Teistmoodi teema-pikaealisus

Arhiivimaterjalidest (sh Saagas olevatest) raskesti aru saadavate sõnade jm välja lugemine
Vasta
tiia.eskor
Postitusi: 258
Liitunud: Esmaspäev 18. Veebruar 2013, 15:35:02
Status: Eemal

Teistmoodi teema-pikaealisus

Postitus Postitas tiia.eskor »

Ei osanud paremat kohta leida kui see foorum siin. Täna tuli pojatütrega kuidagi jutuks inimeste vanus (minu vanaema, keda piiga näinud on, ehk tema vana-vanavanaema elas 99-aastaseks), mille järel hakkasin siis uurima, et mis on siis kõige vanemaks elanud eestlase vanus. Leidsin sellise lehe: https://www.efis.ee/et/filmiliigid/film ... t-lugemist
Seal kenast andmed olemas, et Maria Tomson sündinud Nõo kihelkonnas 27. detsembril 1853. aastal Hans ja Liisa Geelmani peres. Uudishimulik nagu ma olen (pealegi kuskil lehel oli kirjas, et ei ole faktiliselt asi vist õige), hakkasin ma siis natuke vaatama seda Nõo kihelkonda. Ei leidnud ma sellenimelisi, küll aga Hans Keermann'i, kelle kolmas naine oli Liisa Treu. See Keermann sobiks Geelmaniks moondumisel kindlasti, sest algseid nimesid on väänatud ikka üht ja teistpidi igas kandis. Sellisel ajal aga ühtki Mariat seal sündinud pole. Hansu 1. abielu sõlmiti 29.10.1852 ja 1853. aasta oktoobris sündis perre poeg Mihkel, 1856.a mais p Jaan ja 1859.a aprillis t Ann. Ühtki Mari, Maria, Maarja nime ei kohanud. Ka 1863. aastal ei leidnud ma ühtki sobivat sündi sellesse perre. Uudishimu täitsa vaevab. Kust ja kes ta tegelikult pärit oli? Mis see lõplik vanus siis siiski võis olla? Mina kahtlen kõvasti, et tegemist 112 aastasega oli, pole lihtsalt antud andmetele ühtegi kinnitust. Või mis teie arvate? Kas keegi teab ehk sellenimelist isikut ja tema päritolu? Miks ma ei leidnud andmetele kinnitust, kas ei osanud õigesti otsida?
jussK
Postitusi: 883
Liitunud: Kolmapäev 03. Märts 2010, 12:40:03
Asukoht: Tre Fin
Status: Eemal

Re: Teistmoodi teema-pikaealisus

Postitus Postitas jussK »

Marri on seal täiesti olemas ja sündinud ka 27. detsembril ainult et 13 aastat hilijem :)
Lihtsalt vaata isa peale ;)
http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 5,458,52,0

sünd: http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 1014,295,0
tiia.eskor
Postitusi: 258
Liitunud: Esmaspäev 18. Veebruar 2013, 15:35:02
Status: Eemal

Re: Teistmoodi teema-pikaealisus

Postitus Postitas tiia.eskor »

Appi kui pime võib ikka üks inimene olla. :D
Aga kui sellisel ajal seal lapsed sinna perre sündinud, siis ei saanud nemad ju 1864 kuidagi Venemaale kolida. Samas osa fakte sobivad, osa jällegi mitte. Kas inimeste mälu on lausa valikuline? Sama teema on kindlasti nende väidetavalt 124-aastaste või isegi vanemate isikute teema, et tegelikult nad kas ei mäleta asju või meelega valetatakse end vanemaks kui tegelikult ollakse.
Vasta

Mine “Arhiivimaterjalidest välja lugemine”