Saarlased Peterburi Jaani koguduses

Vasta
ruheline
Status: Eemal

Saarlased Peterburi Jaani koguduses

Postitus Postitas ruheline »

Tervist!
Tean, et Peterburi Jaani koguduse meetrikaraamatuid säilitatakse Peterburis Riiklikus Ajaloo Keskarhiivis, kus neil on eraldi fond (f. 1824). SAAGA abiga õnnestus mul teha tutvust fondis 1824 olevate säilikute pealkirjadega. Kuidas neid meetrikaid saaks näha ja kas need on üldse huvilistele nähtavad? Otsene päring selle arhiivi kodulehel ei andnud tulemusi.
Minu vanavanaisa (Mihkel, Laasi p.) on pärit Saaremaalt, Mustjala kihelkonnast, Võhma mõisast, Järise külast, kandis perenime Tarwis, pere noorima pojana (sünd. 1870) võeti vene sõjaväkke. Teenistuse lõppedes (1898) ei naasenud Eestisse, vaid jäi Peterburi elama. SAAGAst uurisin tema vanemat venda Jaan Tarwist (Laasi p., sünd. 1858, samas Järise külas) ja tema peret. Tean vaid, et Jaan oli luteriusku, oli samuti soldat ja abiellus (1887 EAÕK Mustjala kog.) õigeusku Elenaga (Oomina t. Laine, sünd. umb. 1864), kes oli samast khk.-st, Paatsa mõisast, Panga külast.
Jaan Tarwis jäi pärast abiellumist luteriusku edasi. Jaani ja tema pere edasine saatus on mulle teadmata, jäljed Eestis kaovad. Küll on aga põhjust arvata, et nad siirdusid terve perega Peterburi. Minu Peterburis sündinud vanaisa mainis Mihkel Tarwise tihedat läbikäimist Saaremaalt pärit meessuguseltsiga, seetõttu oletan, et Jaan Tarwist tuleb otsida just Peterburi Jaani koguduse meetrikaist.
Äkki on kedagi, kes on märganud Jaan Tarwist või tema pereliikmeid Peterburi Jaani koguduse meetrikais ja võib seda kinnitada?

Patrick Rang

Postitus Postitas Patrick Rang »

Tere, sugulane!

Vastan hetkel hästi kiiresti ja lühidalt, kuid proovin õhtupoolikul pikemalt. Jaan Tarvise saatusest ei tea ka mina midagi, isegi mitte seda, et ta Peterburis oleks elanud. Küll aga oli minu vanavanaisa August Tarvis, sünd 1899 (isa Toomas Laasi poeg, sünd 1855) Peterburis / Kroonlinnas mereväes. Ta olla seal ka oma sugulastega läbi käinud - mina olen arvanud, et see just tema onu Mihkli pere oli.

terv,

PR

Luule Vaino

Re: Saarlased Peterburi Jaani koguduses

Postitus Postitas Luule Vaino »

ruheline kirjutas:Tervist!
Tean, et Peterburi Jaani koguduse meetrikaraamatuid säilitatakse Peterburis Riiklikus Ajaloo Keskarhiivis, kus neil on eraldi fond (f. 1824). SAAGA abiga õnnestus mul teha tutvust fondis 1824 olevate säilikute pealkirjadega. Kuidas neid meetrikaid saaks näha ja kas need on üldse huvilistele nähtavad? Otsene päring selle arhiivi kodulehel ei andnud tulemusi.
Minu vanavanaisa (Mihkel, Laasi p.) on pärit Saaremaalt, Mustjala kihelkonnast, Võhma mõisast, Järise külast, kandis perenime Tarwis, pere noorima pojana (sünd. 1870) võeti vene sõjaväkke. Teenistuse lõppedes (1898) ei naasenud Eestisse, vaid jäi Peterburi elama. SAAGAst uurisin tema vanemat venda Jaan Tarwist (Laasi p., sünd. 1858, samas Järise külas) ja tema peret. Tean vaid, et Jaan oli luteriusku, oli samuti soldat ja abiellus (1887 EAÕK Mustjala kog.) õigeusku Elenaga (Oomina t. Laine, sünd. umb. 1864), kes oli samast khk.-st, Paatsa mõisast, Panga külast.
Jaan Tarwis jäi pärast abiellumist luteriusku edasi. Jaani ja tema pere edasine saatus on mulle teadmata, jäljed Eestis kaovad. Küll on aga põhjust arvata, et nad siirdusid terve perega Peterburi. Minu Peterburis sündinud vanaisa mainis Mihkel Tarwise tihedat läbikäimist Saaremaalt pärit meessuguseltsiga, seetõttu oletan, et Jaan Tarwist tuleb otsida just Peterburi Jaani koguduse meetrikaist.
Äkki on kedagi, kes on märganud Jaan Tarwist või tema pereliikmeid Peterburi Jaani koguduse meetrikais ja võib seda kinnitada?

Just lugesin seda, teie muret ja kuigi see on siin pea aastatagune kiri, räägin omadest kogemustest P.ga. sealsel keskarhiivil on leht "гостевая книга архива" ja sellel lehel saate teha oma küsimuse ja teile vastatakse mõne aja möödudes. Kui te seda raamatut natukene loete, saate teada, kuidas välismaalastel seal läheb .Sellele lehele aadress on. http://spb.rusarchives.eu/guestbook" onclick="window.open(this.href);return false; . Kuhu jäid teie vanaisa lapsed,kas nad tulid E. V. tagasi?

Luule Vaino

Luule Vaino kirjutas:
ruheline kirjutas:Tervist!

Just lugesin seda, teie muret ja kuigi see on siin pea aastatagune kiri, räägin omadest kogemustest P.ga. sealsel keskarhiivil on leht "гостевая книга архива" ja sellel lehel saate teha oma küsimuse ja teile vastatakse mõne aja möödudes. Kui te seda raamatut natukene loete, saate teada, kuidas välismaalastel seal läheb .Sellele lehele aadress on. http://spb.rusarchives.eu/guestbook.Kuhu" onclick="window.open(this.href);return false; jäid teie vanaisa lapsed,kas nad tulid E. V. tagasi?
Tahaks ka teada, kus te Saagas nende säilikute pealkirjadega tutvusite
Tervitab, luule

Kalle Kängsep

otsing Peterburi Jaani kogudusest

Postitus Postitas Kalle Kängsep »

http://pilot.familysearch.org/recordsea ... html#start" onclick="window.open(this.href);return false;

- Browse our record collections
- Europe
- Russia Lutheran Church Book Duplicates
- St. Petersburg
- St. Johannis Church, Estonian

Luule Vaino

Re: otsing Peterburi Jaani kogudusest

Kalle Kängsep kirjutas:http://pilot.familysearch.org/recordsea ... html#start

- Browse our record collections
- Europe
- Russia Lutheran Church Book Duplicates
- St. Petersburg
- St. Johannis Church, Estonian
Lugupeetud Kalle. Kuidas seda mõista?, kas St.P. Eesti Jaani kiriku andmeid on olemas digitaalseid ja kas see aadress viib nendeni? Olen arvutis algeline .
Luule.

Kalle Kängsep

Postitus Postitas Kalle Kängsep »

jah, kuni aastani 1885.
Fred kirjutab sellest naaberteemas viewtopic.php?f=147&t=1923" onclick="window.open(this.href);return false;

Vasta

Mine “Endine Vene tsaaririigi territoorium”