Onomastika NET

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Tanel Jairus
Postitusi: 77
Liitunud: Reede 23. Juuli 2010, 15:24:07
Status: Eemal

Re: Onomastika NET

Postitus Postitas Tanel Jairus »

http://ono.jairus.ee/" onclick="window.open(this.href);return false;
Tegin sellise asja. Samas pole mul halli aimugi andmete õiguslikust staatusest, nii et kui keegi teab, et tegu on autoriõiguste rikkumisega, andku teada, võtan asja maha.
Täiendus - selline asi ka: http://ono.jairus.ee/muudetud.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Täiendus: seoses uue ametliku rakendusega suunasin lingid sellele.
Viimati muutis Tanel Jairus, Reede 10. Juuni 2011, 07:56:06, muudetud 1 kord kokku.
passer urbanus
Postitusi: 939
Liitunud: Neljapäev 30. Juuli 2009, 16:07:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Onomastika NET

Postitus Postitas passer urbanus »

tänud Tanel! tubli töö!

Minu küsimus oli küll pigem organiseerivatele härrastele - sai siin üht-teist lisaks digiteeritud (eestindamistes oli varasemas väljaandes puudujääke) ...

või on tegemist mõisa köiega?
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Onomastika NET

Postitus Postitas Assar »

passer urbanus kirjutas:tänud Tanel! tubli töö!

Minu küsimus oli küll pigem organiseerivatele härrastele - sai siin üht-teist lisaks digiteeritud (eestindamistes oli varasemas väljaandes puudujääke) ...

või on tegemist mõisa köiega?
Minu mäletamist mööda otsis Fred Puss veel hiljaaegu inimesi, kes trükiks sisse puuduolnud nimede eestistamised. Ma arvan, et see polnud mõisa köis. Loodetavasti ta need leidis ja kui see onomastika net üldse kunagi veel avalikustatakse siis äkki hakkab neid seal ka nägema.

Ausalt öeldes ei saa küll aru, mis läbirääkimisi nad seal veel peavad :|
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
passer urbanus
Postitusi: 939
Liitunud: Neljapäev 30. Juuli 2009, 16:07:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Onomastika NET

Postitus Postitas passer urbanus »

Assar kirjutas:
Minu mäletamist mööda otsis Fred Puss veel hiljaaegu inimesi, kes trükiks sisse puuduolnud nimede eestistamised. Ma arvan, et see polnud mõisa köis. Loodetavasti ta need leidis ja kui see onomastika net üldse kunagi veel avalikustatakse siis äkki hakkab neid seal ka nägema.

Ausalt öeldes ei saa küll aru, mis läbirääkimisi nad seal veel peavad :|
seda ma silmas peangi - sisse trükkida polnud palju ning oktoobri keskpaiku oli vast juba valmis.
Harri.Värs
Postitusi: 268
Liitunud: Esmaspäev 19. Jaanuar 2009, 17:34:01
Status: Eemal

Re: Onomastika NET

Postitus Postitas Harri.Värs »

Tanel Jairus kirjutas:http://ono.jairus.ee/
Tegin sellise asja. Samas pole mul halli aimugi andmete õiguslikust staatusest, nii et kui keegi teab, et tegu on autoriõiguste rikkumisega, andku teada, võtan asja maha.
Täiendus - selline asi ka: http://ono.jairus.ee/muudetud.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Selle lehekülje järgi ei tohi elektroonilist andmebaasi koguni isiklikuks tarbeks kopeerida:
http://www.riigikogu.ee/rito/index.php?id=14277 kirjutas:Elektroonilist andmebaasi ei ole lubatud isiklikuks kasutamiseks kopeerida.
Soovitan pöörduda hr Musta poole ja küsida tema nõusolekut andmebaasi kasutamise kohta.

Teisalt jällegi võib ka ise niisugused andmed kokku koguda kirikuraamatutest ja Riigi Teatajate lisadest ning seejärel need õiguspäraselt avaldada.
Kõik mured ja teated privasse või e-mailile: harri.vars ät gmail.com
Uurin: Vers, Värs, Värsi, Väärsi, Brecher (Kivinurm), Neljas, Kristal, Dubro(v) (Tammeorg), Põld (Saaremaa, Pilguse), Dubrovkin (juudid Tallinnas)
Sander
Postitusi: 80
Liitunud: Teisipäev 19. Juuli 2005, 20:02:07
Status: Eemal

Re: Onomastika NET

Postitus Postitas Sander »

Mäletan, et kunagi 90-te keskel, kui internet oli siinmail veel vähelevinud, sai mingit Musta andmebaasi CD-l Tartust tellida. Kas see on sama, mis hiljem onomastika.net nime all internetti riputati? Ehk on suuremates raamatukogudes veel olemas?
fred.puss
Postitusi: 352
Liitunud: Teisipäev 19. Juuli 2005, 18:09:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Onomastika NET

Postitus Postitas fred.puss »

Tundub, et keegi arvab, nagu oleks minul isiklikult onomastika andmetele mingi õigus. Ei ole. Olen nende suhtes samasugune kasutaja nagu kõik teisedki. Pakkusin nimede eestistamise andmebaasist puuduvate nimede sisestamise välja selleks, et puuduvat osa prof Aadu Mustale pakkuda, kui andmebaasi uuesti üles panemiseks ja kohendamiseks läheb. Mina saaksin omalt poolt üles riputada vaid need puuduvad osad, mis vabatahtlikud sisse toksisid, aga see oleks väga eksitav ja mõttetu, sest tegu on vaid kolme kuu andmetega 1938. a sügisest.

Rahvusarhiivi esindaja on siin foorumis kirjutanud, et varsti tuleb onomastika nende leheküljele. Loodetavasti jagub ikka kannatust see ära oodata. Andmete kasutamiseks andmise õigus kuulub vaid Aadu Mustale ning kuigi ma saan aru kasutajate soovist lugeda see andmebaas nii vajalikuks, et autoriõigused enam ei kehti, nõuab tegelikult ikkagi andmebaasi täies mahus mujale üles riputamine selle tegija ehk Musta nõusolekut. Võimalik, et ta selle annab, nii et võib küsida, aga ilma selleta pole päris õige andmebaasi eraalgatuslikult üles riputada.

Vastuseks ühele küsimusele - jah, tegu on sama andmebaasiga, mis ka CD-publikatsioonina aastal 1995 ilmus ning mille paberväljatrükid on ka olemas EGeSi raamatukogus ja ka vist TÜ Raamatukogus.
Fred Puss
Juhataja
Eesti Isikuloo Keskus
http://www.isik.ee

Palun erasõnumeid mitte saata - saatke e-kiri fred@isik.ee
janelys
Postitusi: 584
Liitunud: Teisipäev 21. Aprill 2009, 09:40:04
Asukoht: Kadrina
Status: Eemal

Re: Onomastika NET

Postitus Postitas janelys »

Kas keegi teab mis nime all too cd kunagi ilmuda võis, mis peaks olema aluseks Aadu Musta onomastika andmebaasile? Otsisin Tartu ja Tallinna Ester kataloogidest midagi sarnast onomastika märksõna alt, kuid ei leidnud miskit. Kunagi varem nagu oleksin midagi leidnud, kuid nüüd uuesti otsides see enam end ei "ilmutanud".
Uuritavad perek.nimed
Viru: Balder, Kulp, Terts, Rumberg, Tänavots, Paulmann, Neugast, Paal
Saare: Juhanson, Sai, Saar, Sepp, Tuurmaa, Tuisk, Olop
Pärnu-, Võru- ja Põlva: Palu, Kütt, Mikson, Kaha, Arnim, Kriiver, Vardja
Harju- ja Viljandi: Muru, Loopere
janelys
Postitusi: 584
Liitunud: Teisipäev 21. Aprill 2009, 09:40:04
Asukoht: Kadrina
Status: Eemal

Re: Onomastika NET

Postitus Postitas janelys »

Vaja oleks mul teada saada kus ja kui paljudes eri kohtades pandi perekonnanimesid Kriiver, Arnim ja Sõerd. Kuna ma Tõstamaa perekonnanimede panemise vaherevisjoni ei ole kusagilt leidnud, siis ei oska mujalt seda infot otsida. Tean, et need nimed esinesid 1834.aasta Tõstamaa revisjonis, kuid varasemaid revisjone pole ma leidnud. Kas keegi oskab aidata?
Sõerdi ilmselt pandi mitmes eri kohas, kuid kui mitmes täpsemalt? Ehk siis sooviks teada saada kui paljud Arnim'id ja Kriiverid võivad Eestis olla reaalselt omavahel suguluses...
Uuritavad perek.nimed
Viru: Balder, Kulp, Terts, Rumberg, Tänavots, Paulmann, Neugast, Paal
Saare: Juhanson, Sai, Saar, Sepp, Tuurmaa, Tuisk, Olop
Pärnu-, Võru- ja Põlva: Palu, Kütt, Mikson, Kaha, Arnim, Kriiver, Vardja
Harju- ja Viljandi: Muru, Loopere
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Onomastika NET

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Internetist leidsin sellise nime "Eesti ajalooline onomastika: perekonnanimed 19. sajandil""
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Onomastika NET

Postitus Postitas Mardo Margumets »

janelys kirjutas:Vaja oleks mul teada saada kus ja kui paljudes eri kohtades pandi perekonnanimesid Kriiver, Arnim ja Sõerd. Kuna ma Tõstamaa perekonnanimede panemise vaherevisjoni ei ole kusagilt leidnud, siis ei oska mujalt seda infot otsida. Tean, et need nimed esinesid 1834.aasta Tõstamaa revisjonis, kuid varasemaid revisjone pole ma leidnud. Kas keegi oskab aidata?
Sõerdi ilmselt pandi mitmes eri kohas, kuid kui mitmes täpsemalt? Ehk siis sooviks teada saada kui paljud Arnim'id ja Kriiverid võivad Eestis olla reaalselt omavahel suguluses...
Uuri praeguse lehekülje esimeses postituses olevaid linke.
janelys
Postitusi: 584
Liitunud: Teisipäev 21. Aprill 2009, 09:40:04
Asukoht: Kadrina
Status: Eemal

Re: Onomastika NET

Postitus Postitas janelys »

Tänan soovitamast!
Huvitav, eile õhtul uurisin seda sama jairuse lehekülge, kuid siis ta ei leidnud neid nimesid nüüd aga leidis need kõik... ? Ju ma olin siis liiga unine ja sisestasin midagi valesti. :$
Kuid siiski mis nime all võis too cd omal ajal ilmuda... ?
Kas kellelgi on endal see ehk olemas ja saaks mulle laenata või saab seda kusagilt endale veel hankida?
Uuritavad perek.nimed
Viru: Balder, Kulp, Terts, Rumberg, Tänavots, Paulmann, Neugast, Paal
Saare: Juhanson, Sai, Saar, Sepp, Tuurmaa, Tuisk, Olop
Pärnu-, Võru- ja Põlva: Palu, Kütt, Mikson, Kaha, Arnim, Kriiver, Vardja
Harju- ja Viljandi: Muru, Loopere
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Onomastika NET

Postitus Postitas Assar »

Keegi ei tea sellest andmebaasist siiani midagi?
Tuleb see ükskord netti ja miks nii kaua need asjad aega võtavad?
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Tõnis
Postitusi: 39
Liitunud: Teisipäev 12. September 2006, 17:03:09
Status: Eemal

Re: Onomastika NET

Postitus Postitas Tõnis »

Assar kirjutas:Keegi ei tea sellest andmebaasist siiani midagi?
Tuleb see ükskord netti ja miks nii kaua need asjad aega võtavad?
Praeguseks on andmete ületõstmine tehtud, puudu on veel otsingutulemuste kaardil kuvamise funktsionaalsus, samuti on uuendamata tekstiline osa. Hetkel käib kohaandmete korrastamine ja kooskõlastamine Onomastika NETi autoritega. Saame juba järgmise nädala jooksul anda kasutusse andmebaasi testversiooni, kus on võimalik otsinguid sooritada. Saadan lingi järgmisel nädalal.

Tõnis
Tõnis
Postitusi: 39
Liitunud: Teisipäev 12. September 2006, 17:03:09
Status: Eemal

Re: Onomastika NET

Postitus Postitas Tõnis »

Onomastika testversioon on nüüd kättesaadav ja kasutatav aadressil http://www.eha.ee/labs/onomastika/" onclick="window.open(this.href);return false;
Arendustööd ei ole veel lõppenud ja tegemist on ajutise seisuga. Kuna andmebaasi aadress muutub peale testperioodi läbimist, siis muutuvad kasutamatuks ka kõik lingid/viited, mis on vahepeal teistest süsteemidest tehtud.

Tõnis
raskar
Postitusi: 40
Liitunud: Pühapäev 08. November 2009, 21:59:11
Status: Eemal

Re: Onomastika NET

Postitus Postitas raskar »

Kubermang, maakond ja kihelkond võiks kohe olla nähtavad mitte detailinfo all. Hetkel tundub see detailinfo kuidagi kummaline, pigem võiks seal olla link või lingid Saaga nimepanemis raamatusse.
Otsitavad perenimed: Abolin, Eichelmann, Grünfeld, Jõgi, Kampus, Karja, Kronk, Lausing, Lillihain, Mattisen, Mei, Nibärk, Nienberg, Niinberg, Retsniko, Seeba, Seebach, Tamm, Tapfer, Tapwer, Uus, Wahher, Woitk
janelys
Postitusi: 584
Liitunud: Teisipäev 21. Aprill 2009, 09:40:04
Asukoht: Kadrina
Status: Eemal

Re: Onomastika NET

Postitus Postitas janelys »

Pean paraku nõustuma raskariga. See detailiinfo võiks olla tõepoolest nähtav kohe.
Uuritavad perek.nimed
Viru: Balder, Kulp, Terts, Rumberg, Tänavots, Paulmann, Neugast, Paal
Saare: Juhanson, Sai, Saar, Sepp, Tuurmaa, Tuisk, Olop
Pärnu-, Võru- ja Põlva: Palu, Kütt, Mikson, Kaha, Arnim, Kriiver, Vardja
Harju- ja Viljandi: Muru, Loopere
passer urbanus
Postitusi: 939
Liitunud: Neljapäev 30. Juuli 2009, 16:07:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Onomastika NET

Postitus Postitas passer urbanus »

mida te inisete - kõik on väga hästi, tegijad on väga head tööd teinud! aga ikka vaja iniseda ... [tsenseeritud]
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Onomastika NET

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Minu arvates võiks ikka test perioodil oma arvamust avaldada ning pakkuda välja variante mida võiks teisiti teha.

Ka minu arvates võiks otsingutulemustes kohe kuvada peale mõisa ka kihelkonna nime.
Ja kui Detailandmete alla rohkem midagi muud ei tule siis võiks selle üldse ära kaotada ja kõik koha andmed võiks kuvada otsingu tulemustes.
janelys
Postitusi: 584
Liitunud: Teisipäev 21. Aprill 2009, 09:40:04
Asukoht: Kadrina
Status: Eemal

Re: Onomastika NET

Postitus Postitas janelys »

Ei tahtnudki iniseda otseselt, lihtsalt arvamust avaldada kui tegijaid peaks huvitama. Muidugi hea, et andmebaas üldse üleval on. Vahepeal sai sellest juba suurt puudust tuntud.
Uuritavad perek.nimed
Viru: Balder, Kulp, Terts, Rumberg, Tänavots, Paulmann, Neugast, Paal
Saare: Juhanson, Sai, Saar, Sepp, Tuurmaa, Tuisk, Olop
Pärnu-, Võru- ja Põlva: Palu, Kütt, Mikson, Kaha, Arnim, Kriiver, Vardja
Harju- ja Viljandi: Muru, Loopere
raskar
Postitusi: 40
Liitunud: Pühapäev 08. November 2009, 21:59:11
Status: Eemal

Re: Onomastika NET

Postitus Postitas raskar »

Minu märkus polnud samuti mõeldud inisemisena, vaid kuna tegemist on ikka test perioodiga siis eeldan et igasugune kriitika, arvamused ja ideed on oodatud. Selleks ju testperiood peaks olema.
Otsitavad perenimed: Abolin, Eichelmann, Grünfeld, Jõgi, Kampus, Karja, Kronk, Lausing, Lillihain, Mattisen, Mei, Nibärk, Nienberg, Niinberg, Retsniko, Seeba, Seebach, Tamm, Tapfer, Tapwer, Uus, Wahher, Woitk
Maret Ehlvest
Postitusi: 217
Liitunud: Kolmapäev 14. Detsember 2005, 08:15:12
Status: Eemal

Re: Onomastika NET

Postitus Postitas Maret Ehlvest »

Kuidas ma saan nüüd leida üle Eesti kõiki neid piirkondi, kus antud perekonnanimi pandi?
Tõnis
Postitusi: 39
Liitunud: Teisipäev 12. September 2006, 17:03:09
Status: Eemal

Re: Onomastika NET

Postitus Postitas Tõnis »

Tagasiside on loomulikult teretulnud.

Tõnis
Raivo Seppo
Postitusi: 141
Liitunud: Reede 19. August 2005, 18:44:08
Status: Eemal

Re: Onomastika NET

Postitus Postitas Raivo Seppo »

Testperiood või pärisperiood - palun võtke vaevaks kontrollida, vähemalt kasutajadki, üheainsagi mõisa piires, kui jõud enamast üle ei käi, mis nimesid pandi tegelikult ja mitte toetudes Onomastika.neti vigadele. Kuristal (Põltsamaa-Laiuse) ei tuntud nime Juno ("normaalkuju" Juuno), vaid Inno (Innu talu), ja nimi Pello ei ole "normaliseeritult" Põllu, vaid Pällu talunimena, kuna tegelik perekonnanimi oli Pell, hiljem Päll. Pell [om. Pellu, varemini ka Pelli] on nimelt Siimusti-poole mehenimi, mitte suvaline "põld", milline tõlgendus kõlab anekdootlikuna. Originaal Jömme võib ju olla normaalvormis Jõmme, kuid viitsimata kõiki eelnevaid sõnu omaette jutumärgistada - see on Jäme, varasemates kirjapanekutes, kuigi mitte järjekindlalt Jämme.
Et nimi oleks mõnes kohas "pandud", see on taas vääralt reklaamitav määratlus, sest Harrak´ud, Linder´id jm. olid Kuristal uustulnukad ning kes otsib Siro´sid, võibki otsima jääda, see nimi on tundmatu tervel Põltsamaa-Laiusel.
matuk
Postitusi: 344
Liitunud: Kolmapäev 11. Juuli 2007, 15:47:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Onomastika NET

Postitus Postitas matuk »

detail infol pole üldse siis pointi kui see on juba kohe nähtav... aga ma ei leia osa nimesid nüüd enam mis olid vanas baasis ja ka selles kodukootus... hea et asi tagasi laekus ikka :) loodame et saab asi korda ja ka täiustatud, seal originaal kujul mis kunagi ammu tehtud on tõesti palju vigu
Arvo.Jägel
Postitusi: 939
Liitunud: Laupäev 18. Detsember 2010, 14:20:12
Status: Eemal

Re: Onomastika NET

Postitus Postitas Arvo.Jägel »

Huvitav, kas (tulevased) süsteemi kasutajad saavad hakata ka oma parandusi-täiendusi sisse viima? Ehk kui näiteks 1826 pandi mingi nimi kirja (võimalik et mingit moodi vigaselt), aga tegelikult kasutati hiljem selle nime paralleelvormi - ma sooviks selle hilisema vormi kuidagi juurde kirjutada. Või siis otsing võiks püüda teatud tingimustel ka [vähem] sarnaseid nimesid leida.

Ma saan aru, et algse info sisestamine on niigi väga suur töö olnud ja ma ei inise ei selle sisu ega võimalike vigade üle, lihtsalt soovin võimalust asja kasutajate poolt paremaks teha.

(Konkreetne näide, mida proovisin, oli Allmann Kambja kihelkonnast - onomastikas leidsin ta siis lõpuks Almann'i nime alt, aga reaalselt kasutati hiljem ikkagi Allmann'i. Otsing kahjuks seda välja pakkuda ei osanud.)
Hallis kirjas jutud on lihtsalt loba, postituse väärtuslik osa on ikka musta värviga :)
NB! Hetkel tunnen huvi Harku Kask'ede vastu!
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Onomastika NET

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Mina näiteks kontrollisin kõik Rapla kihelkonnas pandud 1355 nimed üle. Normaliseeritud nimesid ma ei vaadanud, sest Onomastika andmebaasi on need vist natuke teisel põhimõttel ka normaliseeritud ja suurel osal see tegelikkust ei kajasta.

Leitud vigade statistika on selline.
1355-nest nimest
2 nime olid patronüümid
12 nime oli üldse puudu
50 nime olid valesti välja loetud. Osa nendest seetõttu, et nimepanemise raamatus oli valesti kirjutatud (ühel pool lehekülge valesti ning teisel pool õigesti).
Lisaks leidsin, et andmebaasis oli Põlli mõisas pandud nimed üldse puudu ning Ohukotsus ja Ohekatkus pandud nimed olid vahetusse läinud.

Nendest kõigist vigadest andsin teada ka Onomastika andmebaasi tegijaid.
matuk
Postitusi: 344
Liitunud: Kolmapäev 11. Juuli 2007, 15:47:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Onomastika NET

Postitus Postitas matuk »

Otsing võiks toimida tõesti nii, et kui on nimes korduvat tähte rohkem kui üks järjest nagu eespool mainitud nimekujus saaks otsida nime nii 1 kui ka 2 kordse tähega, filtri lisamine kihelkonna jne piirkonna näol juba filtreerib ülejäänud välja. Ma arvan selle võimaluse lisamine poleks eriti keeruline ;)

antud leht, ehk algne originaal: http://www.history.ee/ono/" onclick="window.open(this.href);return false; - võiks ka suunata uuele lehele :) või siis üldse maha rookida see...
matuk
Postitusi: 344
Liitunud: Kolmapäev 11. Juuli 2007, 15:47:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Onomastika NET

Postitus Postitas matuk »

Ma ei suuda Püssi ja Purtse mõisate perekonnanimesi uuest baasist leida...?
micky
Postitusi: 131
Liitunud: Teisipäev 03. Aprill 2007, 16:10:04
Asukoht: Virumaa
Status: Eemal

Re: Onomastika NET

Postitus Postitas micky »

Püssi ja Purtse kanti seal ilmselt ei olegi, sest ka mina ei suuda sealseid perenimesid leida. Ilmselt pole täielikult ka Maidla mõisa, sest mõne mime leian, aga mõnd mitte.
Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”