Eesnimedest

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
Raivo Seppo
Status: Eemal

Re: Eesnimedest

Postitus Postitas Raivo Seppo »

Nime Mae nimetaval kujul te ei leia, vähemalt mitte mehenimena. Naisenimeks Läänemaal teatud piirkonnas = Mai. Kui leiate mehenime Mae, palun andke teada.
Mae on nähtavasti nime Madi (XVII sajandil) omastavaline jäänukvorm, tuntud Virumaa lääneosas, ju ka Ida-Harjus. Madi aluseks on olnud Mate (< keskalamsaksa Matte), milles on tüüpiliselt eesti keelele sulghäälik nõrgenenud (t > d) ja saadud Made, sealt edasi Madi. Omastav on jäänud pidama Ma(d)e juurde. Areng võib olla olnud teistsugune, kuid lähtekuju jääb samaks.
See kõik ei tähenda, et meetrikas mainitud Villemi Madi laps või Villemi Mae laps oleksid ühe isa lapsed.

fossiil
Status: Eemal

Re: Eesnimedest

Postitus Postitas fossiil »

Ma ise kahtlustasin ka Madi. Aga mõtlesin, et see on sama nimi, mis Madis. Selgub, et ei olegi!
Ma ei usu eriti, et Villemi Maddise ja Villemi Mae lapsed sama mehe lapsed on, sest siis oleks kirikuõpetaja neile kõigile samasuguse isanime kirjutanud, mitte nii, et kõigepealt Maddise, siis kohe takka kaks korda Mae, siis paar nime vahet ja jälle Maddise. Need tunduvad kõik samal ajal ja ühe hooga kirjutatud olevat.
Aga tänud valgustamast. :)

Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”