aga kaks korda on seal rea peal märgitud Reval. Pakun, et Mai võis olla 1862-1865 Tallinnas. Võimalik, et Jüri soldatiksolemise pärast. Kaadris 138 on nad Põlva raamatus tagasi, käivad 1865-1868 armulaual ja rändavad 1869 minu hinnangul Samaarasse.
leeni

Re: perekonna saatus

Postitus Postitas leeni »

Tänan.
Jah, tegemist oli isikuga, kes 1856-57 (ehk siis esimeste seas) üritas aktiivselt saada õiguse Venemaa lõunaaladele välja rännata, siis veel Saratori kub, kirjutas palvekirju igal tasemel asutustesse, aga luba ei saanud ja nähtavasti sai võimude poolt karistada soldatiks olemise näol, noorem vend Ado rändaski 1860ndal Samara kubermangu. Paistab, et Jüri läks lõpuks vennale järele. Ado poeb Mihkel rändas Samarast edasi Stavropoli kubermangu, sealt edasi tänase Kalmõki maale, seejärel ületas 1886. aastal Kaukasuse mäekuru 36 perega ja elas Eesti-Aiakeses Sotši piirkonnas.
Huvipakkuv nimi: Pillar (kahjuks ei tea kust pärit, nimi on leitud Venemaalt vaarema Anna Maria surmametrikast). Olen väga tänulik igasuguse info eest, sest peale mõisnike pole seda nime kohanud.
Vasta

Mine “Arhiivimaterjalidest välja lugemine”