Abi leidmisel

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
paasu.leesment
Status: Eemal

Abi leidmisel

Postitus Postitas paasu.leesment »

Saaga EAA.1282.1.388:42

Palun abi Hilja Klaasoni vanemate leidmisel. Olen sirvinud läbi erinevaid personaalraamatuid ja valdade nimejuhatajaid, kuid kahjuks ei oska seda perekond leida.
Hilja on mu vanavanaema. Tema ema Maria Hendrekson on sündinud 25. mail 1902 (ukj). Vanavanaema meenutuste kohaselt on Maria sündinud Sindis, kuid Maria esivanemad pärit Kaismaalt.
Richard Klaasoni pere on mälestuste kohaselt pärit Rakke kandist ning Richardi vanemad: Luise ja Oskar.

Sooviks vanavanaema mälestustele kinnitust leida ja neid harusid edasi uurida. Kui kellelgi kogenumal on viitsimist oma teadmistega appi tulla, oleksin väga tänulik.

Lugupidamisega,
Pääsu Leesment

Katsa

Re: Abi leidmisel

Postitus Postitas Katsa »

Ema Maria on õigeusklik, mis võib teha tema pere leidmise üksjagu keerulisemaks. Võimalik, et tema sünnikannet (ja vanemaid) tuleb otsida hoopis mõne õigeusu koguduse meetrikast. Samuti abielu Richardiga.
Katrin H.

potsataja

Postitus Postitas potsataja »

Eesti kodanike kohta peeti 1926-1944 perekonnakirju vallas kus inimene elas. Seal on kirjas isiku sünniaeg, vanemate nimed ja sünniajad-kohad.
Kaisma vald kuulus Pärnu maakonda ja Pärnu maakonna valdade perekonnakirjad asuvad Pärnu maavalitsuse perekonnaseisuosakonnas.

:wink:

paasu.leesment

Postitus Postitas paasu.leesment »

Aitäh vastanutele!

Leidsin Maria Endreksoni pere:
Saaga EAA.5258.1.43:40
:D
Suuresti muidugi vanavanaema abil, kes õnneks on hea tervise juures ja 85-aastaselt veel väga hea mäluga. Ta ütles, et Eugend (dokumentides Evgeni) Lind oli tema vanaema poeg esimesest abielust. Nii ma siis uurisingi Lindude perekonda, kuni jõudsin õigesse kohta.

Ringiga küll, kuid tähtis on tulemus. :)

Richardit ja tema vanemaid pole ma veel leidnud, kuid küll leiab ka kunagi nemad.

Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”