Kas on sama isiki (Mankin <- Mängin <- Menken)

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
virgo
Status: Eemal

Kas on sama isiki (Mankin <- Mängin <- Menken)

Postitus Postitas virgo »

Suguvõsa saagas uurides olen sattunud vist perekonnanimede valesti kirjutamise segadusse - nimelt on Saaga EAA.1275.1.546:121 Hans Mankin. Seal ees on "ef pag 116", mida mina tõlgendan viitena sama personaalraamatu teisele lehele.
Sellele lehel on justkui Hans Mängin (sama sünniaeg, kusjuures ka sünnimeetrikas on sellel kuupäeval Hans Mängin), An Menkeni vallaslaps. Ja on ka An'i vanemad kirjas ja justkui viide Saardele. Ja kui otsida Menkeneid, siis leidsin Saardest kohe An Menkeni koos Vana-Karistes sündinud vallaspoeg Hansuga.
Kui ma õigesti aru saan, siis peaks olema tegemist sama Hansuga. Aga samas, kuna ma olen sellisesse uurimisse uus, siis pole ma päris kindel. Ehk siis küsiks targemate arvamust, kas mul on õigus?

Katsa

Re: Kas on sama isiki (Mankin <- Mängin <- Menken)

Postitus Postitas Katsa »

Perekonnanimede kirjutusviisi varieerumine oli üsna tavaline tol ajal. Kui kõik muud andmed, sh. sünnimeetrika kanne, näitavad, et tol kuupäeval ja selles kohas sündis üks ja ainus laps, selle nimega ja just niisuguste vanematega, siis üsna kindlalt on tegemist sama isikuga.
Katrin H.

virgo

Re: Kas on sama isiki (Mankin <- Mängin <- Menken)

Postitus Postitas virgo »

Nojah, Eks ma arvasin ise ka, aga kindel ei olnud. Et suudeti suisa samal personaalraamatu lehel järjestikustel ridadel erinevalt kirjutada... Aga samas, Saarde kirikumõisas oli nimedepaneku hingerevisionis sama nimi (minu arust) mehel kujul Mänken, aga kõrvallehel naisel Mäncken. Igatahes suured tänud vaatamise eest:)
Ja niipalju siis perekonnas olnud jutust, et kõik Mankinid on sugulased - sest on ju veel olemas Paistu kahe mõisa päris Mankinid.

Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”