otsin isa

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
katrin65
Status: Eemal

otsin isa

Postitus Postitas katrin65 »

Tere
Otin oma bioloogilist isa, kelle kohta ma ei tea midagi. Ema pole kunagi temast tahtunud rääkida - see oli tabu teema alati. Ema Vaike Allik (neiupõlve nimi oli Veersalu ) sünd. 19.09.1944 Kohtla-Järvel. Nüüd on ema surnud juba 13 a ja mitte kellegi käest pole ka küsida.
Mina sündisin Tallinnas 19.03.1965 Kesklinna haiglas .... mäletan, et sünnitunnistusel oil olnud minu isa nimi , kuni mind lapsendas minu kasuisa! Kuidas oleks võimalik leida isa, kui ei tea temast midagi ? Proovisin uurida ka Tallinna Keskhaiga arhiivist aga sealt mulle vastust ei antud :(

Tervitades
Katrin

jussK

Re: otsin isa

Postitus Postitas jussK »

Aga mine küsi lähimast per.büroost oma sünniakt, see peaks digitaalselt kõikjalt kättesaadav olema, ka maakonna arhiividest :)

katrin65

aitähh juss .... ei tea kas nad interneti teel ka abi annavad ... sest ma elan Taanis ja käin harva Eestis :( ....

katrin65

ma isegi ei tea millisesse per. büroosse ma peaks pöörduma :)

jussK

Ma küsisin üle aasta tagasi Virumaa arhiivist oma vanaisa pere kohta puuduvaid andmeid ja mulle lihtsalt pandi minu sünniakt ka kaasa, meeldiv üllatus oli :)
Ma siis Soomes ja sain interneti teel hakkama küll :)
Ainult et osadest kohtadest ei taheta välismaale posti saata, küsivad Eesti aadressi kuhu ja kellele võiks saata...

jussK

Ma Tallinnas Nõmmel sündinud a need aktid on kõikjalt kättesaadavad...

katrin65

sul tõesti vedas :) ... mul on muidugi asi veidi keeruline ... ma muidugi ei tea isegi milleks mul seda vaja on ...aga tuli tahtmine lihtsalt uurida mis juured mul isa poolt on.

jussK

Vt. seal on 3 "vastutajat" , saada email ja küsi http://harju.maavalitsus.ee/et/perekonn ... ljastamine
Ja küsi kindlasti orig. sünniakti mitte sünnitunnistust, ja koopiat sellest mitte ärakirja.

ps. ID kaardiga sisselogides saab ka seda küsida kui ID kaart koos koodide ja lugejaga leidub...

katrin65

oiii....suur aitåhh !! ma kindlasti proovin selle kaudu midagi uurida ... jah ID kaarti ja lugejat mul kahjuks ei ole

Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”