vaja abi välja lugemisel

Arhiivimaterjalidest (sh Saagas olevatest) raskesti aru saadavate sõnade jm välja lugemine
Vasta
mariamaria
Status: Eemal

vaja abi välja lugemisel

Postitus Postitas mariamaria »

http://www.ra.ee/dgs/browser.php?tid=40 ... 109a3e03ab" onclick="window.open(this.href);return false;

ei suuda kuidagi välja lugeda rea 196 andmeid, kui keegi saaks aidata oleks meeldiv :D

ette, tänades

M

Patrick Rang

Re: vaja abi välja lugemisel

Postitus Postitas Patrick Rang »

10 Aug kell 12 öösel sündis Johannes. Isa Samuel Krabby, kalamees Telliskoplis, ema Stina. Ristis 22 Aug kirikus õp. Siegel. Vaderid vabadik (loskerl) Johann Hanssohn, töömees (Arbeitskerl) Johann Luther ja ....Kerls (sellest sõnast ei saa aru) Joh. Raskall'i naine Anna Dorothea.

Terv,

PR

mariamaria

Suur aitäh abi eest :D

Kuid nagu alati, uus päev ja uued küsimused. Kas keegi saaks veel aidata välja lugemisel :
http://www.ra.ee/dgs/browser.php?tid=38 ... 531b2c6125" onclick="window.open(this.href);return false;

tegemist oleks siis 4 aprilli sünniga. Samuel Johann kelle vanemad nagu ma aru olen saanud on: Christian ja Anna (Hansu tütar?).
Ülejäänud informatsioon aga jääb arusaamatuks. Mainitud on ka leitnant Krabbe? Kas leitnant on ristiisa, sugulane ...?
ette tänades,
M

Arvo.Jägel

Postitus Postitas Arvo.Jägel »

Vabandan teemasse pugemise eest, aga kui tohiks paluda kenasid roheliste kastikestega viiteid - endal lihtsam ja teistel arusaadavam :)

Õpetus siin, punkt 5.
Hallis kirjas jutud on lihtsalt loba, postituse väärtuslik osa on ikka musta värviga :)
NB! Hetkel tunnen huvi Harku Kask'ede vastu!

mariamaria

aga muidugi :) ma nii paberite alla mattunud ,et ei pannud tähelegi,et ei märgistanud.
siin ta on uuesti ja ilusamini:) :
Saaga TLA.238.1.4:80?58,281,986,164,0

juhul,kui ei õnnestunud mul see üritus, palun teada anda :)

M

Arvo.Jägel

Postitus Postitas Arvo.Jägel »

Peaaegu õnnestus, foorumi enda süsteem sõi vist midagi ära - aga kirje on ilusasti paigas :)

Paraku pean mina all vanduma tõlgenduse osas - see on nii õpetatud inimese käekiri, et ma ei riski siit suurt midagi muud välja lugeda kui teie isegi juba pakkusite. Üks Fisherman (kalamees) (Telliskoplist?) justkui paistab, leitnant Krabbe ja edasised on vaderid jah - eks keegi pea edasi aitama.
Hallis kirjas jutud on lihtsalt loba, postituse väärtuslik osa on ikka musta värviga :)
NB! Hetkel tunnen huvi Harku Kask'ede vastu!

Katsa

Postitus Postitas Katsa »

Lapse isa on Christian Krabbe, Telliskopli kalamees, ema Anna Hanssohn (mitte Hansu tütar, vaid perekonnanimi on Hanssohn). Vaderid on härra leitnant Krabbe, pagarmeister Müller, Anna, töömees Johann Reinholdsohni naine.
Katrin H.

mariamaria

Suur aitäh kõigile abistajatele :D

meeldivat päeva soovides,

M

Vasta

Mine “Arhiivimaterjalidest välja lugemine”