Päevik jutustab: Tartu 100 aastat tagasi

Vasta
Filip Laurits
Postitusi: 15
Liitunud: Pühapäev 31. Oktoober 2010, 19:32:10
Status: Eemal

Päevik jutustab: Tartu 100 aastat tagasi

Postitus Postitas Filip Laurits »

Täna, 29. detsember 2011 a., alustan oma blogiga "Päevik jutustab: Tartu 100 aastat tagasi". Selle blogi kaudu jutustan oma vanavanaonu Aksel Ärost, kelle mälestus on säilitatud tema üheksas päevikus. Blogis ilmub ta esimene päevik, mida ta pidas 29. detsembrist 1911. a. 22. augustini 1912. a. Tartus ja, viimased kolm päeva, Peterburi lähedal Murinos. Ta kirjeldab oma viimaseid koolipäevi Tartu Veterinaarvelskrite kooli õpilasena, ta uue elu algust Venemaal ja tollast eesti ja vene ajakirjanduse tegevust Tartus, mida saame jälgida päevast päeva seitsme kuu jooksul.

Aksel Danieli p. Äro sündis 8. augustil 1893. a. Kambja vallas Tartumaal ja suri 27. juulil 1938. a. Leningradis Venemaal. Ta oli eesti veterinaarvelsker, ajakirjanik ja tõlkija.

Blogi pöördub peamiselt suguvõsa uurijate ja ajaloolaste või ajaloost huvitatud inimeste poole, kelle huvi- või uurimisala on seotud 1910. aastate eesti ühiskonna ja igapäevase eluga Tartu linnas. Ka eesti vana kirjakeele uurijatele võib blogi pakkuda huvitavat lugemist.

Päevikus esinevad nimed: Antson, Gribojedov, Ilves, Kahusk, Kivi, Koort, Kraav, Kurg, Kuusik, Kübar, Leppik, Maasik, Mihkelson, Murakin, Mürk, Nimrod(t), Nõmberg, Pihlik, Pill, Pint, Raja, Reili, Reznitšenko, Rõigas, Saitšenko, Suits, Suubi, Zirk, Truslit, Tulf, Tõnisson, Urbanovitsch, Valk, Västrik, Äro ja palju teised.

Tere tulemast: http://paevikjutustab.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uuritavad nimed: Zirk, Äro, Suits, Laurits, Kurru[k], Reiman[n], Klaos, Lod[d]i, Reil, Rässa, Sõrra, Ziugand
Vasta

Mine “Tartu linn”