vanimad pildid sugulastest

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
Loopmann
Postitusi: 114
Liitunud: Kolmapäev 21. September 2005, 19:33:09
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

vanimad pildid sugulastest

Postitus Postitas Loopmann »

mis on teil vanimad pildid sugulastest meil on üks vanimatest
vanavanaisa ja vanavanaema pulm ingerimaal~1910
aga on ka väikene sentsatsioon meil on aastast 1861
minust 6 põlve tagasi Jaak.aga on üks esimesi pilte eestis,sest
1850 tulid fotoaparadiid eestisse.aga see on portee pilt.aga
seda muidugi 20 sajandi algul uuesti pildistatud portee pealt.
ando
Postitusi: 4
Liitunud: Neljapäev 22. September 2005, 14:16:09
Status: Eemal

Postitus Postitas ando »

Minu emapoolse suguharu lemmikfotod on vanaemast, kes sündis 1903. Piltidel on ta 3-4 aastane. Kusjuures pole tegemist ateljeefotodega. Ilmselt leiab ka mõned fotod aastatest 1880-1900. Täpse pildistamise aja määramine natuke problemaatiline.
Helen
Postitusi: 3
Liitunud: Esmaspäev 05. September 2005, 13:36:09
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Postitus Postitas Helen »

Avastasin just emapoolsete sugulaste pool foto, mis on vist u aastast 1903. Polnud seda varem kunagi näinud ja seetõttu oli väga huvitav oma esivanemaid nii noorena näha (minu emaema sündis alles ~10 aastat peale selle foto tegemist).
Isapoolsest esivanematest on vist üks vanem pilt, ilmselt 19. sajandi lõpukümnendist.
eili
Postitusi: 14
Liitunud: Reede 02. September 2005, 14:50:09
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Postitus Postitas eili »

Minul on kõige vanem pilt,kus on peal vanavanaisa,vanavanaema ning vanaema õde aastast 1912 vist.
Samas paneb imestama,et vanad fotod on ikka üsna hästi säilinud.
Amatöörist nuuskur, kes leiab kunagi üles selle mida otsib.Hetkel otsin kõige rohkem Ipsberg(Kambja) ja Toom (Otepää või täpsemalt Nõuni), et lüngad ära täita.
Eve.Jürgens
Postitusi: 16
Liitunud: Kolmapäev 03. August 2005, 10:48:08
Status: Eemal

Postitus Postitas Eve.Jürgens »

Minu vanatädi albumis on pilte, mis on tehtud enne 1900. aastat. Paraku ei tunne neil olevaid inimesi enam keegi (välja arvatud 1863-1901 ametis olnud preester). Mida teha nende fotodega? Kas muuseumid on neist huvitatud?
Loopmann
Postitusi: 114
Liitunud: Kolmapäev 21. September 2005, 19:33:09
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Loopmann »

Eve.Jürgens kirjutas:Minu vanatädi albumis on pilte, mis on tehtud enne 1900. aastat. Paraku ei tunne neil olevaid inimesi enam keegi (välja arvatud 1863-1901 ametis olnud preester). Mida teha nende fotodega? Kas muuseumid on neist huvitatud?

kas seal sugulasi ka on ve?kui on siis peaksid äkki andma mõnele
teisele sugulasele ning paluma tal on öelda,kes seal peal on äkki
nemad teavad.ning kui on kahtlust,et need on äkki sugulased
või hõimlased siis võiksite ka võrrelda neid mingite teiste vanade
fotodega.ning suguvõsa küsimustega võiks mingi vana inimene
tegeleda =)))
Eve.Jürgens
Postitusi: 16
Liitunud: Kolmapäev 03. August 2005, 10:48:08
Status: Eemal

Postitus Postitas Eve.Jürgens »

Külastasin septembris Rootsis elavat vanimat sugulast, 93.aastast ema õde. Kaasas ligi 100 fotot. Kahjuks ei tundnud ka tema neilt piltidelt pea kedagi. Õnneks tundis ta ära kooliõpetaja, kes kohalikus koolis vaid paar aastat tunde andis, selle eestki olen talle tänulik.
Helen
Postitusi: 3
Liitunud: Esmaspäev 05. September 2005, 13:36:09
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Postitus Postitas Helen »

Eve.Jürgens kirjutas: Mida teha nende fotodega? Kas muuseumid on neist huvitatud?
Kui endal pole võimalik nende fotodega midagi teha, siis kindlasti tasub pakkuda neid nt Eesti Kirjandusmuuseumi kultuuriloolise arhiivi fotokogusse.
Minu perel on kogunenud aastate jooksul palju selliseid tundmatuid isikuid kujutavaid fotosid ning küsida ka ei ole enam kelleltki. Aga ikkagi oleks neid kahju enda käest ära anda. Samas võivad olla 19. sajandi fotod juba iseenesest tõelise (kultuuriloolise) väärtusega.
ando
Postitusi: 4
Liitunud: Neljapäev 22. September 2005, 14:16:09
Status: Eemal

Postitus Postitas ando »

Helen kirjutas: Minu perel on kogunenud aastate jooksul palju selliseid tundmatuid isikuid kujutavaid fotosid ning küsida ka ei ole enam kelleltki. Aga ikkagi oleks neid kahju enda käest ära anda. Samas võivad olla 19. sajandi fotod juba iseenesest tõelise (kultuuriloolise) väärtusega.
Mina skännisin kõik kättesattunud fotod arvutisse, mine tea, millal tarvis läheb. Hea lihtne arhiveerida ja paljundada ka. CD toorikud ei maksa ju tänapäeval midagi ja ega skänneridki...
Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”