Hädas jäljeleidmisel

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
KlaireLa
Postitusi: 12
Liitunud: Teisipäev 12. September 2006, 19:23:09
Status: Eemal

Hädas jäljeleidmisel

Postitus Postitas KlaireLa »

Rääbise küla, Gatšina rajoon, Leningradi oblast - see on koht, kus mu vanaisa on sündinud 1921. Tean, et sõjaajal elasid nad juba Pilistvere kandis. Kustkohast hakata jälgi ajama, kas nad on sinna ajutiselt vahepeal läinud või ongi see haru Venemaalt pärit? Kas kusagilt on leida infot ümberasujate kohta?
Assar
Postitusi: 2184
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Tere KlaireLa!

Postitus Postitas Assar »

Siin keegi Katrin kirjutas ka kirja teemal Venemaalt pärit esivanemad. viimane post täna vaatsin oli 31 mai 2006 vist. Seal anti päris palju allikmaterjalidega seotud infot. Äkki see huvitab teid ka. See oli ka vist Gatšinast pärit inimene. Peale selle, kui olete juhuslikult ingerisoomlane, siis selline rubriik on ka täitsa olemas. Erinevate kihelkondade rubriikide ja eestlased välismaal rubriigi all on vähemusrahvused Eestis. Sealt oskaks sel juhul Teie saatusekaaslased Teid paremini leida.

Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
katrin
Postitusi: 45
Liitunud: Esmaspäev 12. Detsember 2005, 09:43:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas katrin »

Olen aru saanud, et neid materjale ei ole siin Eestis väga lihtne leida. Võiksid uurida kõigepealt Madara tn arhiivis, fond R-1916, Leningradi oblasti vähemusrahvustest elanike nimekiri. Rohkem andmeid võib olla Soome arhiivides. Minul aitas üks hea inimene otsida Soome arhiivist ja leidis sealt minu esivanemate isikukaardid (sünd ka 20-ndatel Gatsinas Spankkova koguduses). Võid otsides arvestada ka, et perekonnanimed ei pruukinud olla täpselt samad kui praegu.
Katrin
Kirsti Ervola
Postitusi: 1315
Liitunud: Pühapäev 07. Mai 2006, 19:13:05
Asukoht: Helsinki
Status: Eemal

Postitus Postitas Kirsti Ervola »

Tere,
Rääbise / Räpisi küla elanikud oli eestlased ja küla asus Kolppana kiriku piiris. Spankkova ja Kolppana (Sjpankovo i Kolpino) luteri kogudus oli soome-eesti kogudus, aga pärast aasta 1920 jaeti see kaheks soome koguduseks, ja eestlased astusid Hatsina (Gatsina) eesti-saksa luteri koguduse liikmeks.
KlaireLa
Postitusi: 12
Liitunud: Teisipäev 12. September 2006, 19:23:09
Status: Eemal

Postitus Postitas KlaireLa »

Tänud, Kirsti! Vanaisa oli eestlane küll. Vähemasti passi järgi. Tõenäoliselt on nende perekond ümberasunud Eestimaalt ning samas ka nime ära muutnud. Paras pähkel :).
Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”