LAUFHAHN / BERG

Vasta
Rita Zimmermann
Postitusi: 81
Liitunud: Pühapäev 08. Oktoober 2006, 00:13:10
Asukoht: Germany
Status: Eemal

LAUFHAHN / BERG

Postitus Postitas Rita Zimmermann »

Tere,

Kas kellegil on suhtlemised Kawa mõisaga? Küsimused puutuvad Kawa mõaga ka Tartu linna. Huvitavad nimed on TOA ja LAUFHA(H)N.

29.06.1806 sündis Kawas Otto Ludwig (LAUFHAHN)

Ema oli Ann, TOA Jürri tütar. Isaks on andmed niimoodi, et kirjas üliõpilane Tartust (nimetu kirikuraamatusse pandud).

Kuidagi laps sai nime LAUFHAHN, ei ole kindel, et Ann abiellus isaga. Oli se vöimalik, et laps sai isa nime, ilma et vanemad olid abiellus?

LAUFHAHNist pole mingi andmed olemas? Kas kellegille on se nimi ettetulnud?

Otto Ludwig LAUFHAHN (kellasepp) oo 05.06.1838 Tartus Elisabeth Juliane BERG (kellaseppa pere BERG)
Lapsed:
Alexander Romanus LAUFHAHN * 29.02.1844 Tartu + Peterburis
oo Marie Friederike ECKLUND * ? / + Peterburis
Elisabeth Ida Marie LAUFHAHN * 10.06.1884 Peterburis
Johanna Louise LAUFHAHN * 02.04.1847 Tartu
Ida Caroline LAUFHAHN * 03.04.1851 Tartu
Clara Antonie Emmeline LAUFHAHN * 19.06.1852/3? Tartu
Adeline Marie LAUFHAHN * 03.11.1854 Tartu

Äkki oskab keegi nende nimedele mingi andme juurde panna? Tänan ette.

Tervitates

Rita Zimmermann
Eike Riis
Postitusi: 280
Liitunud: Reede 22. Juuli 2005, 18:06:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Eike Riis »

Kas Otto Ludwig sai perekonnanime juba sündimisel 1806.a? Perekonnanimede üldine panek toimus Liivimaal alles 1820-ndatel aastatel. Kui Otto sai perekonnanime hiljem koos teiste talupoegadega, siis ei ole mingit alust oletada, et tema bioloogilise isa perekonnanimi oli Laufhahn. Google otsing näiteks annab sellele sõnale ainult ühe isikunime ja see on Otto poeg Alexander Romanus - vt http://www.oei-muenchen.de/ext_dateien/amb-l.htm - siit võib isegi järeldada, et Laufhahn on maailmas tõeliselt unikaalne perekonnanimi.
"Üliõpilane Tartust" pidi kindlasti olema kõrgemast seisusest (võimalik, et mõisnike sugulane) ja abielu alamast klassist teenijarahva või talupojaga ei ole tõenäoline. Oletan, et põhjus, miks Anni pojast kellassepp sai, võib aga peituda tõesti selles, et veresuguluse tõttu teenis ta ära härrasrahva soosingu, kes poisi heale järjele aitasid.
Toa Jüri puhul ei tähenda TOA perekonnanime, vaid kas talu nime või ka näiteks mõisa toapoisi ametit.
Rita Zimmermann
Postitusi: 81
Liitunud: Pühapäev 08. Oktoober 2006, 00:13:10
Asukoht: Germany
Status: Eemal

Postitus Postitas Rita Zimmermann »

Eike Riis kirjutas:Kas Otto Ludwig sai perekonnanime juba sündimisel 1806.a? Perekonnanimede üldine panek toimus Liivimaal alles 1820-ndatel aastatel. Kui Otto sai perekonnanime hiljem koos teiste talupoegadega, siis ei ole mingit alust oletada, et tema bioloogilise isa perekonnanimi oli Laufhahn. Google otsing näiteks annab sellele sõnale ainult ühe isikunime ja see on Otto poeg Alexander Romanus - vt http://www.oei-muenchen.de/ext_dateien/amb-l.htm - siit võib isegi järeldada, et Laufhahn on maailmas tõeliselt unikaalne perekonnanimi.
"Üliõpilane Tartust" pidi kindlasti olema kõrgemast seisusest (võimalik, et mõisnike sugulane) ja abielu alamast klassist teenijarahva või talupojaga ei ole tõenäoline. Oletan, et põhjus, miks Anni pojast kellassepp sai, võib aga peituda tõesti selles, et veresuguluse tõttu teenis ta ära härrasrahva soosingu, kes poisi heale järjele aitasid.
Toa Jüri puhul ei tähenda TOA perekonnanime, vaid kas talu nime või ka näiteks mõisa toapoisi ametit.

Esialgu suur tänu nii kiire vastuse eest. Ma pean veel uurima, millel ajal nime töesti anti Ottole.
Muidu Teie teised kirjeldused on mulle täitsa loogilised.

TOA nimega on nii, et leidsin eile kirikuraamatus sellise andme:
“1780? - Der Stubenjunge Jürgen heiratet in der Sakristei zu Lais die Großmadg Liso” Momentil mul pole koopia käepärast, kahjuks. Aga se sobib siis TOA = Stubega kokku.
Kunas ma pole teised TOA nimelised leidnud ja paistvalt pole se talukoht ka.

Ann sündis neile (Jürri ja Lisole) 09.06.1780 Kawa möisas nimega Anna Charlotta. Sellest sai siis Ann.

Toa Jürrid on KAWA möisas paistvalt kaks erinevad olemas? Seal on veel uurimist vaja kuidas kokku sobib.

Naised on neil Ewa ja Trino ühel, ja teisel vist Marri.

Kui mulle tulevad mud andmed ma luban foorumisse astuda jälle.

Tervisi
Rita Zimmermann
Rita Zimmermann
Postitusi: 81
Liitunud: Pühapäev 08. Oktoober 2006, 00:13:10
Asukoht: Germany
Status: Eemal

Postitus Postitas Rita Zimmermann »

Rita Zimmermann kirjutas:
Eike Riis kirjutas:Kas Otto Ludwig sai perekonnanime juba sündimisel 1806.a? Perekonnanimede üldine panek toimus Liivimaal alles 1820-ndatel aastatel. Kui Otto sai perekonnanime hiljem koos teiste talupoegadega, siis ei ole mingit alust oletada, et tema bioloogilise isa perekonnanimi oli Laufhahn. Google otsing näiteks annab sellele sõnale ainult ühe isikunime ja see on Otto poeg Alexander Romanus - vt http://www.oei-muenchen.de/ext_dateien/amb-l.htm - siit võib isegi järeldada, et Laufhahn on maailmas tõeliselt unikaalne perekonnanimi.
"Üliõpilane Tartust" pidi kindlasti olema kõrgemast seisusest (võimalik, et mõisnike sugulane) ja abielu alamast klassist teenijarahva või talupojaga ei ole tõenäoline. Oletan, et põhjus, miks Anni pojast kellassepp sai, võib aga peituda tõesti selles, et veresuguluse tõttu teenis ta ära härrasrahva soosingu, kes poisi heale järjele aitasid.
Toa Jüri puhul ei tähenda TOA perekonnanime, vaid kas talu nime või ka näiteks mõisa toapoisi ametit.

Tere,
leidsin nüüd üles koopiad ja konkreetsemad andmed:

1806 on sünni ja ristimise kandele juurde pandud: angeblich ist der Vater ein Dörptscher Student namens LAUFHAHN

Se tähendab, et isa nimi oli sellel ajal (1806) paistvalt LAUFHAHN. Aga, sellest ajast peaks ju olema Matrikelid olemas? Ja kuidagi peaks ta ju elanik olema, siis peaks teda ju leidma? Mis oleks siis, kui ta ei ole löpetanud ülikooli ? Muidugi ei ole selle kirjeldusega selge, kuna laps sai endale nime LAUFHAHN, ja mille tingimustega?

Teine asi on Ann (Anna Charlotta).

Tema vanemad on TOA Jürri ja Liso.

Nende abiellumine on küll veidi erinev. Anno 1779

Der Stubenjunge Jürgen mit der Großmagd Liso in Brautschmuck copuliert zu Lais in der Sakristei-

Ma olen kindel, et Jürgen oli Jürri ja „Stubenjunge“st sai TOA. Liso - Suur-teeniatütar? = Großmagd. Kuidas saaks seda interpreteerida? Oli temal mingi körgem vöi erninev positsioon? Kunas tema abiellus „Brautschmuckiga“ Laiuse kiriku „Sakristeis“, s. t. mingi pruudi ehtmetega, se paistvalt polnud igapäevane, kunas kirikumees pani seda kirja. Kuidas olid sellel ajal tavalised abiellumised?

Alexander Romanus Laufhahni öed olid Tartus elanud veel kuni esimese maailma söja löppuni, üks Louise Laufhahn elas Riias 1915 aa. ja Peterburis olid mittu neist.Huvitav küll, et ainult Alexander Romanus on leida.

Tervisi
Rita Zimmermann




Esialgu suur tänu nii kiire vastuse eest. Ma pean veel uurima, millel ajal nime töesti anti Ottole.
Muidu Teie teised kirjeldused on mulle täitsa loogilised.

TOA nimega on nii, et leidsin eile kirikuraamatus sellise andme:
“1780? - Der Stubenjunge Jürgen heiratet in der Sakristei zu Lais die Großmadg Liso” Momentil mul pole koopia käepärast, kahjuks. Aga se sobib siis TOA = Stubega kokku.
Kunas ma pole teised TOA nimelised leidnud ja paistvalt pole se talukoht ka.

Ann sündis neile (Jürri ja Lisole) 09.06.1780 Kawa möisas nimega Anna Charlotta. Sellest sai siis Ann.

Toa Jürrid on KAWA möisas paistvalt kaks erinevad olemas? Seal on veel uurimist vaja kuidas kokku sobib.

Naised on neil Ewa ja Trino ühel, ja teisel vist Marri.

Kui mulle tulevad mud andmed ma luban foorumisse astuda jälle.

Tervisi
Rita Zimmermann
kadivoolaid
Postitusi: 14
Liitunud: Kolmapäev 08. August 2007, 09:28:08
Asukoht: Otepää
Status: Eemal

Postitus Postitas kadivoolaid »

Minu suguvõsas on esindatud nimi Berg. Kui ma õigesti mäletan, siis on see mu vanaisa ema nimi (oli vist Minna Mathilde). Ei oska ainult veel öelda, kas see on sama Berg, mis jookseb sinu suguvõsas. Aga tasub uurida
Vasta

Mine “Tartumaa üldküsimused”