Isikuandmed

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
Kalev
Status: Eemal

Isikuandmed

Postitus Postitas Kalev »

Kasutan hetkel oma uurimistulemuste kuvamisel www.geni.com '
Koos elavate ja surnutega on kirjas ligi 400 inimest. Siit küsimus kui turvaline on ülalmainitud leht, juhul kui kellegil väljastpoolt tekib huvi.
Mõni sugulane on enda kohta pärs palju infot avaldanud, teine vähem kolmas üldse mitte. Kuid on üks kes isegi oma nime ning sellest tulenevalt ka põlvnemise kuvamise keelas.
Kui isa ja ema lisavad sugupuusse ainult oma poja nime. Kas saab viimasel olla midagi selle vastu? See, et ta sündis oma ema ja isa lapsena pole ju tema enda vaba tahe. Järelikult ei saaks ta keelata ka oma nime kuvamist.

Johanna Lepp

Postitus Postitas Johanna Lepp »

Minu meelest tohib inimene endale kuuluvad kannet keelata, kui ta seda ise soovib. Sest see võib tema privaatsust kuidagi riivata ja vbl tal on mingi väga mõjuv põhjus, miks mitte näidata oma pärinemist. Mina näiteks leidsin oma sugupuust geni.comis ühe oma töökaaslase ning peale seda hakkasin mõtlema, et kui sugupuu on juba suhteliselt suur, siis on see pigem juba selline orkutilaadne koht ja vaatasin kriitilise pilguga enda kohta käiva info üle.

andri.riid

Postitus Postitas andri.riid »

Johanna Lepp kirjutas:Minu meelest tohib inimene endale kuuluvad kannet keelata, kui ta seda ise soovib. Sest see võib tema privaatsust kuidagi riivata ja vbl tal on mingi väga mõjuv põhjus, miks mitte näidata oma pärinemist. Mina näiteks leidsin oma sugupuust geni.comis ühe oma töökaaslase ning peale seda hakkasin mõtlema, et kui sugupuu on juba suhteliselt suur, siis on see pigem juba selline orkutilaadne koht ja vaatasin kriitilise pilguga enda kohta käiva info üle.
Täiesti oma olemasolu kuvamise keelamine on ekstreemne juhtum, on ka mul ette tulnud ning ka mina ei suuda sellele leida ühtegi usutavat põhjendust. Eriti veel kui selle isiku lapsed näiteks rate.ee-s möllavad.

Muidu laiemalt - Genis on üpris laialdased võimalused informatsiooni leviku piiramiseks. Vaikimisi elusolevate inimeste infomatsioon Genist välja ei paista (v.a. juhtumil kui see elusolev isik on Geniga liitunud, sellest allpool). Surnud inimestel paistab nimi, vanemad, lapsed, õed-vennad - need kõik eesnimede tasemel, eluaastad, ka foto. Seda saab ka nii konfigureerida, nii et midagi ei paista.

Liitunud isikuil paistab välja nimi, foto ja kontakti võtmise võimalus (selle realiseerimiseks peab soovija Geniga liitunud olema). Ka seda infot on võimalik täiesti maha võtta.

Geni siseselt tekib juurdepääs andmetele vaid siis, kui ollakse vaadeldava isikuga veresugulaste või hõimlaste puu kaudu seotud. Viimasel juhul teatud kaugusest tekib jällegi automaatselt piirang. Ka neid suguluskaugusi, millest alates juurdepääs kaob, on võimalik sättida.

Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”