1. leht 1-st

otsin inimest - ÜLO ESE

Postitatud: Teisipäev 31. Juuli 2012, 16:42:07
Postitas passer urbanus
Tere,
minu praegusele aadressile tuli kiri inimesele, kes seal kunagi elanud. Kiri on Indiast ning sel on eraldi kirjutatud palve see kiri adressaadile toimetada. Kirja aadress on "... / Estonian SSR / USSR" - s.t. aadresse on vahetatud väga ammu. Adressaadi nimi on ÜLO ESE. Kiirete otsingutega kontakti ei leidnud, guugeldamise alusel võiks arvata, et tegemist eakama inimesega.
Kuivõrd siinsed foorumlased oskuslikud otsijad ning kontakte ilmselt ka palju, siis palun abi otsingutel. Toimetaksin kirja adressaadile.

Seega - kas ehk kellelgi võimalik kontakti saada ÜLO ESE nimelise inimesega - talle on kiri Indiast, Vinodkumar Gokaldas'eslt, saadetud aadressile Naeri 3-8, Tallinn.

Tänud ette!

Re: otsin inimest - ÜLO ESE

Postitatud: Neljapäev 02. August 2012, 21:27:08
Postitas Harri.Värs
Kiire otsing Googlis näitas, et tõenäoliselt on tegu 1924. aastal sündinud leegionäriga. Kui tegu on sama isikuga, siis 2006. aastal pidas ta pensionäri ametit (küllap peab tänase päevani). Kesknädalas on veel möödunud aastal samanimeline vanahärra kirjutanud artikli, kusjuures on viimane selles end tallinlaseks seletanud. Rahvastikuregister kodanikuportaalis (https://www.eesti.ee/portaal/rrteenus.nimede_stat" onclick="window.open(this.href);return false;) ütleb, et perenimede "ESE" arv on 5 või väiksem, s.t nimekaimusid tõenäoliselt ei ole. See jutt on kõik muidugi selline suuresti vähetähtis, aga samas -- vahel võivad niisugused infokillud suunata õigele teelahkmele.

Ilmselt on Eesti Posti veebilehel olemas protseduuristik, kuidas toimida valesse postkasti sattunud kirjaga, aga oletame, et me ei tea sellest midagi, sest nood võivad kirja hoopis tagasi laia maailma saata, ja seda pole tarvis. Perekonnaseisutoimingutega tegeleb siinmail (mujal ka) siseministeerium. Muret seoses tähtsa (vaidlete vastu?! no kuulge, saadetis tuleb ju "raudse eesriide" (USSR!) tagant -- muidugi on see tähtis!) kirjaga võite teavitada nii ministrit ennast, siseminni üldelektronposti ("info [ät] siseministeerium.ee") või hoopis rahvastikutoimingute osakonda (kontaktid: http://www.siseministeerium.ee/kontakt/" onclick="window.open(this.href);return false;).

Paluge lahkelt, et nad vaataksid rahvastikuregistrist, kas seesuguse nimega mees on veel elus. Seletage, et viimasele on keegi härra Gokaldas tähtsa teate Indiast saatnud, aga kuna aadress enam ei sobivat, siis ehk saab kodanik Ese oma kirjale järele tulla või on hoopiski nõus siseministeeriumi kaudu teatama oma tegelikust elukohast, et sel viisil kodanikule tema kiri isiklikult üle anda. Võib-olla peavad siseminni ametnikud natuke paberit määrima, et andmebaasist päringut teha ja siis veel kõne võtta, aga see kõik on minu meelest tühine vaev arvestades olukorra erispärasust.

Jõudu!

Re: otsin inimest - ÜLO ESE

Postitatud: Laupäev 04. August 2012, 19:28:08
Postitas andres73
Ministri või muud tähtsate ametnike poole pöördumisest lihtsam tundub ajalehega Kesknädal kontakti võtta, olukord ära seletada ja paluda, et nad hr Ülo Ese'ga kontakteeruksid ja talle olukorrast (ja teie kontaktidest) teataksid.

http://www.kesknadal.ee

(Tõepoolest tundub, et hr. Ese on kirjutanud Kesknädalasse artikli aastapäevad tagasi: http://www.kesknadal.ee/g2/uudised?id=17009.)

Samuti on Ülo Ese avaldanud mitmel korral (nt. 2005, 2009 jm.) oma kirjutisi ajakirjas "Videvik", nii et teine võimalus on ehk ka sealt toimetusest küsida.

http://www.videvik.ee

Re: otsin inimest - ÜLO ESE

Postitatud: Esmaspäev 06. August 2012, 11:46:08
Postitas passer urbanus
Tänud kaasa mõtlemast!
Videvikust kenasti kontakt olemas - saadan kirja edasi.

Re: otsin inimest - ÜLO ESE

Postitatud: Teisipäev 14. August 2012, 16:08:08
Postitas Martin A
Ja sellisel juhul kindlasti ka veteranide organisatsioonidega suhtlemine oleks kõne all.

Re: otsin inimest - ÜLO ESE

Postitatud: Teisipäev 25. August 2015, 11:48:08
Postitas liilit.kirss
Tere,

Ülo Ese kontakt on
Raba 7-8
10917
Tallinn