Perekonnanimi Talvik

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
micky
Status: Eemal

Perekonnanimi Talvik

Postitus Postitas micky »

Isapoolse suguvõsa otsing peaaegu võimatu, sest andmed piirduvad teadmisega, et nad elasid Kagu-Eestis ja lahkusid sealt 19. sajandil Siberisse. Vanavanaema olevat juttudes meenutanud Tartut, Võrut ja Põlvat. Vanaisa nimi oli Peeter ja ta olevat olnud kolmeaastane, kui jõuti Siberisse või kui hakati siit minema. Olen kirikukirjadest päris palju otsinud, kuid tulemusteta. Olen leidnud kaks enam-vähem sobivat Peetrit, kuid mõlemad on osutunud valejäljeks. Raskeks teeb asja see, et seda perekonnanime anti palju, eriti Sangaste kandis ja mujalgi. Järsku on keegi uurinud mõnda Talvikute suguvõsa? Võtke ühendust. Eriti ideaalne oleks, kui sealjuures oleks ette jäänud üks väike Peeter.
Milan Pening

Re: Perekonnanimi Talvik

Postitus Postitas Milan Pening »

micky kirjutas:Isapoolse suguvõsa otsing peaaegu võimatu, sest andmed piirduvad teadmisega, et nad elasid Kagu-Eestis ja lahkusid sealt 19. sajandil Siberisse. Vanavanaema olevat juttudes meenutanud Tartut, Võrut ja Põlvat. Vanaisa nimi oli Peeter ja ta olevat olnud kolmeaastane, kui jõuti Siberisse või kui hakati siit minema. Olen kirikukirjadest päris palju otsinud, kuid tulemusteta. Olen leidnud kaks enam-vähem sobivat Peetrit, kuid mõlemad on osutunud valejäljeks. Raskeks teeb asja see, et seda perekonnanime anti palju, eriti Sangaste kandis ja mujalgi. Järsku on keegi uurinud mõnda Talvikute suguvõsa? Võtke ühendust. Eriti ideaalne oleks, kui sealjuures oleks ette jäänud üks väike Peeter.
Soovitan vaadata kõigepealt Riigiarhiivis asuvaid opteerimistoimikuid (AIS annab Talvikule vastuseid küll).

Lugupidamisega,
Milan Pening
Ülle Aarik-Aariko

Postitus Postitas Ülle Aarik-Aariko »

Talvik´u nime on saanud inimesed ka Tõdo mõisas. Osa Tõdo mõisa elanikest oli Põlva ja osa Kambja kiriku all. Väga võimalik, et Teie Talvik ongi sealt pärit. Seal esines ka Peter Talvik, kuid see oli varasem. Vaadake neid kirikuraamatuid võib olla leiate niidiotsa sealt.
Ülle Aarik-Aariko

Postitus Postitas Ülle Aarik-Aariko »

Talvik Gabriel Märti pg oli soldat *1840. Abiellus 1875 a. Tartu Maarja kirikus Mari Tanik Jürri tr. *01.08.1854 Neuhofis. Lapsed Helene Elisabeth *8.12.1877 Dorpat , Karoline *20.05.1883 Tähtveres, ja Jüri Talvik *5.05.1888 Venemaal. Äkki klapib see Jüri Talvik
Mihkel Tavik *3.08.1828 naine Matli. Neil oli poeg Jaan Talvik *3.10.1859.Tal oli kaks naist Lisa ja Emilie Lowisa. Jaani lapsed Eduard Talvik *4.07.1895 Tamist, Minna Rosalie *5.12.1886 Brinkenhofis, Hugo Johannes Talvik *25.07.1905 Kawershofis
micky

Postitus Postitas micky »

Aitäh! Tõdo mõisast olen ma varem otsinud, aga suhteliselt pealiskaudselt ja tulutult. Vaatan põhjalikumalt. See väljapakutud Jüri ei kõlba, sest vajan Peetrit, kuid kui Gabrieli pere Venemaale läks, ehk tegi seda ka mõni tema vend või muu sama perekonnanimega sugulane. Võtan selle liini ette.
Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”