Eestist Venemaale Pihkva obl. läinud pered

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
mibeko
Postitusi: 122
Liitunud: Neljapäev 05. Juuni 2014, 17:48:06
Status: Eemal

Eestist Venemaale Pihkva obl. läinud pered

Postitus Postitas mibeko »

Tere,
Sooviksin vahetada informatsiooni inimestega, kes on uurinud või uurivad esivanemate sugupuid, kes on läinud Eestist Venemaale Pihkva oblastisse, Gdovi/Oudova piirkonda Domkino, Viena mõisapiirkond jne. ümbrusse.

PEREKOND SILD.
Ei ole teada milliset Eestimaa piirkonnast ja kes välja rändas. Oli see Oskar Sild isa Karl või hoopis Karli isa. Võimalik, et Karl Sild https://www.geni.com/people/Karl-Sild/6 ... 8757405768, kes rändas välja Gdovi lapsendas Oskari seal mõnest teisest perest

Teada on, et Oskar Sild elas koos perega ja veel teiste Sild nimelistega- Väljavõte Pskovi arhiivi teatest
"Sild, Oskar;Veerus „elukoht“ on näidatud: „p. Bereznjak, Podolski külanõukogu“,
2. Arhiivifondis „Strugo - Krasnenski rajooni töötajate saadikute nõukogu täitevkomitee rahandusosakond“On tähestikulises dokumendis „Isikute nimekiri, kellelt on võetud hääletamisõigus Strugo - Krasnenski rajoonis 1929. aastaks“ loetletud:
3. Sild, Oskar Ossipi p., sünd. 1888, Bereznjak,
Sild, Roza Ivani t., 1882, Bereznjak Podol. k/n;
Sild, Jaan Otto p., 1858, Bereznjak Podol. k/n;
Sild, Oskar Karli p., 1877(õige 1874), Bereznjak Podol. k/n;

PEREKOND SAKS.
Teada on et Eestis elati Aruru vallavalitsuses Tartumaal. Seal elasid Hans (Anton) Saks ja Hansu vend Jaan. http://www.ra.ee/dgs/browser.php?tid=13 ... 9404076cad.
Eestist mindi välja Pihkva obl. VIENA mõisapiirkonda. Sinna piirkonda jäid elama ka Anton ja Peeter,mida tõestab ka Tõnu Puuste https://www.geni.com/people/T%C3%B5nu-P ... 052avaldus kohtule.
Poeg Jaan läks sealt piirkonnast ja elas hiljem koos perega Zadobjes, Ddovis Domkino lähedal.

Kui keegi soovib täpsustavaid andmeid siis kirjutage palun minu emailile sugulus.sisamaki@gmail.com

Olen väga tänulik inimestele, kes võtaksid vaevaks vastata.

Teid ette tänades.
Benno
mibeko
Postitusi: 122
Liitunud: Neljapäev 05. Juuni 2014, 17:48:06
Status: Eemal

Re: Eestist Venemaale Pihkva obl. läinud pered

Postitus Postitas mibeko »

Tere,

Kõigepealt eelmise tekstivigade parandus:
On Aruru vallavalitsuses. Õige Aru vallavalitsuses
On Ddovis. Õige Gdovis.

Ootan infot uurijatelt.
On ju sinna piirkonda välja rännanud palju perekondi Eestist.
Loodan, et ikka on uuritud mõne pere saatust, kes elasid selses piirkonnas.

Iga infokild aitab ehk mind edasi oma suguvõsa uuringul.
Ise olen nõus jagama infot, millist on mul õnnestunud hankida Venemaa arhiividest.

Ette tänades,
Benno
Niina
Postitusi: 23
Liitunud: Reede 10. Märts 2017, 19:40:03
Status: Eemal

Re: Eestist Venemaale Pihkva obl. läinud pered

Postitus Postitas Niina »

Tere Benno,

Mina hakkasin ka just uurima oma suguvõsa haru perekonnanimega KEKS, kes elas Gdovi/Oudova kandis. Nemad elasid külades Podklina (Подклинье), Tehhino/Tehkino (Дёхино), Meljuhhovo (Mелюхово) - kõik Beloe Ozero lähedal. Tollal oli see kas Vassiljevtšinski selsovet (Васильевщинский сельсовет) või Jazvinski selsovet (Язвинский с/с), Ljadõ/Ljäda rajoon (Лядский район), Leningradi oblast. Nüüd on see asukoht Plesnovskaja volost (Плесновская волост) , Gdov (Oudova) rajoon (Гдовский район), Pskov oblast (Псковская област). Kaardil asub ta siin http://wikimapia.org/#lang=ru&lat=58.78 ... 0%BA%D0%B8

Ma ei tea kas sinu mainitud Domkino, Viena mõisapiirkond on kusagil seal lähedal? ma ei suuda seda kaardilt leida...

Oskad sa soovitada, kuidas Venemaa arhiividest selle piirkonna elanikke leida? Kas sa otsid ГАПО'st? Kas peab sinna isiklikult kohale minema? Ma registreerisin ennast sinna ära, ja ma näen, et seal on võimalik esitada päringut, mille koopiad siis saadetakse vist emaili aadressile...huvitav, kui ma esitaks päringu perekonnanime KEKS kohta - kas see töötaks ka nii? :) Mul ei ole õrna aimugi :)

Üks variant on otsida nimesid Gdovi luteri kirikuraamatutest, mis on familysearchis online olemas. Ma ei ole jõudnud veel seda teha, aga kui ma jõuan sinnani, siis ma kindlasti pean silmas ka nimesid Sild ja Saks - olid nad ju ka arvatavasti luterlased?

Parimat,
Niina
mibeko
Postitusi: 122
Liitunud: Neljapäev 05. Juuni 2014, 17:48:06
Status: Eemal

Re: Eestist Venemaale Pihkva obl. läinud pered

Postitus Postitas mibeko »

Tere Niina,

Palun saada oma emaili aadress minule sugulus.sisamaki@gmail.com.
Kirjutan siis täpselt sinule, kuidas olen SILD ja SAKS pere andmeid Venemaa arhiividest saanud ning kaardid, kus nad elasid.

Tänan, et vastasid.
Meeldivat koostööd soovides.

Benno
Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”