Kuhu maeti inimesed, kes elasid Tormas?

Vasta
Kristy
Postitusi: 280
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 14:54:11
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Kuhu maeti inimesed, kes elasid Tormas?

Postitus Postitas Kristy »

Tere :)
selline lihtne küsimus mul ongi. Otsin Pergel, Blau (Laiuse Palupera ja Sootaga) nimelisi. Kuhu ometi on nad maetud? Käisin Torma surnuaias, Äksil, Laiusel no mida ei ole, seda lihtsalt ei ole :(
Oskab keegi midagi kosta?

Ma leidsin Kursi surnuaialt 1874 maetud vana...onu ja ka tädi haua. Täiesti korralik rist oli ning nimeplaat kenasti peal. Nii, et hilisemalt maetute omad teoreetiliselt võiks ka alles olla.

Hauaplatsidega seoses on mul veel 1 küsimus - nende samade Kusta ja Lena Muts haual, kohe Kusta Mutsi risti vastu oli pandud veel 1 plaat kus oli kirjas vaid nimi - Salme Murula ei daatumeid ega midagi - kas tegemist võib olla näiteks Kusta Mutsi naisega?

Suured tänud ja kaunist suve
kristy
Katsa
Postitusi: 3735
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Re: Kuhu maeti inimesed, kes elasid Tormas?

Postitus Postitas Katsa »

Laiuse Palupere ja Sootaga peaksid olema ikka maetud Laiuse kalmistule (kaks osa), kui olid õigeusklikud, siis õigeusu kalmistule. Torma elanikud eelkõige Torma kalmistule. Ega hauakohad pruugi olla enam leitavad - on palju tähistuseta haudu, on selliseid, mis tähistatud ilma nimeta ristiga. Ja siis veel hauarüüsted - ristid, kivid ja hauatähised on lihtsalt hävitatud. Selliseid sigadusi on aegade jooksul tehtud lausa masendavalt palju.
Katrin H.
Vasta

Mine “Torma kihelkond”