Kaukaasia eestlastest ja teistest ida poole rännanutest

Vasta
andres73
Postitusi: 56
Liitunud: Reede 16. Juuli 2010, 23:38:07
Status: Eemal

Kaukaasia eestlastest ja teistest ida poole rännanutest

Postitus Postitas andres73 »

Annan teada, et idakandieestlaste ajalugu käsitlevale veebisaidile http://ida.aule.ee on aastaga lisandunud päris palju materjali, sealhulgas raamatuid, memuaare, artikleid, vanu ajalehelugusid ja muud – peamiselt Kaukaasia eestlaste kohta, kuid ka Krimmi, Samara jt. eestlaste kohta. Täiendatud on Kaukaasia eesti asunduste ja asupaikade ning kalmistute paiknemise kaarte. Kokku on saidil praegu materjali umbes 1,5–2 miljoni sõna mahus ja nimelisi viiteid või andmeid rohkem kui 3000 idakandieestlase (peamiselt Kaukaasia eestlaste) kohta.

Samuti on täienenud Kaukaasiasse maetud eestlaste andmebaas. Suvel 2012 käisid Elvi Vaarmann, Milvi Stukalova ja Lidia Vaarmann Kaukaasias haudu üles kirjutamas Estonia ja Ülem-Linda kalmistutel Abhaasias ning vähetuntud Burna ja Perevalka endiste eesti külade kalmistutel Krasnodari krais. Need andmed ja fotod on nüüd ka veebis. Haudade andmebaasi saab kasutada samal saidil aadressil http://ida.aule.ee/hauad

Kui keegi teab veel kusagil olevat kirjalikke mälestusi Kaukaasia eestlaste kohta, mida võiks sellel saidil avaldada, palun võtke ühendust.

Sirjer
Postitusi: 199
Liitunud: Laupäev 17. Aprill 2010, 11:28:04
Status: Eemal

Re: Kaukaasia eestlastest ja teistest ida poole rännanutest

Postitus Postitas Sirjer »

Tere!

Leidsin Alam-Linda külavalitsuse korraldusel loetud linnukasvatuse kursusel 1915 Anna Bahmani nime. Minu vanavanaema oli samuti Anna Bahman ja ta elas Alam Lindas. Ta oli väljarändaja Eestist Abielus Mihkel Bahmaniga. Tean vaid nii palju et Anna pärit Vahastu kandist. Mingi seos Künstlerite nimega. Kas teie teate kas on võimalik leida dok kust saaksin teada Anna neiupõlve nime. Abiellus Anna Kaukaasias http://ida.aule.ee/dokumendid/alam_lind ... df#search=" onclick="window.open(this.href);return false;"bahmann"

Vasta

Mine “Endine Vene tsaaririigi territoorium”