1. leht 1-st

Uurimise maht.

Postitatud: Pühapäev 14. Veebruar 2010, 17:21:02
Postitas Uku.Velbri
Olen 2007-nda aasta sügisest jälitanud seitsme nime põlvnemist. Kõige rohkem olen kirja saanud Welber'i eellasi ja järglasi, koos sündide, ristimiste, laulatuste, surmade, nende põhjuste ja matmistega. Ja vaderid ning muud märkused-liikumised sinna otsa. Ajaliselt, pakun, et olen sellenimelistele kulusse kirjutanud cir ühe aasta amatöörlikku raamatu-lehitsemist. Aga - Legacy'st väljatrükki tehes (-reports - books - descendants) jäin mõtlema - kui minul tekib printerisse 121 A4 lehekülge tihedat teksti (millest küll 26 lk. kuulub nimeindeksile), siis kui palju väljatrükkimise-materjali võib olla kodanikel, kes 15 aastat juba asjaga tegelevad?

Re: Uurimise maht.

Postitatud: Pühapäev 14. Veebruar 2010, 23:46:02
Postitas valdu nellis
Noh, ega uurimist saa selle järgi settida kui palju isiklik eelarve lubab paberit osta. Pole mõtet printida igasuguseid vahekokkuvõtteid, vaid alles siis kui teema on praktiliselt ammendunud. Mina olen printinud kõik kahepoolselt, kuigi printer seda ette ei näe ja midagi pole juhtunud. Ka värvipilt ühele küljele ja must-valge laserprinteriga tekst tagaküljele.

Re: Uurimise maht.

Postitatud: Neljapäev 18. Veebruar 2010, 18:22:02
Postitas Uku.Velbri
valdu nellis kirjutas:Noh, ega uurimist saa selle järgi settida kui palju isiklik eelarve lubab paberit osta.
Oot ei, ma ei mõelnud kuluartikleid, vaid mahtu üldiselt, et kui paks kellegi "raamat" on.
valdu nellis kirjutas: Pole mõtet printida igasuguseid vahekokkuvõtteid, vaid alles siis kui teema on praktiliselt ammendunud.
Pisut näpuganäitav Sinu poolt... Aga mina prindin iga paari kuu tagant kokkuvõtte välja, sodin puudusi täis, otsin uut infot ja prindin jälle. Kui mõtekas antud teguviis on, noh et... aga tänan puudustele vihjamast. Ja teema ammendumiseni on umbes sajand veel aega :wink: .
valdu nellis kirjutas:Mina olen printinud kõik kahepoolselt, kuigi printer seda ette ei näe ja midagi pole juhtunud. Ka värvipilt ühele küljele ja must-valge laserprinteriga tekst tagaküljele.
Nagu öeldud, ei ole kulu minu jaoks primaarne ja pooldan ikkagi ühepolset trükki ning lasen väljatrüki Koopia 3-s köita.

PS. Tutvusin Sinu poolt koostatud Nelliste sugupuuga ja sain aru, et võrreldamatut ei ole tõesti mõtet võrrelda. Mul on puu (veel?) ilma mälestuste, jutustuste ja fotodeta...

Re: Uurimise maht.

Postitatud: Neljapäev 18. Veebruar 2010, 21:55:02
Postitas Katsa
Küsimus pole küll mulle, kes ma olen alles algaja, aga oma kogutud andmete mahu poolest juba praegu tõusevad juuksekarvad püsti, kui vaatan, mis jube hulk andmeid on tekkinud. Ma produtseerin aeg-ajalt pdf-faile oma andmebaasist ja no need on ka juba täitsa tõsised "teosed". Ning kui ma mõtlen sellele, et tegelikult sisaldab mu andmebaas mingi hädise murdosa sellest, mida ta tegelikult võiks sisaldada... Ning kui ma tahan veel illustreerida oma uurimust fotode, lugude, muu arhiivist leitava materjaliga... OHISSAND - see on ju elutöö!

Re: Uurimise maht.

Postitatud: Reede 19. Veebruar 2010, 05:26:02
Postitas Uku.Velbri
Seda minagi, kusjuures paljud elusolevad inimesed jalutavad rahulikult ringi ega aimagi, et nad minu puusse varsti jõudma peavad :D . Aga küsimus on ikka kõigile, kes vastata viitsivad.

Re: Uurimise maht.

Postitatud: Reede 19. Veebruar 2010, 09:15:02
Postitas valdu nellis
Kõik tuleks kirja panna, mis võimalik. Ajalugu sünnib täna.

Re: Uurimise maht.

Postitatud: Pühapäev 07. Märts 2010, 19:06:03
Postitas Uku.Velbri
valdu nellis kirjutas:Kõik tuleks kirja panna, mis võimalik. Ajalugu sünnib täna.
Väga õige, kirja tuleb kõik panna. Aga sõltub kuhu. Mälestuste, legendide ja muu sellise paberile kandmiseks pean ma leidma mingi omaette lahenduse, sest keegi sugulastest ei jõua süveneda puusse, mis on ~500 lk. paks.
Ja võrrelda tõesti neid asju ei anna. Vanemate võpsiku liikmetega arvestades suurendasin tähtede kõrgust ja 133 lk.-st sai äkki 174 lk.-ge :shock: .