Genealoogia programmid

Arvutiabi

Millist genealoogia programmi kasutate Teie?

Ages
0
Pole hääli
Ahnenblatt
14
19%
Brother's Keeper
18
24%
Familienbande
0
Pole hääli
Family Tree Maker
9
12%
GenBox
0
Pole hääli
GENplus
0
Pole hääli
GenoPro
6
8%
Gentools
0
Pole hääli
Gramps
4
5%
Heredis
0
Pole hääli
Legacy
5
7%
MacPaf
0
Pole hääli
MacStammbaum
0
Pole hääli
Omega
0
Pole hääli
PC-Ahnen
0
Pole hääli
Personal Ancestral File (PAF)
1
1%
PhpGedView
4
5%
Pro Gen
0
Pole hääli
Reunion
1
1%
Roots Magic
0
Pole hääli
Der Stammbaum
0
Pole hääli
The Master Genealogist
2
3%
TMG
0
Pole hääli
TNG
2
3%
WinAhnen
0
Pole hääli
WinFamily
0
Pole hääli
seda pole loendis
6
8%
saan ilma hakkama
3
4%
 
Hääli kokku: 75

Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Genealoogia programmid

Postitus Postitas Assar »

Tihtipeale on foorumis küsimus, millist genealoogiaprogrammi valida ja soovitatud on alati ka väga erinevaid programme. Sattusin ühes saksa foorumis teemale, mis annab ülevaate väga paljudest programmidest, millest osasid pole meie foorumis isegi mainitud. Siin see ülevaate leht on. Ja võib olla leiab selle abiga selle ÕIGE, kui te seni veel otsustanud pole :)

Juures on ka küsitlus, milliseid programme saksa foorumi kasutajad eelistavad. Nüüd kus ma selle teema alustan päevase seisuga oli edetabel järgmine:

1. Ahnenblatt 32%
2. Family Tree Maker 17%
3. PAF 15%
4. Ages ca 10%

... teisi kasutatakse juba vähem. Huvitav oleks ka meie foorumis selline küsitlus püsti panna ja näha millised on tulemused. Oleks ehk abiks ka programmivalikul

NB! Käesoleva küsitluse mõttes pole silmas peetud selliseid programme, millede kasutamine on internetipõhine (geni, myheritage jm.), vaid selliseid mida saab oma kodu arvutisse alla laadida ja seal ka kasutada.

OLGE KENAD PANGE KIRJA, MIS PROGRAMME KASUTATE KUI NEID LOENDIS POLE!
Viimati muutis Assar, Teisipäev 09. November 2010, 21:12:11, muudetud 8 korda kokku.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
passer urbanus
Postitusi: 939
Liitunud: Neljapäev 30. Juuli 2009, 16:07:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid üleüldse

Postitus Postitas passer urbanus »

aga miks Geni loetelus ei ole?
jussK
Postitusi: 1037
Liitunud: Kolmapäev 03. Märts 2010, 12:40:03
Asukoht: Tre Fin
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid üleüldse

Postitus Postitas jussK »

passer urbanus kirjutas:aga miks Geni loetelus ei ole?
Geni pole programm ju...
passer urbanus
Postitusi: 939
Liitunud: Neljapäev 30. Juuli 2009, 16:07:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid üleüldse

Postitus Postitas passer urbanus »

jussK kirjutas:
passer urbanus kirjutas:aga miks Geni loetelus ei ole?
Geni pole programm ju...
Ahah ... ja miks Geni siis programm ei ole? Misasi ta siis on?
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid üleüldse

Postitus Postitas Assar »

passer urbanus kirjutas:
jussK kirjutas:
passer urbanus kirjutas:aga miks Geni loetelus ei ole?
Geni pole programm ju...
Ahah ... ja miks Geni siis programm ei ole? Misasi ta siis on?
Kuule Linnavarblane!
Ärand nüüd üle ka pinguta oma geniga. Igas teemas üks ja sama jutt - me teame juba sinu seisukohti.
http://www.isik.ee/foorum" onclick="window.open(this.href);return false; on ka programm, seda ka loetelus polnud. Okey siis!

8-) 8-) 8-)
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
passer urbanus
Postitusi: 939
Liitunud: Neljapäev 30. Juuli 2009, 16:07:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid üleüldse

Postitus Postitas passer urbanus »

Mis asi see Geni siis on?

http://www.isik.ee/foorum" onclick="window.open(this.href);return false; ei ole pädev võrdlus, sest ehkki tegemist on programmiga, ei tee ta samu asju, mida sinu loetelus toodud programmid. Pakun parema. Wordi ja Excelit ehk oled kohanud? Oled nõus, et need on programmid? Pea sama funktsionaalsust pakub Google Docs (docs.google.com) ja seda mingit programmi (pääle interneti sirviku) oma arvutisse installeerimata. Kas Google Docs on programm?

Järgmine võrdlus - tänapäevane ettevõtte haldamise (ERP) tarkvara on reeglina installeeritud serverile, millele kasutajad pääsevad ligi siis ka kaugtöökoha (remote desktop) või, õudne, veebisirviku abil. ON see siis programm või mis?

Wikipedia definitsioon: Application software, also known as an application, is a computer software designed to help the user to perform singular or multiple related specific tasks. Maakeeli siis: Aplikatsiooni tarkvara, samuti aplikatsioon [programm] on arvuti tarkvara, mis on disainitud aitamaks kasutajat läbi viia ühte või mitut seotud spetsiifilist ülesannet. (http://en.wikipedia.org/wiki/Application_software" onclick="window.open(this.href);return false;)
Lühidalt - programm on selline elukas, mis teeb kasutaja sisestatuga midagi - nii sinu loetletud, kui loetlemata sellele kriteeriumile vastavad.
Programmi defineerimisel ei ole oluline tarkvara asukoht.
Veebi põhine programm: http://en.wikipedia.org/wiki/Web_application" onclick="window.open(this.href);return false;

Seega - sinu loetelus on puudu üks arvatavasti enim kasutust leidev genealoogiline (veebipõhine) programm.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid üleüldse

Postitus Postitas Assar »

passer urbanus kirjutas:Mis asi see Geni siis on?

http://www.isik.ee/foorum" onclick="window.open(this.href);return false; ei ole pädev võrdlus, sest ehkki tegemist on programmiga, ei tee ta samu asju, mida sinu loetelus toodud programmid. Pakun parema. Wordi ja Excelit ehk oled kohanud? Oled nõus, et need on programmid? Pea sama funktsionaalsust pakub Google Docs (docs.google.com) ja seda mingit programmi (pääle interneti sirviku) oma arvutisse installeerimata. Kas Google Docs on programm?

...

Seega - sinu loetelus on puudu üks arvatavasti enim kasutust leidev genealoogiline (veebipõhine) programm.
Sa seda oled kohanud võiksid oma murest seal rääkida 8-)
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
passer urbanus
Postitusi: 939
Liitunud: Neljapäev 30. Juuli 2009, 16:07:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid üleüldse

Postitus Postitas passer urbanus »

Seda jutulõnga ma tõepoolest ei ole kohanud, ent ma ei saa aru, milviisil see käesoleva teemaga haakub? Muresid mul on, aga mitte siinsega haakuvalt.

Vast aasta tagasi jäi siinsamas kuskil pooleli üks sõnasõda, kus väideti, et "päris" uurimiseks Geni ikkagi ei sobi. Küsimus, mispärast ei sobi, jäi vastuseta.

Ükskõik, kas Geni sulle või mulle meeldib või mitte, jääb sisu samaks - tegemist on veebipõhise programmiga, mis võimaldab salvestada suguvõsa uurimise tulemusi. Nii nagu kõigil erinevatel programmidel, on fookus, võimalused ning kasutusmugavus pisut erinev.

Mitte ühtegi arvestatavat argumenti selle kohta, et Geni pole programm ma lugenud ei ole, seetõttu: kuniks sa ei tunnista, et Geni on programm, nagu iga teine genealoogiline programm või ei esita vähemalt ühte pädevat väidet, miks Geni ei ole programm (s.t. millised tunnused tal puudu jäävad, et programm olla), oled jäärapäine demagoog.
Lisaks - kui tõestad argumenteeritult ja pädevalt, et Geni ei ole programm, maksan sinu eest Geni 5 aasta Pro accounti eest ning võid aegade lõpuni mind siin foorumis nimetada, kuidas tahad.

Alati sinu Don Passer

...

PS: ülalpoolne ei ole pahatahtlik, vaid põhimõtteline vaidlus - Assar on pälvinud minu (ja ma usun, et paljude teiste uurijate) tingimusteta austuse üle 30 000 nime indekseerimise eest Saagas, minu 2 700 on selle kõrval köömes.
Uku.Velbri
Postitusi: 1105
Liitunud: Laupäev 15. September 2007, 17:43:09
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid üleüldse

Postitus Postitas Uku.Velbri »

Auuline von der Passer.

Vaadake, kui Te ostete poest viljakohvi (ma ei tea kas seda enam müüakse, aga mängime, et müüakse), segate selle õiges vahekorras õigete ainetega, nagu etiketil kirjas seisab, siis joote seda ning teatate kõigile, et Teil on maailma parim kohv, et keda Te siis petate?
See Geni on ainult üheks eesmärgiks loodud ja netti riputatud PROGRAMM - et mormoonid saaksid inimeste andmed lihtsalt ja odavalt kätte. Uurimisel ei saa põhilise tööriistana kasutada proget, mis asub kurat teab kus ja mida haldab kurat teab kes. Kui ühel heal päeval saab mormoonidel sellest jamast kõrini ning nad panevad selle Geni kinni, mis siis teha?
Geni ei sobi küsitlusse ka selle pärast, et ilmselt kõik siinses foorumis suhtlevad inimesed on sinna mingid andmed riputanud ja kui nad nüüd ka Geni taha risti teevad, oleks see justkui kõikse parem proge. Aga tegel't võib Geni olla vaid paralleel-progeks, kus sugulastega suhelda ja neile andmeid näidata, kuid mitte mingil juhul põhiliseks andmetalletuse kohaks.
Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.
______________________________
Exitus opes excusare potest,
dum sit aliquid ad finem excusandum.
Ivar
Postitusi: 24
Liitunud: Kolmapäev 25. Oktoober 2006, 10:43:10
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid üleüldse

Postitus Postitas Ivar »

Diskussioon ongi jõudnud sinna kuhu ta pidi jõudma.
Võiks veel küsida, kas parem on PC või Maci programm... ja enam ei mäletaks keegi, mida tegelikult küsiti.
Pakuks, et antud juhul võiks lisada küsimusele "Millist programmi kasutate andmete haldamiseks?" vastuse valiku "Veebikeskkonda".
Selle alla mahuks Geni küll.
Mis puutub mormoonide vandenõusse Geni netti riputamise näol, siis selles ma sügavalt kahtleks.... aga see on hoopis teine teema.
müürisepp
Postitusi: 237
Liitunud: Pühapäev 23. Mai 2010, 00:43:05
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid üleüldse

Postitus Postitas müürisepp »

Ma küsiks hoopis teisest ooperist ühe küsimuse. Millised programmid neist peale grampsi on kasutatavad Linuxis? Ma ei ole peale selle ja kurikuulsa veebikeskkonna omale muid väljundeid leidnud. Ilmselt maciomanikel on analoogiline küsimus.
passer urbanus
Postitusi: 939
Liitunud: Neljapäev 30. Juuli 2009, 16:07:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid üleüldse

Postitus Postitas passer urbanus »

Kallis Uku,

Teie andmed on vildakad - http://www.familysearch.org" onclick="window.open(this.href);return false; on mormoonide genealoogia keskkond, mis muidugi ei välista, et ka Geni on mingit pidi mormoonidega seotud, ent seda sama suure tõenäosusega, kui kõigi teiste programmide puhul.

Ahjaa - ega te ometi Gedcom faile ei kasuta? See nimelt on mormoonide välja töötatud.

Aga endiselt - üks argument, üks omadus, mille põhjal võiks väita, et Geni on vähem väärikas, kui ükskõik milline teine genealoogiline programm. Ettevaatlik kasutaja teeb varukoopiaid ka oma arvuti kõvakettal asuvaist andmebaasidest, miks mitte siis Genisse sisestatust. Pealegi on Genis säilitatud andmete hävimise tõenäosus mitmete dimensioonide võrra väiksem, kui koduarvutist.

Viljakohv on taas üks demagoogiline võrdlus (asja paraboliseerimiseks võiks ka Kopi Luwak nimetada ja edasi võrrelda) - palju pädevam oleks võrdlus näituseks Avatar filmi vaatamine kodus - või siis kinos ...


Ivar: Geni asemel kasutada väljendit internetikeskkond - on sama pädev, kui kõigi standalonede puhul - eraldiseisev programm.
passer urbanus
Postitusi: 939
Liitunud: Neljapäev 30. Juuli 2009, 16:07:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid üleüldse

Postitus Postitas passer urbanus »

Uku.Velbri kirjutas:Auuline von der Passer.

Geni ei sobi küsitlusse ka selle pärast, et ilmselt kõik siinses foorumis suhtlevad inimesed on sinna mingid andmed riputanud ja kui nad nüüd ka Geni taha risti teevad, oleks see justkui kõikse parem proge. Aga tegel't võib Geni olla vaid paralleel-progeks, kus sugulastega suhelda ja neile andmeid näidata, kuid mitte mingil juhul põhiliseks andmetalletuse kohaks.
Siinkohal on Uku ju kirjeldanud, miks peaks Geni samas loetelus olema.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid üleüldse

Postitus Postitas Assar »

passer urbanus kirjutas: Siinkohal on Uku ju kirjeldanud, miks peaks Geni samas loetelus olema.
... ja siin on ta jällegi kirjutanud, miks ei peaks olema!
Uku.Velbri kirjutas: Vaadake, kui Te ostete poest viljakohvi (ma ei tea kas seda enam müüakse, aga mängime, et müüakse), segate selle õiges vahekorras õigete ainetega, nagu etiketil kirjas seisab, siis joote seda ning teatate kõigile, et Teil on maailma parim kohv, et keda Te siis petate?
See Geni on ainult üheks eesmärgiks loodud ja netti riputatud PROGRAMM - et mormoonid saaksid inimeste andmed lihtsalt ja odavalt kätte. Uurimisel ei saa põhilise tööriistana kasutada proget, mis asub kurat teab kus ja mida haldab kurat teab kes. Kui ühel heal päeval saab mormoonidel sellest jamast kõrini ning nad panevad selle Geni kinni, mis siis teha?
Lisaks veel nii palju, et seal minu poolt viidatud lingis on neid programme küll ja rohkem, mida pole siin loetelus. Imelik on küsida, miks genit pole, kui tegelikult pole seal suuremat osa neist mainitud programmidest. Näiteks pole ka agest, mis sai Saksamaal neljanda koha. Muideks ka Saksamaal pole kaasatud genit küsitlusse, ega ka näiteks myheritage, familyone, humantreed jpt. netikeskkondi.

Miks pole genit mõjub kergelt propagandistlikuna. Ehk siis vist võiks järeldada, et millestki muust enam ei tohigi rääkida vahelduseks, ilma et mainiks, et "kuskil kaugel paistab geni tegelikult ka" - aga sellel pikemalt ei peatuks.

Kuna enda suguvõsas ei tule saksa juuri kaugelt otsida, siis võin omalt poolt lisada, et geni Saksamaal väga populaarne polegi. Ka mulle on paljud palunud, et ma neilt saadud andmeid sinna ülesse ei riputaks. Teatud mõttes pole siiski privaatne keskkond ja kuna tänapäeva maailmas on privaatseks jääda ilmatu raske kui mitte võimatu - väga palju saab juba netist teada, siis miks tõepoolest peaksime me sellele protsessile veel omalt poolt hoogu juurde andma :?

... ja lõpuks vastus on tegelikult väga lihtne. Foorumi võimalused lubavad küsitlusele vaid 10 vastusevarianti hetkel. Seega on iseenesestmõistetav, et tuleb teha juba eelvalik, sest programme on tõesti meeletult ning esmajoones jäävad välja justnimelt geni ja muud sellised, mis ei vasta kõigi inimeste kujutlusele arvutiprogrammist.

Linnavarblasele: Teinekord võiksid olla tolerantsem ka konkureerivate ettevõtmiste suhtes ja küsida, miks pole genealoogia alaseid netikeskkondi või pole genit, ... , .... , ... jne. See jätaks sinust endast parema mulje. Praegu jääb tahtmatult mulje, et oled asjasthuvitatud isik ja teed geni.kommile lihtsalt tasuta (tasulist???) lobi. Kas see meie foorum ühemõttelise lobi jaoks just kõige õigem koht on. Ma mäletan, et kunagi lobistati siin mingeid p_ornosaite, nüüd sina geni. Ma arvan, et siin on inimesed koos eelkõige selleks, et anda abi ja saada abi seal hulgas nõuannet. Kui sind huvitab, mis asi on geni, siis loo selleks oma teema ja ära suru end väevõimuga teiste omasse sisse. :!:
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
passer urbanus
Postitusi: 939
Liitunud: Neljapäev 30. Juuli 2009, 16:07:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid üleüldse

Postitus Postitas passer urbanus »

Kahju, kui ma olen vale mulje jätnud - minu jaoks on küsimus lihtsalt selles, et üks minu hinnanguil enim kasutust leidev ning samuti ka olulisimalt meie ühist hobi populariseerinud programm/keskkond on kõrvale jäetud. Ka siinse foorumi külastajaist, julgen arvata, valdav enamus kasutab Geni ühel, teisel või kolmandal määral. Saksamaaga võrdlus ei päde - kui Geni popular nimekirja vaadata, siis on eestlaste ebaproportsionaalselt suur esindatus seal vähemalt üllatav - sellest julgengi teha järeldust, et Eestis on just see vahend üks populaarsemaid. Aga võib-olla ma siis ka eksin ja siinse foorumi kasutajad Genit ei kasuta.

Viljakohv ja mormoonid - ... - ma parem ei kommenteeri.

Geni kaitsele olen astunud seetõttu, et see valdavalt siin foorumis on ainult põhjendamatult üleolevat kriitikat saanud. Mõneti kahju, et mul selline silt nüüd küljes on, aga mis seal's ikka, elan üle. Vähemalt nii kaugele oleme jõudnud, et Geni on programmiks tunnistatud :wink:

Minu tolerantsusest - kuskohast küll minu intolerantsus välja paistab? Ma endale teada olevalt ei ole mitte kedagi ega midagi halvustanud. Millised on konkureerivad ettevõtmised? Me siin ju sama asja ajame, kas pole?

Lõpetuseks - ma oleks tahtnud ka pollile vastata - aga vat näed ei saanud (parandus - valisin nüüd "seda pole loendis") - ehkki väljatrükkideks olen kasutanud ning muidu katsetanud ka muid programme, ei julge ma väita, et ma neid kasutaks.

Vabandan teema solkimise pärast ning püüan edaspidi paremini käituda.

Märt
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid üleüldse

Postitus Postitas Assar »

passer urbanus kirjutas:Kahju, kui ma olen vale mulje jätnud - minu jaoks on küsimus lihtsalt selles, et üks minu hinnanguil enim kasutust leidev ning samuti ka olulisimalt meie ühist hobi populariseerinud programm/keskkond on kõrvale jäetud. Ka siinse foorumi külastajaist, julgen arvata, valdav enamus kasutab Geni ühel, teisel või kolmandal määral. Saksamaaga võrdlus ei päde - kui Geni popular nimekirja vaadata, siis on eestlaste ebaproportsionaalselt suur esindatus seal vähemalt üllatav - sellest julgengi teha järeldust, et Eestis on just see vahend üks populaarsemaid. Aga võib-olla ma siis ka eksin ja siinse foorumi kasutajad Genit ei kasuta.

Viljakohv ja mormoonid - ... - ma parem ei kommenteeri.

Geni kaitsele olen astunud seetõttu, et see valdavalt siin foorumis on ainult põhjendamatult üleolevat kriitikat saanud. Mõneti kahju, et mul selline silt nüüd küljes on, aga mis seal's ikka, elan üle. Vähemalt nii kaugele oleme jõudnud, et Geni on programmiks tunnistatud :wink:

Minu tolerantsusest - kuskohast küll minu intolerantsus välja paistab? Ma endale teada olevalt ei ole mitte kedagi ega midagi halvustanud. Millised on konkureerivad ettevõtmised? Me siin ju sama asja ajame, kas pole?

Lõpetuseks - ma oleks tahtnud ka pollile vastata - aga vat näed ei saanud (parandus - valisin nüüd "seda pole loendis") - ehkki väljatrükkideks olen kasutanud ning muidu katsetanud ka muid programme, ei julge ma väita, et ma neid kasutaks.

Vabandan teema solkimise pärast ning püüan edaspidi paremini käituda.

Märt
Ei ole tahtnud kedagi stigmatiseerida, aga geni kaitsta võiksid ikkagi seal, kus geni rünnatakse, mitte täiesti asjassepuutumatu st. neutraalse teema all. Kedagi ega midagi ei saa kaitsta lihtsalt kaitsmise enda pärast.

Genil on kahtlemata ka puudusi ja sa ei peaks neid eitama lihtsalt sellepärast, et geni sulle armas on. Olen Ukuga nõus geni ei saa sellisel kujul nagu ta praegu on olla esimene proge. Pole mõistlik hoida andmeid ainult genis. Olen ise ka genis esindatud, aga ma ei pea seda kasutamiseks. Geni keskkonna puhul ei saa iial kindel olla, et need andmed, mida ma sinna täna sisestan on sellisena üleval ka homme. Küll on olnud geni enda foorumis murelapsi, kes kurdavad, et mingid tüübid kustutavad midagi, tekitavad valesid seoseid ja keelduvaid neid parandamast jne jne. Kui ma kasutan ainult geni, siis ühel päeval ma saan teada, et keegi X persoon on muutnud profiili X, mis on minu sisestatud. Ma ei saa isegi objektiivselt hinnata, mis laadi muutus see oli, kas see oli põhjendatud või mitte. Ning kui mingi kustutaja vend seal tegutseb, siis ma ei saa isegi taastada neid isikuid, kui ma hoian andmeid vaid genis. Vaevalt sealsetest adminnidestki palju kasu on.

Arvutiprogrammide (mitte veebipõhiste programmide) kasutajatel on olemas kindlus, et kui nad hommikul tõusevad, siis suure tõenäosusega pole mingid "mustad mehed", mormoonid ja viljakohvijoodikud andmetele üks null teinud. Kui midagi juhtubki, siis enamik programme teeb varukoopiaid, kui ka nendega midagi juhtub, siis näiteks mul on kõik andmed ka paberkandjatel ja palju põhjalikumalt kusjuures. Lisaks sellele saan veel üle lapata oma koopiad arhiividest ja mõned väljaprindid saagast ja mujalt. Selle pärast ei saagi genit kasutada esmase andme säilitus kohana. Ometi kasutan ma genit, sest geni kõlbab:
* suhtlusportaalina kasutamiseks (ise olen vilets suhtleja ja ei kasuta seda võimalust ka seal)
* tuvastamaks pigem kaugemaid sugulusliine
* leidmaks inimesi, kellega on ühiseid huvisid suguvõsauurimise alal (minu jaoks kõige olulisem, edasi saab juba geni väliselt edasi asju ajada).

Isiklikult arvan, et koduarvuti programme ja veebipõhiseid netikeskkondi peaks eristama. Vastasel juhul tekib lihtsalt palju segadust, nagu meie käesolev teemaarendus ka perfektselt näidanud on.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Loopmann
Postitusi: 114
Liitunud: Kolmapäev 21. September 2005, 19:33:09
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid üleüldse

Postitus Postitas Loopmann »

Nali nalajaks,kusi kaljaks,aga minu meelest võib ikkagi genit nimetada programmiks,Internet explorer on ju kah
tegelt näiteks programm,see on teine asi kes seda programmiks kes mitte,mõni ei pea Chihuahuad ju kah
koeraks aga seda ta ometi on(See Paris Hiltoni väike koerake)
maidu.leever
Postitusi: 676
Liitunud: Kolmapäev 20. Juuli 2005, 12:05:07
Asukoht: Pärnumaa (Läänemaa)
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid üleüldse

Postitus Postitas maidu.leever »

http://www.gensoftreviews.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Siin ka ülevaade erinevatest programmidest. Hetkel nimekirjas 534 genealoogia programmi, k.a. Geni :)
Sander
Postitusi: 80
Liitunud: Teisipäev 19. Juuli 2005, 20:02:07
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid üleüldse

Postitus Postitas Sander »

maidu.leever kirjutas:http://www.gensoftreviews.com/

Siin ka ülevaade erinevatest programmidest. Hetkel nimekirjas 534 genealoogia programmi, k.a. Geni :)
Nii ta on. Miks ta ei peakski seal olema, Geni on ja jääb programmiks ka siis, kui ta mõnele ei meeldi. Mul siin teises toas üks arvuti, milles peale opsüsteemi ja sellega kaasas olevate programmide mingeid muid programme polegi. Inimene kes sellega töötab, logib igal hommikul töökoha serverisse ja kasutab seal olevaid programme. Kas keegi tahab väita, et need pole programmid, kuna ei asu füüsiliselt samas arvutis? Nn pilveteenuste kasutamine ja arvutis olevatest programmidest loobumine pidavat olema lähim tulevik. Käesolev küsitlus ei ole täielik kui seal puudub geni, mida kasutavad tuhanded uued sugupuuuurijaid, kes pole kunagi teisi programme kasutanud. Paljud neist ei hakkagi muid kasutama.
Harri.Värs
Postitusi: 268
Liitunud: Esmaspäev 19. Jaanuar 2009, 17:34:01
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid üleüldse

Postitus Postitas Harri.Värs »

Assar kirjutas:Arvutiprogrammide (mitte veebipõhiste programmide) kasutajatel on olemas kindlus, et kui nad hommikul tõusevad, siis suure tõenäosusega pole mingid "mustad mehed", mormoonid ja viljakohvijoodikud andmetele üks null teinud. Kui midagi juhtubki, siis enamik programme teeb varukoopiaid, kui ka nendega midagi juhtub, siis näiteks mul on kõik andmed ka paberkandjatel ja palju põhjalikumalt kusjuures.

Isiklikult arvan, et koduarvuti programme ja veebipõhiseid netikeskkondi peaks eristama. Vastasel juhul tekib lihtsalt palju segadust, nagu meie käesolev teemaarendus ka perfektselt näidanud on.
Jah, aga seda kindlust, et näiteks kõvaketas rikki ei lähe või maha ei põle, ei ole.

Segadus tekkis sellest, et kohe alguses ei selgitatud, et käesolev küsitlus käib ainult nende programmide kohta, mille jaoks ei ole tarvis internetiühendust. Viimast kinnitab ka asjaolu, et teema pealkiri on endiselt segadusse ajav – mismoodi saab öelda, et me räägime kõikidest genealoogia tarbeks kasutatavatest programmidest ("Genealoogia programmid üleüldse"), kui käesolev uurimus keskendub ainult neile, mida saab alla laadida ja internetiühenduseta kasutada.
Kõik mured ja teated privasse või e-mailile: harri.vars ät gmail.com
Uurin: Vers, Värs, Värsi, Väärsi, Brecher (Kivinurm), Neljas, Kristal, Dubro(v) (Tammeorg), Põld (Saaremaa, Pilguse), Dubrovkin (juudid Tallinnas)
Britt
Postitusi: 35
Liitunud: Neljapäev 06. Oktoober 2005, 18:04:10
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid üleüldse

Postitus Postitas Britt »

Andsin oma hääle, aga alles nüüd nägin, et peaks ka kirja panema, mis programmi kasutan, kui seda loetelus kirjas ei olnud. Ehk siis kasutan Reunioni.

Britt
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid üleüldse

Postitus Postitas Assar »

Lisaksin täpsustuse ja ühtlasi küsimuse. Praegu selle küsitluse puhul on see viga küll juures, et kuigi enamus on Windows keskkonna programmid, on seal siiski erandeid. Selles mõttes on natuke imelik, sest keskkond on ikkagi määrav tegur, milliste programmide vahel ma üldse valida saan. See küsimuse probleem antud asja juures on aga see, et kas meie foorumis ei annaks põhimõtteliselt ka piiramatu vastusevariantidega küsitlust korraldada. Kui lihtne oleks seda muuta või on see puudus sellesse foorumitüüpi juba sisse progetud.

KUTSUN ENDISELT ÜLESSE OMA PROGRAMME VASTUSEVARIANDI PUUDUMISEL SIIN NIMELISELT MAINIMA. PRAEGU ON 6 VASTANUD MINGI MUU PROGRAMMI JA VAID ÜKS ON SELLE NIMETANUD.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Katsa
Postitusi: 3750
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid

Postitus Postitas Katsa »

Lubatud valikute arv hääletustes on muudetav suurus.
Katrin H.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid

Postitus Postitas Assar »

Katsa kirjutas:Lubatud valikute arv hääletustes on muudetav suurus.
Ja tähendab see positiivset asjade kulgu antud küsimuses. Et näiteks korraldada sarnane küsitlus nagu sakslased oma foorumis tegid. Vaevalt selle lubamine siin midagi ohtlikku oleks, sest praktika näitab, et küsitlusi tehakse väga harva.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
reino
Postitusi: 45
Liitunud: Teisipäev 05. Oktoober 2010, 00:17:10
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid

Postitus Postitas reino »

Tegelikult ei ole kogunenud andmeid veel programmi pannud, aga TNG on jätnud sügavama mulje (s.t. ostsin ta ära) ja ma aeg-ajalt näpin teda, et omadusi tundma õppida.
Minu jaoks on tema vooruseks see, et teda võin jooksutada oma arvutis (niisama või virtuaalmasinas) või ka online, kui jagada tahan ühel hetkel. platvormist sõltumatu s.t. jookseb igas keskkonnas, kus PHPd toetav HTTP server ja mysql andmebaas ning kasutajaliides töötab läbi veebilehitseja.
Võimalusi on tal igatahes päris palju ja kasutajaliides on üsna hea.

Windowsi aluseid programme olen vaadanud, aga kõikidel on omad kiiksud mis mind on häirinud. Loomulikult ka see, et nende andmefail on tavaliselt nende enda formaadis ja andmete kättesaamine on puhtalt sama programmi eksportimise võimaluses kinni.

Ühtegi teist programmi, ei online ega arvutis töötavat, pole ette sattunud, mis suudaks nii hästi puud ja sidemeid visualiseerida, kui Geni. Samas Geni suur voorus on ka tema puudus - töö edeneb teistega koostöös kiiremini, aga samas on alati oht, et kirjendamise stiilid on erinevad ja kui ühel profiilil on juba 4-5 haldajat, siis läheb kirjuks ning andmed võivad kaduma minna või moonduda. See ongi põhjus, miks tema kasutamine põhilise talletuskohana ei ole minu jaoks väga mõeldav.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid

Postitus Postitas Assar »

Muutsin hääletust veidi võimalusterohkemaks, selle tulemuseks oli, et senised tulemused läksid vastu taevast, aga andke see mulle sel korral andeks. Võib olla ongi ausam, kui uuesti nullist alustada.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
kattre
Postitusi: 125
Liitunud: Reede 12. November 2010, 00:32:11
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid

Postitus Postitas kattre »

Arvutivõhikuna küsin, et kas oskab keegi äkki soovitada parimat genealoogia programmi Linuxile? Ei Legacy ega Brotherskeeper mu arvutis ei käivitu. Aga tahaks genist kindlamasse kohta oma andmetega ära kolida.
reino
Postitusi: 45
Liitunud: Teisipäev 05. Oktoober 2010, 00:17:10
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid

Postitus Postitas reino »

ma arvan, et linuxile Gramps on üsna ainus arvestatav.
tundus teine päris huvitav ja teoreetiliselt peaks toimima ka nii linuxi, windowsi kui osx peal, aga windowsi all see asi ikka päris hästi käia ei tahtnud mul. linuxi all on tema jaoks natuke loomulikum keskkond (python ja gtk)
UveLokk
Postitusi: 18
Liitunud: Teisipäev 12. August 2008, 17:14:08
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid

Postitus Postitas UveLokk »

kattre kirjutas:Arvutivõhikuna küsin, et kas oskab keegi äkki soovitada parimat genealoogia programmi Linuxile?
Võin vaid reino'ga nõustuda - Gramps on sobiv valik. Olen juba aastaid kasutanud, ent seniajani ei ole olnud vajadust hakata paremat alternatiivi otsima.
Kaido
Postitusi: 49
Liitunud: Teisipäev 16. Veebruar 2010, 11:29:02
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid

Postitus Postitas Kaido »

Samuti sunnitud Gramps'i kasutama, kuid veelgi parem oleks, kui sellele ka eesti keele pakk olemas oleks.
Vasta

Mine “Arvutiprogrammid”