Voitk ja Berg

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
kadivoolaid
Postitusi: 14
Liitunud: Kolmapäev 08. August 2007, 09:28:08
Asukoht: Otepää
Status: Eemal

Voitk ja Berg

Postitus Postitas kadivoolaid »

Otsin niite Voitkide ja Berhidega seoses. Kellel on suguvõsas esindatud mõni Voitk või Berg? Voitkid peaksid jääma Kambja ja Põlva piirkonda
marjusa
Postitusi: 14
Liitunud: Teisipäev 22. November 2005, 23:29:11
Asukoht: Sweden Stockholm
Status: Eemal

Re: Voitk ja Berg

Postitus Postitas marjusa »

kadivoolaid kirjutas:Otsin niite Voitkide ja Berhidega seoses. Kellel on suguvõsas esindatud mõni Voitk või Berg? Voitkid peaksid jääma Kambja ja Põlva piirkonda
Berg on igaljuhul rootsi nimi,väga tavaline rootsi nimi.M.
Heido71
Postitusi: 25
Liitunud: Kolmapäev 02. Jaanuar 2008, 01:45:01
Asukoht: Tartumaa
Status: Eemal

Voitk

Postitus Postitas Heido71 »

Kuna perenimi Voitk on pandud Võnnu kk Mäksa vallas, siis ei peaks otsingud väga keerulised olema. Hetkel kannab Eestis perenime Voitk 95 inimest. Kui kirjutada see nimi sisse www.telemedia.ee eratelefonide andmebaasi, leiab sealt päris palju Voitki nimelisi, kes elavad Võnnu, Mäksa või Kambja vallas. Poleks vist midagi lihtsamat, kui leitud inimesed läbi helistada ning hakata koostama sugupuud tänapäevast alates, liikudes sellisel moel tagasi minevikku, kus harud kokku jooksevad. Kuna nimi Voitk(a) on pandud vaid kahes kohas Eestis, kusjuures üks neist on Voitk, teine Voitka, siis pole erilisi võimalusi ka sellise uurimisega eksida.
Omaette teema on see, et mitmed Voitkid muutsid 30-ndail oma nime, nii tuleb sugupuusse kaasata ka Allas, Sammal, Voog, Voogla, Voolaid ja Siiras, seda aga vaid neist perekondadest, kes varem kandsid Voitki nime. Loota on, et erinevate kaugemate sugulastega suheldes saab nii mõnegi nimevahetaja ja tema järeltulijate kohta selgust.
Minu vanaisa üks häid sõpru oli Alfred Voitk, kes elas Tartus. Mees oli samuti pärit Mäksa kandist. Kui nüüd hästi otsin, võin leida tema laste andmed kah.
Kairit Henno
Postitusi: 3
Liitunud: Reede 02. Jaanuar 2009, 02:36:01
Asukoht: Tartu
Kontakt:
Status: Eemal

Alfred Voitk

Postitus Postitas Kairit Henno »

Alfred Voitk (1908-1988) oli minu vanaisa :)
Assar
Postitusi: 2184
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Minu andmed annavad välja üle 10 kontakti Berg nimelistele. See nimi on tõesti üldlevinud ja paraku mitte ainult Rootsis, vaid ka Eestis ja usun, et kogu Kesk - Euroopas ja Skandinaavias. Äkki oleks võimalik täpsustada oma huvi, ennem kui enda omad lagedale toon!
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”