1. leht 1-st

andke nõu, palun!

Postitatud: Reede 30. September 2005, 09:03:09
Postitas sirje
probleem on selles, et osa Häädemeeste kihelkonnast(Orajõe) jäi Salatsi abikoguduse alla.kust ma peaksin otsimist alustama?mu inglise keel ei ole eriti tugev, Riia Ajalooarhiivis ilmselt mingid materjalid on, aga ma ei saa hästi aru,kus ja millised.(Latvian State Historical Archives)

Postitatud: Laupäev 07. Jaanuar 2006, 15:45:01
Postitas Külaline
Kas oled kuskilt abi saanud? Mul nähtavasti tekib sama probleem.

Re: andke nõu, palun!

Postitatud: Pühapäev 22. Jaanuar 2006, 14:01:01
Postitas fred.puss
sirje kirjutas:probleem on selles, et osa Häädemeeste kihelkonnast(Orajõe) jäi Salatsi abikoguduse alla.kust ma peaksin otsimist alustama?mu inglise keel ei ole eriti tugev, Riia Ajalooarhiivis ilmselt mingid materjalid on, aga ma ei saa hästi aru,kus ja millised.(Latvian State Historical Archives)
Ega lätlastegi inglise keel pole tugevam. Paremini osatakse seal arhiivis vene ja saksa keelt. Aga Salatsi kirikuraamatud on jah seal. Nende vastu on palju huvi tuntud ja uuritud on ka. Aga viimased uudised on, et seal kohapeal neid näiteks pildistada ei ole lubatud. Nii et hetkel on ainus võimalus minna kohapeale. Mingid raamatud (nähtavasti siis 20. sajandi kohta) pidid olema ka kohapeal kirikus.

Aga seniks soovitan selle piirkonna kohta kasutada hingekirjutusega seotud materjale (vallaliikmete nimekirjad, väeteenistuskomisjoni nimekirjad), mis on Häädemeeste ja Orajõe kohta üsna hästi säilinud.

lihtsalt infoks

Postitatud: Teisipäev 18. Aprill 2006, 23:42:04
Postitas pia
Tere!
Loodan, et sellest ka tiba abi on. Leidsin, et andmed Orajõe, Häädemeeste ja Tahkuranna kohta alates 1770 kuni 1834 on Tori kihelkonna all.

Head uurimist!

Re: andke nõu, palun!

Postitatud: Kolmapäev 30. Jaanuar 2008, 18:55:01
Postitas Tiiu
Olen pärit Oraje vallast. Võibolla tean mina teid huvitavatest inimestest või nimedest. Minu õigeusku vanaema käis Heinastes kirikus ja lutteri usku vanemad on laulatatud Salatsi kirikus 1925.a.

Postitatud: Neljapäev 31. Jaanuar 2008, 13:20:01
Postitas annika.malva
Tere Tiiu Orajõelt! ;)
Mind huvitaks väga näiteks selline nimi nagu Männe. Ja Laas. Viimane on küll vist Laiksaarelt.
Annika