Väljaränne Venemaale

Vasta
Martin N
Postitusi: 2
Liitunud: Esmaspäev 20. Veebruar 2012, 15:31:02
Status: Eemal

Väljaränne Venemaale

Postitus Postitas Martin N »

Tere,

Kas keegi oskaks öelda, kust ma leiaksin informatsiooni oma vanavanaisa vendade ja vanemate kohta. Nad olid Kalli õigeusu koguduse liikmed ja läksid Venemaale arvatavasti peale 1913.a. Vanavanaisa tuli Eestisse tagasi umbes 1921.a (tema vanemad ja vennad jäid arvatavasti sinna). Kaarli koguduse personaalraamatus on kirjas, et ta abiellus 1919.aastal Jaroslavlis. Tema abikaasa oli pärit Läänemaalt, Tuhu külast ja läks 1907.aastal koos vanemate, venna ja õega Venemaale, Vologdasse. Nad tulid Eestisse tagasi 1921.aastal. Nii, et oletada võib, et vanavanaisa ja tema vanemad ning vennad elasid Jaroslavli- Vologda piirkonnas. (Täpset küla või asulat ei oska öelda.)

Huvi pakuks mis külas nad elasid ning millal ja kus surid vanavanaisa vanemad ja mis sai tema vendadest.

Uuritav perekonnanimi on Akermann.

Martin

Harri.Värs
Postitusi: 268
Liitunud: Esmaspäev 19. Jaanuar 2009, 17:34:01
Status: Eemal

Re: Väljaränne Venemaale

Postitus Postitas Harri.Värs »

Tallinnas Kristiine keskuse kõrval Madara tn säilitatakse arhivaale optantide (kodakondsust vahetanud isikud) kohta. Teid huvitab sellest fondist arvatavasti ERA.36.2.235, "Akermann, Jaan Johani p".

Selleks, et toimikut vaadata, tuleb kas kohale minna või helistada-kirjutada. Kontaktid leiate siit: http://riigi.arhiiv.ee/est/uurimissaalid-2/" onclick="window.open(this.href);return false;

Kohale minnes tuleb kaasa võtta isikutunnistus ning soovitavalt ka sülearvuti ja fotoaparaat. On lubatud teha isiklikuks otstarbeks mahapildistusi, kui sellest arhiivi töötajale teada annate ja vastava taotluse (pildistaja meelespea) kohapeal ära täidate. Ei ole lubatud kasutada välku ega statiivi. Sülearvutit ei ole ilmtingimata tarvis, aga vahel võivad esmapilgul õnnestunud digifotod hilisemal uurimisel üsna kehvad olla.

Olen ise ka ühe sellise arhivaali laenutanud ja see sisaldas järgmist:
1) küsimusleht: kes taotleb (kus sündinud, haridus, elukutse, lähemad sugulased, millal Venemaale läinud, kus seal elanud, kuhu Eestisse tahab elama minna, varanduslik seis (kas leidub kaasavõetavat vara), seisukord väeteenistuse suhtes, millised dokumendid isikul leiduvad, praegune elukoht postiaadressiga
2) avaldus Eesti kodakondsusesse astumiseks koos pereliikmete nimede ja vanustega (2 eksemplari)
3) ärakiri kirikuraamatu sissekannetest Venemaal, kus on ära märgitud pereliikmed
4) veel miskisugune ärakiri kirikuraamatust

Opteerimistoimikute puhul tasub tähele panna, et tempel ainuüksi ei tähenda, et isik reaalselt Eestisse tuli. Sageli ei lastud Nõukogude Vene poolelt tulema.

// parandasin mõned kirjavead
Viimati muutis Harri.Värs, Neljapäev 08. Märts 2012, 20:30:03, muudetud 2 korda kokku.
Kõik mured ja teated privasse või e-mailile: harri.vars ät eesti.ee
Uurin: Vers, Värs, Värsi, Väärsi, Brecher (Kivinurm), Neljas, Kristal, Dubro(v) (Tammeorg), Põld (Saaremaa, Pilguse), Dubrovkin (juudid Tallinnas)

Martin N
Postitusi: 2
Liitunud: Esmaspäev 20. Veebruar 2012, 15:31:02
Status: Eemal

Re: Väljaränne Venemaale

Postitus Postitas Martin N »

Tänan vastuse eest uurin asja.

Martin

Vasta

Mine “Endine Vene tsaaririigi territoorium”