Bauschar, Borck, Schönrock, Schumann, Hessen

Vasta
Assar
Postitusi: 2184
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Bauschar, Borck, Schönrock, Schumann, Hessen

Postitus Postitas Assar »

Uurin valdavalt Tartus tegutsenud, kuid välispäritolu suguvõsasid. Peamiselt käsitöölisi

Bauschar. Siit tean peamiselt sadulsepp Heinrich Johanni, kes sündis ca. 1690. Tundub, et see suguvõsa pool siinkandis tugevalt kanda maha saanudki ja kaob õige varsti. Levinud oli ka nimekuju Bauschart, Bauschert.
Borck (Bork) . See suguvõsa on tulnud 18 saj. II poolel Tartusse. Kust iganes. Hiljem valgus suguvõsa laiali üle Eesti (Haapsalu, Tallinn, Äksi jne) ning lõpuks üle Venemaa (Moskva, Harkov, Peterburg, Irkutsk, ...). Siiatulnud Borckid olid enamasti pagarid, mõned olid ka tislerid ja kullassepad. Mõned on lõpetanud Tartu Ülikooli.
Hessen - Siin tegutses keegi rätsepmeister Johann Hessen juba vahetult pärast Põhjasõda. Ka poeg Peter Hessen oli rätsepmeister nii suure kui väikese gildi liige. Päritolu ei tea. Seotud perekonnanimedega Hamm, Heinsen, Manna, Borck jpt.
Schumann - Selle nimelisi on Tartus olnud ilmselt algusest peale palju. võib oletada, et kõik nad pole suguluses. Mind huvitavad Leipzigist tulnud Christian Schumann ((26 XI?)1719 zu Leipzig – 10 IV 1781 Tartu )abiellus 30 XII 1746 Tartus, järeltulijad. enamik olid sadulsepad.
Schönrockid on tulnud ilmselt kusagilt Narva umbes 1715 ...30. Sealt edasi Tartusse tuli Gottfried Blazius Schönrock, kes oli Väikegildi oldermann ja pagarmeister.

Kui Teie suguvõsa uurimises on olnud kokkupuude nende nimedega. Palun andke teada! Seoses Schumannidega olen uurinud ka Bäuerle nimelist kõrvalharu, mis põlvneb ühest puusepast, üsna põhjalikult.

Assar Järvekülg
Vasta

Mine “Tartu linn”