otsin esi-esivanemaid

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
doremi
Postitusi: 13
Liitunud: Reede 24. September 2010, 20:36:09
Status: Eemal

otsin esi-esivanemaid

Postitus Postitas doremi »

tere.olen selle foorumi uus liige.alustasin oma esi-esivanemate otsimist.nemad on pärit varblast pärnumaalt.nimi on OTTMANN.hetkel on aga minu uurimus täiesti ummikusse jooksnud.kui keegi siin foorumis on seotud selle nimega oleks tore,kui saate mind aidata.selles foorumis sain nime KUSTAV OTTMANN,aga tema on pärit hoopis kambjast.OTTMANNInime leidsin aastast 1766a.hiljem see nimi eestitati OTTMAA,aga oma liiniga olen ummikus.ette tänades tairi.
Tanel Jairus
Postitusi: 77
Liitunud: Reede 23. Juuli 2010, 15:24:07
Status: Eemal

Re: otsin esi-esivanemaid

Postitus Postitas Tanel Jairus »

Nimekuju Ottmann pandi seitsmel korral:
Triigi Kose kihelkonnas
Palivere Lääne-Nigula kihelkonnas
Tõstamaa Tõstamaa kihelkonnas
Unipiha Nõo kihelkonnas
Vaeküla Viru-Jaagupi kihelkonnas
Vana-Varbla Hanila kihelkonnas
Uuemõisa Noarootsi kihelkonnas

Kui päritoluks on teada Varbla, siis on ilmselt Vana-Varbla õige koht.

Varbla personaalraamatuis on Ottmannid täitsa olemas. Kas näiteks Mihkel Ottmann sünniajaga 1. (uue kalendri järgi 14.) jaanuar 1901 tuleb tuttav ette?
doremi
Postitusi: 13
Liitunud: Reede 24. September 2010, 20:36:09
Status: Eemal

Re: otsin esi-esivanemaid

Postitus Postitas doremi »

mihkel ottmann on mul täitsa olemas.mul on nii raske leida oma isapoolset liini.vanaisa oli EINO OTTMAA see on eestitatud ümber ja tema vanemaid jne. ma lihtsalt üles ei leia.täielikult tupikus olen.osa järglasi on privaatsed ka veel.päris raske.REIN OTTMANN oli vana-varblamõisa aednik ja edaspidi hooldaja.poeg oli jakob ottmann ja jakobi tütar leenu ottmann ja vot leenu laps on privaatne jälle tupik.kuigi ma ei tea kas nemad minu otsesed esi-esivanemad on.olen proovinud siit ja sealt aga... ettetänades tairi.
Tanel Jairus
Postitusi: 77
Liitunud: Reede 23. Juuli 2010, 15:24:07
Status: Eemal

Re: otsin esi-esivanemaid

Postitus Postitas Tanel Jairus »

Ma ei saa nüüd hästi aru, mida on öelda tahetud. Et aga teistel lihtsam aidata oleks, võiksid kirja panna teadaolevad esivanemad (nimi + sünniaeg). Nagu ma ennist kirjutasin, Ottmanne on mitu liini ja omavahel sugulased nad ilmselt pole.
doremi
Postitusi: 13
Liitunud: Reede 24. September 2010, 20:36:09
Status: Eemal

Re: otsin esi-esivanemaid

Postitus Postitas doremi »

nii nagu ma mainisin.arne ottmaa minu isa,eino ottmaa minu vanaisa ja mart ottmaa minu vana-vanaisa.ja vot sealt edasi on juba raskusi.nii nagu vanaema mulle kunagi rääkis siis vanaisa poolsed esivanemad on pärit varblast.palju on privaatset infot.
Tanel Jairus
Postitusi: 77
Liitunud: Reede 23. Juuli 2010, 15:24:07
Status: Eemal

Re: otsin esi-esivanemaid

Postitus Postitas Tanel Jairus »

Selle info põhjal saab juba midagi oletada.
Nimelt on Varbla personaalraamatus kirjas Tõnise poeg Mart Ottmann, sündinud 6. oktoobril 1864. Abikaasa Liisu (Elisabeth).

Kas sünniaeg ja abikaasa nimi sobivad?
Uku.Velbri
Postitusi: 1105
Liitunud: Laupäev 15. September 2007, 17:43:09
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.
Status: Eemal

Re: otsin esi-esivanemaid

Postitus Postitas Uku.Velbri »

Kas kõik need lehed on juba läbirehitsetud kõik:
http://www.ra.ee/dgs/addon/nimreg/resul ... _fr=&e_to=" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.ra.ee/dgs/addon/nimreg/resul ... _fr=&e_to=" onclick="window.open(this.href);return false;
Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.
______________________________
Exitus opes excusare potest,
dum sit aliquid ad finem excusandum.
Tanel Jairus
Postitusi: 77
Liitunud: Reede 23. Juuli 2010, 15:24:07
Status: Eemal

Re: otsin esi-esivanemaid

Postitus Postitas Tanel Jairus »

Uku.Velbri kirjutas:Kas kõik need lehed on juba läbirehitsetud kõik:
http://www.ra.ee/dgs/addon/nimreg/resul ... _fr=&e_to=" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.ra.ee/dgs/addon/nimreg/resul ... _fr=&e_to=" onclick="window.open(this.href);return false;
Eks ma neid jõudumööda olen sirvinud ja kaadrinumbreid lisanud, teemaalgataja kohta ei tea.
Välja pakkuda oleks veel üks Vana-Varblas sündinud Reinu poeg Mart Ottmann (5. november 1870). Abikaasa Liisa, lapsed Ernst Richard (2. dets. 1905), Alide Elfriede (19. dets 1907) ja Carl Heinrich (12. märts 1910). Laste nimed võisid eestistamise käigus muutuda, seega võib üks poegadest kanda hiljem just Eino nime.
Lisainfoks, kaks Marti on teineteise lellepojad.
doremi
Postitusi: 13
Liitunud: Reede 24. September 2010, 20:36:09
Status: Eemal

Re: otsin esi-esivanemaid

Postitus Postitas doremi »

vot seda tõnise nime mul ei ole.on aga hoopis tõnnise nimi.see liisu nimi sobib küll.ma ei pääse saagasse sisse, ei oska.pole kõige suurem arvuti spets.vaatan kas leian selle tõnise üles.suur aitähh.
doremi
Postitusi: 13
Liitunud: Reede 24. September 2010, 20:36:09
Status: Eemal

Re: otsin esi-esivanemaid

Postitus Postitas doremi »

ma ei leia kahjuks rein ottmanni kohta kahjuks midagi paljud asjad on privaatsed.ei teagi kuidas edasi minna.
Eike Riis
Postitusi: 280
Liitunud: Reede 22. Juuli 2005, 18:06:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: otsin esi-esivanemaid

Postitus Postitas Eike Riis »

doremi kirjutas:vot seda tõnise nime mul ei ole.on aga hoopis tõnnise nimi.
Tõnis ja Tõnnis on üks ja sama nimi - üks eesti keeles, teine saksapärases kirjaviisis, mis vanades kirikuraamatutes on tavaline.
veebruar
Postitusi: 1
Liitunud: Kolmapäev 10. November 2010, 21:12:11
Status: Eemal

Re: otsin esi-esivanemaid

Postitus Postitas veebruar »

Sattusin täna selle foorumi lehele.Võibolla on Tairi oma sugupuu juba edasi arendanud,aga lisan siiski veidi. Ottmannid on minu ema isapoolne liin.Jätkub siin välja toodud liin järgmiselt:>MART OTTMANN > REIN OTTMANN sünd.:17.11.1833>MIHKEL OTTMANN>sünniaeg kirikuraamatutes erinev(1803?).
Oleksin ise huvitatud Mardi liinist tänasesse päeva.
Wilholmensis
Postitusi: 99
Liitunud: Neljapäev 03. Veebruar 2011, 17:17:02
Status: Eemal

Re: otsin esi-esivanemaid

Postitus Postitas Wilholmensis »

Otmann on meie raamatukogus täitsa olemas - 1835 aasta loendis, kui teha kiirotsing, põhjaliku otsimise peale võib Otmanne veelgi juurde tulla....
Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”