Nimekaimud lapsed ühes peres

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Nimekaimud lapsed ühes peres

Postitus Postitas Assar »

Kuskil kunagi tekkis arutelu, kas nimekaimud said samal ajal ühes peres koos olla Siin peres on kaks Mina Lästi. Tõsi üks neist suri 1868, aga sellal oli teine ikkagi juba 9 aastat elanud. Kas kellegil on veel sellist asja ette tulnud?
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Uku.Velbri
Postitusi: 1105
Liitunud: Laupäev 15. September 2007, 17:43:09
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.
Status: Eemal

Postitus Postitas Uku.Velbri »

Ega see teine Mina Mine ei või olla..., või pigem siiski vist mitte.
Aga äsja oli selline link abisoovimise osakonnas:
Saaga EAA.1865.2.86/8:32?453,838,354,164,0
Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.
______________________________
Exitus opes excusare potest,
dum sit aliquid ad finem excusandum.
Siiri Sisas
Postitusi: 307
Liitunud: Pühapäev 21. Juuni 2009, 18:54:06
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Siiri Sisas »

Just, just, need minu esiesiisa järeltulijad. Pidingi hakkama kogemust vahetama aga Uku jõudis ette. :wink:
micky
Postitusi: 131
Liitunud: Teisipäev 03. Aprill 2007, 16:10:04
Asukoht: Virumaa
Status: Eemal

Postitus Postitas micky »

Kui üks laps suri, siis oli sama nime kasutamine sündinud lapse puhul harilik asi. Mul on ette tulnud juhuseid, kus ühte nime on antud isegi 3-4 korda, kuna eelnevad samanimelised surid. Ka on mitmel korral ette tulnud, et teistkordselt abiellunud mehe peres võis laps saada nime, mis oli juba eelmisest abielust sündinud lapsel. Niimoodi võisid perest sirguda ka kaks täpselt samanimelist meest või naist. Ja edasi on igavene jama uurimisel, kui nende kaasadeks said samanimelised ja lastele pandi kummaski peres praktiliselt üheaegselt samu eesnimesid.
Urve
Katsa
Postitusi: 3755
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Postitus Postitas Katsa »

Olen kohanud üht perekonda, kus kasvas kõrvuti üles kaks Aleksandrit. Mõlemad said ristimisele nimeks Aleksander, vanusevahe oli neil 8 aastat. Tõsi küll, hilisemates kirikuraamatutes on nooremat tähistatud Sassa/Aleksander või muude taoliste nimekujudega. Lastel olid samad vanemad, miks mõlemale sama nimi pandi, ei oska aimata.
Katrin H.
Maris.Eidast
Postitusi: 19
Liitunud: Pühapäev 26. Aprill 2009, 10:02:04
Status: Eemal

Postitus Postitas Maris.Eidast »

Mul oli samasugune lugu, kah ühes peres kaks Minat. Esimest polnud surnuks kuulutatud, aga ilmselt oli ikkagi peres kasvamas üks Mina, see noorem. Hilisemas personaalraamatus oli varem sündinud Mina nime juures märkus "Surnud?" ja siis veel mingi märkus - nagu oleks see laps kadunuks jäänud vms.

Siin ma näen, et see varem sündinud Mina pole koolis käinud ega leeris... 1868 aasta novembri surnute nimekirjas teda ka pole:
http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA.1256.1.619:118

Kas ei võinud olla, et varem sündinud Mina kadus/rööviti vms 1858 aasta lõpus. Tema mälestuseks pandi 1859 aasta algul sündinud tütrele nimeks Mina ja siis 10 aastat pärast esimese Mina kadumist kuulutati ta surnuks...
Fantaasialend missugune! :)
mzk
Postitusi: 17
Liitunud: Esmaspäev 10. November 2008, 14:14:11
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas mzk »

Kas ei või selline nähtus olla äkki vaderite traditsioonidest tulenev?
Signe.Annilo
Postitusi: 12
Liitunud: Teisipäev 27. Jaanuar 2009, 21:32:01
Asukoht: Järvamaa
Status: Eemal

Nimekaimud

Postitus Postitas Signe.Annilo »

Komme tundub olevat seotud ka kindlate paikatega. Lõuna-Eestis, Viljandimaal ja endisel Mulgimaal pole ma seda kohanud.
Viimati muutis Signe.Annilo, Pühapäev 27. Juuni 2010, 21:43:06, muudetud 1 kord kokku.
EDDA
Ma uurin Viljandimaalt Vastemõisast pärit Bachmanni ning Lesdorfi peret. Samuti olen huvitatud Kärstna Muni, Õisu ,Laatre ja Karksi Tederi, Karksi Loti, Uue-Kariste ja Abja Sanga perest.
Uku.Velbri
Postitusi: 1105
Liitunud: Laupäev 15. September 2007, 17:43:09
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.
Status: Eemal

Re: Nimekaimud lapsed ühes peres

Postitus Postitas Uku.Velbri »

Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.
______________________________
Exitus opes excusare potest,
dum sit aliquid ad finem excusandum.
avagula
Postitusi: 560
Liitunud: Teisipäev 15. Aprill 2008, 22:57:04
Status: Eemal

Re: Nimekaimud lapsed ühes peres

Postitus Postitas avagula »

Hm, Ann ja Anno (Anu) on ju täiesti erinevad nimed, kui mõningaid ühiseid tähti mitte arvestada? Neid on õdedena tihti.
Ain Vagula
Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”