Häädemeeste õigeusklikud

Vasta
Juulike
Postitusi: 39
Liitunud: Pühapäev 01. Oktoober 2006, 17:23:10
Status: Eemal

Häädemeeste õigeusklikud

Postitus Postitas Juulike »

Tere!
Kas keegi teab öelda, mis koguduses olid Häädemeeste õigeusklikud. Saaga EÕK nimekirjas on Tahkuranna ja Laiksaare kogudused. Kas Häädemeestel polnud oma kogudust? Õigeusklike surnuaed peaks küll Häädemeestel asuma.
Tervitades, Juulike
fred.puss
Postitusi: 352
Liitunud: Teisipäev 19. Juuli 2005, 18:09:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas fred.puss »

Häädemeeste õigeusu kogudus asutati 1849. aastal, kuid I maailmasõja ajal evakueeriti kirikuraamatud Venemaale ning seal jäid nad kahjuks kaduma ja on säilinud terviklikult alles alates 1896. aastast (meetrikaid peeti kaks eksemplari). Ning kuna õigeusu meetrikad on SiMi RTOst üle antud hetkel vanemast ajast 1892. aastani ja 1918-1926, siis Häädemeeste omi veel üle antud pole. Lähikuudel antakse üle 1892-1899 meetrikad, kus see köidetena võimalik on, siis on ka algus Häädemeeste meetrikatest Ajalooarhiivis olemas. Seniks tuleb leppida 1849-1863 meetrikatega, mis asuvad AÕK Sinodi fondis (1655). Miks nad Saagas pole, ei oska ma öelda, mikrofilmidel on nad uurimissaalis olemas.

Peale meetrikate on Häädemeeste kogudusest säilinud ka koguduseliikmete nimekirju, pihilehti, abielueelseid küsitlusi jne jne. Kõikide koguduste materjalide koosseisu saab AISist http://ais.ra.ee vaadata.

Ja peale kirikuraamatute on ka teisi materjale, mida Häädemeeste puhul kasutada - näiteks vallaliikmete nimekirjad, väeteenistuskohustuslaste nimekirjad.
Fred Puss
Juhataja
Eesti Isikuloo Keskus
http://www.isik.ee

Palun erasõnumeid mitte saata - saatke e-kiri fred@isik.ee
Vasta

Mine “Häädemeeste kihelkond”