Kogukonna nimejuhatajas elukoha klassi ja numbri veergude päise tähtede tähendustest

Arhiivimaterjalidest (sh Saagas olevatest) raskesti aru saadavate sõnade jm välja lugemine
Vasta
marapu
Postitusi: 235
Liitunud: Teisipäev 01. Mai 2007, 10:08:05
Status: Eemal

Kogukonna nimejuhatajas elukoha klassi ja numbri veergude päise tähtede tähendustest

Postitus Postitas marapu »

Tere.
Kes oskab selgitada, mida tähendavad kogukonna nimejuhatajas elukoha klassi ja numbri veergude päises tähed A, B, C, D, E ning A ja B jagunemine a-ks ja b-ks Saaga EAA.2554.1.150:17?2209,437,417,386,0

Tänuga
Malle

HelleMai
Postitusi: 542
Liitunud: Teisipäev 10. November 2009, 02:23:11
Status: Eemal

Re: Kogukonna nimejuhatajas elukoha klassi ja numbri veergude päise tähtede tähendustest

Postitus Postitas HelleMai »

Vallaliikmete nimekirjad

Vallavalitsuste fondides leiduvad vallaliikmete nimekirjad (rulliraamat, perekonnakiri, nimejuhataja) on hingeloendite loogiliseks jätkuks. Nimekirju hakati koostama 19. sajandi teisel poolel, pere ja talu numeratsioon võeti üle viimasest hingeloendusest. Ka neis nimekirjades on andmed esitatud perekondade ja majapidamiste kaupa. Nimekirju peeti jooksvalt, seega on neis rohkesti parandusi ja täiendusi. Hingeloenditega võrreldes on vallaliikmete nimekirjades isikute sotsiaalne staatus täpselt määratletud (A-taluperemees, B-rentnik, C-mõisasulane, D-talusulane, E-valla "lahtine" liige), inimeste sugulussuhted ära näidatud ning leeritamise, abiellumise, sünni- ja surmaajad esitatud kuupäevaliselt. Ajalooarhiivis leiduvad tsaariaegsete vallavalitsuste nimekirjad. Paraku on need säilinud vaid osaliselt.
Koos vallaliikmete nimekirjadega on digiteeritud ja Saagasse samasse rubriiki lisatud ka mitmeid teisi vallavalitsuste arhiviifondides säilitatavaid perekonnaloo allikaid (hingeloendeid, väeteenistusse kutsutute nimekirju jm)
http://www.ra.ee/dgs/guide.php?tid=130& ... 8b23ccb779

Vasta

Mine “Arhiivimaterjalidest välja lugemine”