Toetused I EW ajal.

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
monikaz
Status: Eemal

Toetused I EW ajal.

Postitus Postitas monikaz »

Kas I Eesti Vabariigi päevil oli olemas ka mingi rahaline toetus lapse sünni puhul?

Monika.

monikaz

Re: Toetused I EW ajal.

Selline imelik küsimus selle pärast, et minu ühel lähedasel inimese on sünni aeg edasi nihutatud 9kuud.
Inimene peab ja teab oma sünnipäeva suvel aga per.büroos on see alles järgmisel kevadel kirja pandud.
Välja tuli see alles 1990-ndate. alguses kui oli vaja mingeid dokumente.

Kas selliseid imelikke juhtumeid on teilgi ette tulnud?
Ja mis selle põhjuseks võiks olla?

Monika.

Katsa

Postitus Postitas Katsa »

Ma pole just lausa uurinud ennesõjaaegset sotsiaalkindlustus- või sotsiaaltoetuste süsteemi, ent arvan, et selliseid riiklikke või kohaliku omavalitsuse sünnitoetusi, milliseid täna kõigile sünnitanutele makstakse, toona olemas ei olnud. Mulle on jäänud mulje, et hoolekanne jmt. oli suures osas kohalike omavalitsuste rida ning abi anti, sh. mitmesuguste toetuste näol, eelkõige neile, kes seda tõesti vajasid - vaesed, paljulapselised pered, vallasemad.

Sünniaeg võis mitmesugustel põhjustel nihkuda - kõige lihtsam põhjus võis olla kuskil mõne ametniku tehtud viga, mis aja jooksul edasi kandus. Kui kuskil mingit selgitust ja vigade parandust pole tehtud, siis ei pruugigi aru saada, milles asi oli.
Katrin H.

monikaz

Tänana vastamast.
Võimalik, et põhjus on päris tühine aga kuna kellegi käest enam küsida ei ole siis tuleb igasuguseid huvitavaid mõtteid pähe.

Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”