Kikkas, Kroon, Sild, Unt, Kuus

Vasta
rexu
Postitusi: 35
Liitunud: Teisipäev 19. Juuli 2005, 19:15:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Kikkas, Kroon, Sild, Unt, Kuus

Postitus Postitas rexu »

Uurin Kikkas’ suguvõsa Vana-Otepäält
Seotud nimed on Sild, Kroon, Unt, Kuus – kõik Otepäält ja Logus (Loogus) Tammest, Kaas Jõksist.
Maris45
Postitusi: 3
Liitunud: Laupäev 31. Jaanuar 2009, 22:51:01
Status: Eemal

Perekond Kuus

Postitus Postitas Maris45 »

Tere, minu vanaema neiupõlvenimi on Kuus. Elab Otepääl. Sugulased on nimelt Kroonid ka. Mis sind huvitab?
rexu
Postitusi: 35
Liitunud: Teisipäev 19. Juuli 2005, 19:15:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Kuus

Postitus Postitas rexu »

Tere,

Minu vanavanavanaema nimi oli Kristin Kuus, sündinud 13.7.1832 Otepääl, abielus Mihkel Sild'iga.
Tema isa oli Juusa Märt Kuus, sünd 25.okt 1901 Aiaste külas.
Märt Kuusil oli 7 last. Kristin, Eva, Mari, Ann, Hans, Trino, Willem.
Nendest lastest tean niipalju, et Mari abiellus Jaan Wassiliga Otepäält, neil oli 6 last.
Ann abiellus Peter Bärensiga Otepäält, 1 laps.
Trino abiellus Peep Wassiliga Otepäält, 4 last.
Poistest: Hans Kuusil oli 10 järeltulijat.
Willem Kuus suri väiksena.

Hans Kuusi järeltulijatest poeg Woldemar:
Woldemar Kuusil oli 2 last: Alfred, sünd 9.11.1906 ja Veranda sünd 4.12.1910

Rohkem mul otseseid liine Kuuside juurde ei vii, küll on mul Kuus'e teisi liine pidi.
Kui mõni neist nimetatud Kuusidest ka teie suguvõssa kuulub, siis oleks tore võrrelda.
Olen ka tahapoole (ajalukku) Kuus'e uurinud, kahjuks on see üsna keeruline, mingil selatamatul pühjusel kaovad mu ühe esiisa andmed ära. Järsku on teil rohkem infot?

Kroonidest - vanavanaema nimi oli Leena Kroon, sünd 16.mai 1867 Otepääl, abielus Jaan Unt'iga.
Leena isa nimi oli Jaan Kroon, Jaanil oli esimesest abielust 7 last: Hans, Leena, Karl, Toots, Reinhold August, Peep ja Minna. Teisest abielust 1 tütar: Loviisa Luise.
Karl Kroonil oli 1 poeg: Ferdinand Kroon, sünd 4.11.1899
Reinhold Augustil 6 last: Alfred, Alma, Paul, Armanda, Johannes Aleksander, Arnold.

Oleks tore, kui te saadaksite oma Kroonide ja Kuuside infot mulle:
rexuraag@yahoo.com
50 660 50 võib ka helistada,
Parimat,
Regina
Relika.Metsallik
Postitusi: 70
Liitunud: Kolmapäev 13. August 2008, 23:06:08
Status: Eemal

Postitus Postitas Relika.Metsallik »

Tere

Minu üheks uuritavaks nimeks on Vassil ja just sealt Otepää kandist tõenäoliselt.
Nimelt minu vanavanaema oli Leeni Vassil s 1902, kes oli vallaslaps, tema ema nimi oli Liisa, kes oli Jüri tütar. Kahjuks ei ole mul õnnestunud leida Liisa perekonda.
Kas Teil on ehk rohkem infot oma Vassilite kohta, mis võiks mullegi abiks olla? Vanuse poolest võiksid nad ju olla Liisa vennad.
rexu
Postitusi: 35
Liitunud: Teisipäev 19. Juuli 2005, 19:15:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Vassil

Postitus Postitas rexu »

Tere,
minu andmetes on üks Liisa Vassil, kes on sünd 1.1.1881, aga ta on Peep ja Trino tütar, mitte Jüri tütar. Mul kahjuks ei ole Jüri Vassilit andmebaasis.

Vaatasin Otepää personaliraamatuid. Leidsin sealt ühe Jüri Otepää pastoraadis elanud perekonnast.
1260.1.14 lk 37
Ado Wassil 1811-1879 ab An (Pauskar), abiellunud 1859 Kastolatsis
An oli ado teine naine
lapsed:
Mari 1.5.1845
Jüri 21.1.1863
Johan 1.6.1860
Peeter 21.1.1868

Järsku on see pere teie jaoks õige? Minul kahjuks selle perega tegemist ei ole.

Onomastikast on näha, et Lõuna-Eestis pandi Vassili nime Otepää kihelkonnas pastoraadis, Otepääl ja Ilmjärvel. Aga ka Põlva kandis Vana Koiolas ja Väimelas.
Kahjuks ei saanud aidata,
Regina
Relika.Metsallik
Postitusi: 70
Liitunud: Kolmapäev 13. August 2008, 23:06:08
Status: Eemal

Re: Vassil

Postitus Postitas Relika.Metsallik »

rexu kirjutas:Tere,
minu andmetes on üks Liisa Vassil, kes on sünd 1.1.1881, aga ta on Peep ja Trino tütar, mitte Jüri tütar. Mul kahjuks ei ole Jüri Vassilit andmebaasis.

Vaatasin Otepää personaliraamatuid. Leidsin sealt ühe Jüri Otepää pastoraadis elanud perekonnast.
1260.1.14 lk 37
Ado Wassil 1811-1879 ab An (Pauskar), abiellunud 1859 Kastolatsis
An oli ado teine naine
lapsed:
Mari 1.5.1845
Jüri 21.1.1863
Johan 1.6.1860
Peeter 21.1.1868

Järsku on see pere teie jaoks õige? Minul kahjuks selle perega tegemist ei ole.

Onomastikast on näha, et Lõuna-Eestis pandi Vassili nime Otepää kihelkonnas pastoraadis, Otepääl ja Ilmjärvel. Aga ka Põlva kandis Vana Koiolas ja Väimelas.
Kahjuks ei saanud aidata,
Regina
Selle perekonna leidsin mina ka, aga kahjuks ei ole mul õnnestunud Jüri edasist elukäiku tuvastada.
Aga suured tänud ikka.
avagula
Postitusi: 560
Liitunud: Teisipäev 15. Aprill 2008, 22:57:04
Status: Eemal

Postitus Postitas avagula »

Mul on esivanemate hulgas Kikkaste suguvõsa Arulast (Paaksi talu) ja Kuuside suguvõsa ka Arulast, Vaela Pärdu talust.
Esimesest: Peeter Kikkas 1808, Peep Kikkas 1813, jne
Teisest: Toots Kuus 1783-1857, Jaan Kuus 1822
(esimesed perekonnanimedega tegelased)
rexu
Postitusi: 35
Liitunud: Teisipäev 19. Juuli 2005, 19:15:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas rexu »

tere,

kahjuks ei klapi. Minu Kikkased ja Kuusid on kõik Otepäält, Aiaste külast pärit.

parimat,
Regina
Kalle Kuus
Postitusi: 1
Liitunud: Esmaspäev 09. November 2009, 19:15:11
Status: Eemal

Re: Kikkas, Kroon, Sild, Unt, Kuus

Postitus Postitas Kalle Kuus »

Tere!
Tunnen huvi oma vanaisa Jaan Kuus`i (sünd. 21.veeb.1899.a. ilmselt Vana-Roosas Tedremäel surn. 21.aprill 1978.a. Tartus)
suguvõsa kohta: tema isa ja ema, õed ja vennad, onud ja tädid jne.
Minul olevad pidepunktid:a) vanaisal ilmselt oli õde Minna b) onupojad Otto Kuus, surn. 1966. Krimmis Jevpatorias; Eduard Kuus,
surn. Moskvas. c) olemas vanaisa poolt tehtud fotokompositsioon Antsi-Kaarli ja Hippe Kuus(e) lapselapsed, millel tunnen ära oma vanaisa ja tema onupoja Otto Kuus`i. Esimesel võimalusel digitaliseerin selle foto ära ja riputan üles.
Olen väga tänulik igasuguse info kohta!
Pilt
Nii! Õnnestus! Vanaisa Jaan Kuus on pildil paremal-keskel, temast allapoole arvan, et jääb tema vend ja vennast vasakule, õde Minna? Vanaisast vasakule-üles jääb minu arust Otto Kuus? Kahjuks on aegade käigus kadunud üks pilt, kaldun arvama, et sellel oli Eduard Kuus?
Sama pilti vähe suuremalt saab vaadata aadressil: http://www.foto24.ee/album/49442" onclick="window.open(this.href);return false;
Harri.Värs
Postitusi: 268
Liitunud: Esmaspäev 19. Jaanuar 2009, 17:34:01
Status: Eemal

Re: Kikkas, Kroon, Sild, Unt, Kuus

Postitus Postitas Harri.Värs »

Mul on sugupuus Helga Samueli tütar Kuus (neiuna Värs), s. 21.08.1922
Kõik mured ja teated privasse või e-mailile: harri.vars ät gmail.com
Uurin: Vers, Värs, Värsi, Väärsi, Brecher (Kivinurm), Neljas, Kristal, Dubro(v) (Tammeorg), Põld (Saaremaa, Pilguse), Dubrovkin (juudid Tallinnas)
Vasta

Mine “Otepää kihelkond”