abiellumisest

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
rändaja
Status: Eemal

abiellumisest

Postitus Postitas rändaja »

Pöördun teiste suguvõsauurijate poole, et kuidas on Teie kogemus abiellumisel. Nimelt huvitab mind segaabielud. Minu esivanematest osa on luteri koguduses ja osa õigeusus. üüd olen leidnud meesterahava sünni -õigeusu kirikus aga abielu ei leia kuidagi üles? Tean isegi umbkaudu aastat aga kirikuraamatutest ei leia.

Tean ka, et neiu oli luterlane. Minu küsimus on siis selles, et kus kirikus tavaliselt toimus laulatus sellisel juhul kas peiu või pruudi usu järgses kirikus?

Andke palun teada oma leidudest ja kogemustest, sest sellest võib mulle suuresti abi olla.

Tamara
liisbet

Postitus Postitas liisbet »

Tere!

Mul endal kogemus vastupidisest olukorrast. Mees luterlane ja naine õigeusku. Nad käisid küll kuulutamas luterusu kirikus aga laulatus toimus
õigeusu omas. Ka vastava kirikutähe leidsin hiljem Ajalooarhiivist ülesse.
Kahjuks on ka lapsed ilmselt seal ristitud, kuna pole tänaseni suutnud oma vanaisa sündi leida. Võid mu jutust ise omad järeldused teha.

Soovin igatahes jõudu!
Lihtne see õige otsa leidmine pole!!

Tervitustega Ly
rändaja

tänud

Postitus Postitas rändaja »

Suur tänu. Kahjuks on nende aastate kirikuraamatud ka Võru AÕK puudu ja muud võimalused vaatasin üle ning seal ei olnud kedagi kirjas.

Aga hea on vahetada kogemusi.

Süvenen taas otsingutesse

Kena õhtut
anu.jarv

Postitus Postitas anu.jarv »

mina otsiks vähemalt kihlust pruudi asukohajärgsest kirikust, üldjuhul ka laulatus seal. Eri uskudega kogemus puudub.
malle.põldre

Postitus Postitas malle.põldre »

Tere,
minu kogemus, mees õigeusklik ja naine luterlane, abielu kirjas ainult õigeusu meetrikas ja ka lapsed õigeusu meetrikas, kuigi pole ka siiani kõiki üles leidnud,
Jõudu!
ainopaul

Postitus Postitas ainopaul »

Tere!
Olukord tuttav aga otsi personaaliast pruudi kohta abiellumis märkust, kui muidugi tead kust pruut pärit oli. Võru õigeusu meetriketes on jah puudu 1895-1917 aastate meetrikad, kuid Tartus on olemas Koguduseliikmete nimekirjad 1985-1924, mis peaks väljanägema nagu personaaliad.EAA.1997.1.68 ja EAA.1997.1.69
Anne Räpp
Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”