kasulapsed u.1880 - 1900

Vasta
kristiina v.
Postitusi: 21
Liitunud: Esmaspäev 04. September 2006, 15:29:09
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

kasulapsed u.1880 - 1900

Postitus Postitas kristiina v. »

Kui kellelgi on uuritavasse peresse Võnnu või Rannu vallas ilmunud selles ajavahemikus kasulapsi (panen nimed ka allpool kirja), siis oleksin tänulik igasuguse info eest... Äkki leian sel kombel infot nende kohta... Oma suguvõsas pole kedagi alles, kes mäletaks...

Perenimi: Kondi isanimi peaks olema Jaan

Helene (Leena)
Juliana (jutu järgi sattus kusagile Järvselja kanti, kus hiljem küüditamise ajal - vene võimu all, küüditati ülejäänud pereliikmed ära, ainult tema jäeti alles...ja elas seal surmani)
Vilhelmine
Anna
1 poisslaps
ei ole tulevikku ilma minevikuta...!!

Assar
Postitusi: 2183
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Uurisin just Viljandi Jaani kogudust saksakoguduse sünde enne nimedepanekut. Hakkas silma, et üks linnapreili Eck.... lõppu ei mäleta enam oli saanud vallaslapse. Isaks oli märgitud Kondi Jaan. See võis olla nii umbes 1780 ... 90 või vähemalt sinna kanti aga hakkas silma. Iseasi on, kas teil selle teadmisega midagi peale hakata on, sest neid Kondi Jaane võis olla nii siin kui seal Eesti otsas.

Assar Järvekülg

Tõnis
Postitusi: 39
Liitunud: Teisipäev 12. September 2006, 17:03:09
Status: Eemal

Postitus Postitas Tõnis »

Kondi Juuli (kui ma nüüd eesnimega ei eksi) oli eluaegne taluteenija tõepoolest Järvselja lähistel Kastre-Võnnu vallas Agali külas Tuule talus perekond Kurvitsa juures. Osa perest küüditati 1949. aastal. Juuli on maetud Ahunapalu kalmistule. Praegu on veel elus Kurvitsate vanem tütar, kes oskab kindlasti lisaandmeid anda.

TT
(täiendavaid andmeid võin anda meilitsi Tonis.Tyrna@ra.ee)

Vasta

Mine “Tartumaa üldküsimused”