Bakhoffide suguvõsa

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
kata135
Status: Eemal

Bakhoffide suguvõsa

Postitus Postitas kata135 »

Olen viimasel ajal hakanud üha rohkem huvituma oma suguvõsast ning mulle meenus üks mees, kes 1990ndate teisel poolel käis meie kodus (Võhmas) uurimas Bakhoffide suguvõsa kohta. Ise olin siis alles üsna noor. Ma olen teada saanud, et tema tehtud uuringud on üsna mahukad ja põhjalikud.

Loodaks leida kontakti selle mehega või kellegagi, kes teab sellest midagi, või on kuulnud. Ma uuriks ise, kuid topelt tegemisel pole ju ka mõtet...

Kui mõni "originaalselt" Bakhoff kuskil on, võiks ka ühendust võtta :-)
Kalmerm

Postitus Postitas Kalmerm »

Julgen ainult oletada, et algselt Suure-Jaani kihelkonnast Vastemõisast pärit Bakhoff´e (mujal Eestis seda perekonnanime polnud) on päris põhjalikult uuritud seoses Anton Hansen Tammsaarega, kelle ema neiupõlvenimi (kui ma ei eksi) oli Bakhoff. Pole praegu sobivat kirjandust käepärast, aga kindlasti on sellest kusagil pikemalt kirjutatud.
PS. Umbes 1970. aastatel olid minu naabriteks Mustlas Jüri Bakhoff, õpetaja Tiiu Bakhoff ja nende tütar Heli Bakhoff.

Kalmer
kata135

Just, Kalmer, sinu naabriteks olid juhtumisi minu vanaema, vanaisa ja ema :)

Mul on andmeid kuni 4. põlvkonnani (minust endast lugedes), kuid seal 4. põlvkonnas oli väga palju lapsi vähemalt kahest abielust ning neid teisi harusid pidi liikudes on info üsna puudulik.

Sugulusest Tammsaarega olen samuti kuulnud, kuid seni olen pidanud seda nö mitteametlikuks infoks.

Suur tänu vastamast :)
MartV

Postitus Postitas MartV »

Bakhoffid on EGES-i Viljandi osakonnas uuritavate perekonnanimede seas. Soovitan nendega kontakteeruda: http://www.genealoogia.ee/viljandi/
Küllaltki palju on leida ka Kuldkeppide kodulehelt:
http://www.aai.ee/~tarmo/gen/index.html
Olen ka ise nendega õige kaugelt sugulane (sugulusside ulatub küll lause perekonnanimede paneku eelsesse aega) ning seetõttu Saagat kammides kogunud ettesattunud Backhoffid oma andmebaasi. Siiani pole asjaga siiski veel eriti sihikindlalt tegelnud ega teiste uurijatega kontakti otsinud. Aga huvi korral võin heameelega omi andmeid jagada ning ei põlga ära ka võimalikke Sinupoolseid lisandusi

Jõudu,
Mart Varvas
kata135

Suur tänu, see Kuldkeppide lehekülg on väga huvitav.
kiira

Postitus Postitas kiira »

Olen üks Bakhoffidest ema liini pidi. Ema on pärit Kootsilt. Tema vanaisa õde oli Tammsaare ema. Seda sain teada Tammsaare sugupuust, mida oli teinud Vanaõuel elav naisterahvas perekonnanimega Veldi. Teadis palju muidugi Suure-Jaanis elav Jõeveer Jaan, aga ta on aastaid surnud.
tomV

Postitus Postitas tomV »

Mu vana-vanaisa oli Martin Bakhoff. Martin kosis ära Armantine Wilhelmine Ikmelti. Neil olid lapsed Ernst (Vahur), Hilda, Friedrich (Lembit), Magda (suri pea kohe), Martin-Sigfried, Erich, Adolf, Leida ja Gunda. Ernst oli minu vanaisa. Tal oli poeg ja kaks tütart. Vanaisa vahetas nime Vooglaid'iks (vist 1934). Poja nimi oli Ülo ja tütardel Saima ja Salme. Ülol on kolm tütart ja kolm poega: Kati, Kai, Toomas, Meeli, Varro, Mihkel.

Toomas

PS. Mul on andmeid paari aasta taguse seisuga ~90 Martin Bakhoffi järglase või järglasega seotud isiku kohta. Andmed ei pärine uuringust vaid isiklikest teadetest ja on kontrollimata.
kiira

Postitus Postitas kiira »

Kootsi talus elas minu vanaisa Mart Bakhoff koos naise Anoga(sündinud Jürisson, pärit vastemõisa kandist)
MartV

Postitus Postitas MartV »

tomV kirjutas:Mu vana-vanaisa oli Martin Bakhoff. Martin kosis ära Armantine Wilhelmine Ikmelti. Neil olid lapsed Ernst (Vahur), Hilda, Friedrich (Lembit), Magda (suri pea kohe), Martin-Sigfried, Erich, Adolf, Leida ja Gunda. Ernst oli minu vanaisa. Tal oli poeg ja kaks tütart. Vanaisa vahetas nime Vooglaid'iks (vist 1934). Poja nimi oli Ülo ja tütardel Saima ja Salme. Ülol on kolm tütart ja kolm poega: Kati, Kai, Toomas, Meeli, Varro, Mihkel.

Toomas

PS. Mul on andmeid paari aasta taguse seisuga ~90 Martin Bakhoffi järglase või järglasega seotud isiku kohta. Andmed ei pärine uuringust vaid isiklikest teadetest ja on kontrollimata.
Kas vanavanaisa oli Martin Friedrich Bakhoff, sündinud 07.11.1876 Tallinnas (või hiljem Tallinna kolinud), Jaan Bakhoffi ja Liso Räso poeg?

Mart Varvas
Tiina Ranna

Postitus Postitas Tiina Ranna »

Tere! Ma ei ole küll ise seotud Bakhoffidega, kuid hoidsin just täna käes selle perekonna põhjalikku sugupuud. nimelt kuulub mu lähedane kolleeg sellesse suguvõssa ja keegi sugulane, kes elab Austraalias oli tellinud meie Ajalooarhiivilt suguvõsa uuringu. Selle ingliskeelse uuringu paljundus ringleb nüüd siin Eestis. Kui oled huvitatud, võiksin sind kokku viia oma kolleegiga
tervitades Tiina
fred.puss
Kontakt:

Postitus Postitas fred.puss »

Tiina Ranna kirjutas:Tere! Ma ei ole küll ise seotud Bakhoffidega, kuid hoidsin just täna käes selle perekonna põhjalikku sugupuud. nimelt kuulub mu lähedane kolleeg sellesse suguvõssa ja keegi sugulane, kes elab Austraalias oli tellinud meie Ajalooarhiivilt suguvõsa uuringu. Selle ingliskeelse uuringu paljundus ringleb nüüd siin Eestis. Kui oled huvitatud, võiksin sind kokku viia oma kolleegiga
tervitades Tiina
Arvatavasti on tegu ikka mitte ajalooarhiivilt, kes sellist teenust ei paku, vaid Eesti Isikuloo Keskuselt tellitud uuringuga. Meie oleme küll sellise töö teinud, kuid see puudutab vaid ühte haru Bakhoffidest. See nimi on esinenud aga ka paljudes teistes töödes, suguvõsa on ju väga suur.
Fred Puss
Juhataja
Eesti Isikuloo Keskus
http://www.isik.ee

Palun erasõnumeid mitte saata - saatke e-kiri fred@isik.ee
Assar
Kontakt:

Postitus Postitas Assar »

Ma nüüd ei tea kas ja kui palju sellest abi on.
Oma Viljandi maja remondi tööde käigus tuli seina seest välja üks rohupudeli silt. Selline, mis pudelisuu külge otsapidi kleebiti ja ülejäänud osas lahti oli. See oli Lembit Bakhoffi nimele. Mis rohuga tegemist oli ei täpsustaks hetkel. Võimalik, et see silt on mul isegi alles.

Maja asub Viljandi kesklinnas.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
sigrid veske

Bakhoffid

Postitus Postitas sigrid veske »

Tere,
Olen ka üks Bakhoffidest ema liini pidi. Ka minu vana-vana-vanaisa Ado Bakhoff oli Tammsaare ema Ann´e vend. Sündinud Jüriõuel ja elas hiljem koos oma naise Mariega (sünd. Feldmann ) Kaansoos Õunapuu talus. Kas keegi teab kus see Õunapuu talu seal asus?

Sigrid Haapsalust
sigrid
Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”