perekonnaloolased saavad osaleda ühisloomes

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
fred.puss
Postitusi: 352
Liitunud: Teisipäev 19. Juuli 2005, 18:09:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:
Status: Eemal

perekonnaloolased saavad osaleda ühisloomes

Postitus Postitas fred.puss »

Eesti Isikulooline Indeks (EILI) on alustanud ühisloomega ehk crowdsourcing’uga, mille käigus indekseeritakse trükiseid ja arhiivimaterjale vabatahtlike abiga.

Indekseerimisele tulevad digipiltidelt või paberkujul materjalidest isikuandmed (vähemalt isiku ees- ja perekonnanimi). Kuna indekseeritavad allikad on enamasti käsikirjalised, ei ole võimalik teha tekstituvastust.

EILI ühisloomel on kaks võimalust. Esimene neist on meil juba käigus: see on võimalus anda oma uurimistööde käigus tekkinud isikuandmeid EILI andmebaasi integreerimiseks (lähemalt loe siit: http://nimed.ee/" onclick="window.open(this.href);return false;ühisloome/jaga). Teise võimaluse, ehk allikate indekseerimisega, alustame nüüd.

Ühisloomes võivad osaleda kõik soovijad. Selleks on vaja vaid hoolikust, püsivust ning EILI kasutajakontot. Vormi saab täita ühisloome lehel: http://nimed.ee/" onclick="window.open(this.href);return false;ühisloome/sisesta. Peale vormi täitmist võtame teiega ühendust ning määrame allika, st saadame selle kas digipiltidena või anname Saaga viite. Koos allikaga saate kaasa juhendi, mida ja kuidas on vaja just sellest allikast indekseerida. Teine võimalus allika saamiseks on see endale ise leida – lähtuvalt enda huvidest võite nt Saagast pakkuda end mõnd säilikut indekseerima. Indekseerimisele lähevad isikunimed ja kui allikas võimaldab, siis ka sünni- või tegevusajad ning sünni- või tegevuskohad.

Sisestatud allikate eest anname sisestajaile punkte, mida saab EILIs kasutada tasuliste viidete vaatamiseks ja digikoopiate tellimiseks. Punktide koguse arvutame tehtud kirjete arvust meie enda arvutatud keskmise sisestuskiiruse alusel. Teiseks võimaldame andmeid sisestada tasustamata: sellisel juhul jäävad andmed koos viidetega ka EILI andmebaasis kõigile tasuta kasutamiseks.

Võtke julgesti osa!

--
EILI tegijad
Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”