Aidake palun!

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
malle
Status: Eemal

Aidake palun!

Postitus Postitas malle »

Otsin ikka Kõivusid ja mõistus hakkab otsa saama.
Lugu selline:Liiva kalmistule on maetud keegi Roland Kõiv,kes võib olla 60 a. kadunud minu vanaisa.Kahjuks ei saa me teda tuvastada sest isa nime ei tea.Perekonnaseisuamet ütleb et isa nimi on Jakob,meie teame uduselt et Jaan.Muidu nagu haigus ja surma põhjus klapiks minu vanaisaga.Eile panin siia foorumisse Roode Kõivu,kes on Rolandi vennapoeg,lootuses saada teada Rolandi venna nimegi ja sünnikohta.
Roland Kõiv on sün. 1901 Omskis,nende pere läks Siberisse eeldatavasti 1800 lõpus.Osad lapsed võisid sündida siin,osad seal.Tagasi nad tulid aga kuhu?Olen mitmed nädalad uurinud kogudusi just lõuna eesti,aga jaane ja jakobeid on mitmeid ja teiste laste nimesid ei tea.
Roode Kõiv läks USA-sse,Ancestry annab ainult surma daatumid ja koha kus elas,isa nimest mitte midagi,siis küsib krediitkaarti.AIS ei ole Roodest midagi,Roland on aga kolme erineva isanimega,kõiki vist ei suudaks kohapeal arhiivist uurida.
Ehk oskab keegi öelda kust kohast otsida.Ega vist piirivalvurite nimekirju ei ole(1930)???
Tänud,Malle

ElerinS

Postitus Postitas ElerinS »

Otsisin kunagi taga ühte inimest, kirjutasin Ajalooarhiivi. Teadsin ka ainult meesterahva nime ja et kunagi elanud ja olnud ja et isegi lapsed ja lapselapsed. Teadsin arvatavat elukohta. Isanime ei teadnud teadsin ainult abikaasat.
Saatsin neile päringu ja kahe nädalapärast tuli info terve perekonna kohta, koos sünni ja surma daatumitega.

Kas oled proovind Ajalooarhiivist abi küsida?

Edu
Elerin

malle

Postitus Postitas malle »

Tänud sulle Elerin!
Saatsin juba Ajalooarhiivi kirja teele,samuti võtsin ühendust Narva Perekonnaseisu ametiga.Narvas on mu vanaema ja vanaisa laulatatud.
Ehk hargneb lahti see mõistatus.
kas teile ei tundu et inimeste otsimisest on tulnud sõltuvus?
Selline tunne on et otsiks veel midagi,ei oska nagu niisama istuda!

ElerinS

Postitus Postitas ElerinS »

:lol:
alusatsin kunagi uurimis põhikooli lõpuaastatel. Kuna mu vana-vanaisa oli niiöelda kadunud kui vits vette ja sealt see hullus pihta hakkas.
Alguses oli raske, kuna küsida sai vaid elavatel inimestel, ja nii kontakt loodud oma sugulastega, kes veel siin ilmas olid, kuna ise olen selles vanuses, et ei olnud au isegi oma vana-vanaema tunda tuli nii mõnigi asi vanaema käest otseses mõttes välja pressida.
Vanaema on ise mitu korda küüditatud ja vangis olnud ning seoses sellega ei taha ta minevikust eriti rääkida.
Kõige huvitavam ongi just see et kui ei räägita siis seda enam tahad teada :lol:
Endal sama seis, et tegemist nagu sõltuvusega. Vahepeal tuleb küll paus sisse aga seda hullem on olukord kui uuesti alustad, ei saa enam pidama.
Kui midagi või kedagi kuskilt meetrikast ei leia, peab korraks mõnda muud liini otsima sii son kindel et uuesti vaadates leiab.
See aga ajab omakorda asja veel hullemaks et tahad veel ja veel ja veel.
Selles võin aga süüdistada oma ema, kuna tema mind sellese pisikusse nakatas. Nüüd aga peab ta leppima tagajärgedega, et tütar on oma suguvõsast sõltuvuses.

Tervitades
Elerin

Kalmerm

Postitus Postitas Kalmerm »

5. detsembrist 1923-12.jaan 1924 elas Tallinnas Heeringa tn 12b-4 Võrumaalt Valgjärve vallast pärit Roland Kõiv Jaani poeg, sünd. 9. veebr 1902. Ta tuli Narvast ja läks sõjaväeteenistusse 1. jalaväe rügementi. Tema ametiks on märgitud põllutööline.
Valgjärve vallas hingekirjas olemine ei pruugi tähendada seal sündimist.

Juta Märtin

Re: Aidake palun!

Postitus Postitas Juta Märtin »

Tere Malle,

Tallinna Aadressiraamatus on Roland Kõiv Jaani poeg sündinud 9.veebruar 1902.a. http://www.ra.ee/aadresslehed/index.php ... %253D%253D

Genis on olemas profiil: http://www.geni.com/people/Roland-K%C3% ... 7208802040

Tervitades
Juta Märtin

Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”