1. detsember 1924 Valga, Karula

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
passer urbanus
Status: Eemal

1. detsember 1924 Valga, Karula

Postitus Postitas passer urbanus »

Saaga EAA.5282.1.27:35?611,1806,2817,135,0

Karl Aab, surnud 1. detsember 1924, 38 aasta vanuselt, Kaagjärvel (andmed Valga Peetri PR'st). Karula surnute nimistus ei ole 1. dets ühtegi surma.

keegi oskab midagi arvata? võib ju olla juhus, aga et 38 aastane mees sureb 1. detsember 1924, siis mingi tõenäosus, et seos olemas? kas sealkandis ka midagi toimus. :oops: ma selline veneaegne ja toonasest ajaloost väga ei tea ... google ka ei avita ...

Uku.Velbri
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.

Re: 1. detsember 1924 Valga, Karula

Postitus Postitas Uku.Velbri »

Õnnetu surm. Ka järgmine mees on samal põhjusel ära lahkunud:
Saaga EAA.5282.1.26:47?962,2546,294,134,0
Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.

passer urbanus

aituma!

mul ikka mingil hetkel mõttekrambid - mees on Karulast pärit, Valga Peetri personaalraamatus, seal näidatud surnuks Karulas, Kaagjärvel, ma lähen surma sealt otsima ... ausalt öelda pisut piinlik.

aga see teeb asja veelgi küsitavamaks - kaks meest, Valga Peetri koguduse liikmed, surevad õnnetut surma Kaagjärvel, 1. detsembril 1924.

Ingrid.Raudsepp

Postitus Postitas Ingrid.Raudsepp »

Tuleb tunnistada, et selles kuupäevade kokkulangevuses peitub tõesti äärmiselt soodne pinnas vandenõuteooriatele! :wink:
Huvitav, mis seal Kaagjärvel siis ikkagi juhtus...
Viimati muutis Ingrid.Raudsepp, Teisipäev 24. November 2009, 19:22:11, muudetud 2 korda kokku.

avagula

Postitus Postitas avagula »

Minu hää naabrimees Valgas oli Alfred Aab, keda kutsuti rohkem Jukuks. Suri läinud aastal. Tea, kas on sugulane?
Ain Vagula

Tiiu Høvik

Postitus Postitas Tiiu Høvik »

Siin on vastus " õnnetu juhtumine kojusõidul"

http://dea.nlib.ee/fullview.php?framese ... 7217&con=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Tiiu

Uku.Velbri
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.

Postitus Postitas Uku.Velbri »

Ingrid.Raudsepp kirjutas:Tuleb tunnistada, et selles kuupäevade kokkulangevuses peitub tõesti äärmiselt soodne pinnas vandenõuteooriatele! :wink:...
Miski pole välistatud, kuid tundub ikka vääga ebatõonäoline sealt mingit ilusat teooriat leida. Pigem jäid onud ehitusel palgi alla, ehk siis uppusid kalapüügi käigus? Riigikukutamisest Kaagjärvel kuulen küll esimest korda :wink: .
Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.

Ingrid.Raudsepp

Postitus Postitas Ingrid.Raudsepp »

Väga tore, et selgus käes! :)
Mis aga puutub vandenõuteooriatesse, siis tahtsin oma repliigiga öelda vaid seda, et mõistan täiesti teemaalgataja kahtlusi - igasugu eripalgeliste mõttekäikute tekkeks on sageli vaja vaid väikest algtõuget (nt. kuupäevade kattuvus). See on juba hoopis teine teema, kas fantaasialennul ka tegelikkusega midagi ühist võiks olla või mitte. :wink:

Harri.Värs

Postitus Postitas Harri.Värs »

Tiiu Høvik kirjutas:Siin on vastus " õnnetu juhtumine kojusõidul"

http://dea.nlib.ee/fullview.php?framese ... 7217&con=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Kui dea.nlib.ee sessioon ei ole aktiivne, siis viskab vaikimisi dea.nlib.ee avalehele (vaata, mis juhtub kui Te oma brauseri akna sulete, taaskäivitate ja proovite siis seda linki avada). Ma ühel hetkel mõtlesin neile sellest ka kirjutada, aga senini pole aega olnud.

Hetkel saab dea.nlib.ee linke jagada ainult nii, kui kopeerid pildifaili lingi: http://dea.nlib.ee/image.php?pid=m470723&nocut=1&con=0" onclick="window.open(this.href);return false; (FF puhul view image) või siis viide allikale: Lõuna-Eesti (Valga : 1921-1940) nr.74 | 6. detsember 1924 | lk 2
Kõik mured ja teated privasse või e-mailile: harri.vars ät eesti.ee
Uurin: Vers, Värs, Värsi, Väärsi, Brecher (Kivinurm), Neljas, Kristal, Dubro(v) (Tammeorg), Põld (Saaremaa, Pilguse), Dubrovkin (juudid Tallinnas)

passer urbanus

avagula kirjutas:Minu hää naabrimees Valgas oli Alfred Aab, keda kutsuti rohkem Jukuks. Suri läinud aastal. Tea, kas on sugulane?
väga suure tõenäosusega. Karulasse pole minu teada jäänud ühtegi nime poolest Aabi - eks sealt esimene hüpe oli Valka, osad sealt edasi Tartusse, Tallinnasse.

Alfredit küll senini raamatutest leidnud ei ole. kui vanalt ta suri? ega isa nime ei tea.

...

Ja tuhat tänu lehelingi eest!!! Ma pole ise lehti uurinudki.

Kas tohib täpsustada, kuidas selle uudise kätte leidsite - kas on mingi indeks või sai lihtsalt vastava kuupäeva lehti lapatud?

passer urbanus

vandenõuteooriatest - kunagi ei tea - näed kahtlustasin jumal teab mida, aga sain teada, et mu "fourth cousin once removed" (vana-vana-vana-vanaisa venna poja-poja-poja-poeg) oli Kaagjärve vallavanem. vägev! Veelkord tänud Tiiule!

Tiiu Høvik

Postitus Postitas Tiiu Høvik »

Harrile tänu et ta näitas kuidas ajalehti saab jagada.

Kas tohib täpsustada, kuidas selle uudise kätte leidsite - kas on mingi indeks või sai lihtsalt vastava kuupäeva lehti lapatud?
Indekse pole vist aga mul oli õnne - see oli esimene leht mida uurisin nii et palju lapamist polnud.
Tiiu

Harri.Värs

Postitus Postitas Harri.Värs »

Teoreetiliselt saab ka nii, nagu Teie seda tegite, aga siis peaks kasutajal juba mõni eelnev ajalehenumber lahti olema, sest muidu süsteem viskab ta lihtsalt avalehele (seda saab ka muidugi vältida, kui võtad mõne suvalise ajalehenumbri lahti ja siis kopeerid aadressireale selle lingi, mida ise tahtsid vaadata, aga ma arvan, et seda kõike seletada on keerulisem, kui lihtsalt pildi link anda).
Kõik mured ja teated privasse või e-mailile: harri.vars ät eesti.ee
Uurin: Vers, Värs, Värsi, Väärsi, Brecher (Kivinurm), Neljas, Kristal, Dubro(v) (Tammeorg), Põld (Saaremaa, Pilguse), Dubrovkin (juudid Tallinnas)

Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”