Palun abi kus leida Alide Vähhi Saarik

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
erich
Postitusi: 62
Liitunud: Pühapäev 19. Veebruar 2017, 14:35:02
Status: Eemal

Palun abi kus leida Alide Vähhi Saarik

Postitus Postitas erich »

Kus leida Alide Vähhi Saariku abielu tunnistust et ta on abiellunud Nikolai Vähhiga Minu andmetel Läks Alide Venemaale Novgorodi Järelikult seal ka abiellus Pärast on tulnud Eestise tagasi aga millal ei tea Sest lapsed on maetud Tallina metsakalmistusse. Panen selle siia üles kuna ta üks laste lastest elab Peterburis ja ei lasta Teda Eestisse See on tema kiri mulle Ma ei tohi praegu Eestis oma peret külastada.
Mind huvitab info oma vanaema kohta Eestisse pääsemiseks. Äkki on sul mingid dokumendid alles. Kuna mull pole neid dokumente panengi siia selle abipalve üles Äkki keegi saab aidata leida neid dokumente

https://www.geni.com/people/Aliide-V%C3 ... 9314989979

Lisan ka Alide andmed genist

Tänud juba ette abi eest

Erich Saarik
jussK
Postitusi: 1037
Liitunud: Kolmapäev 03. Märts 2010, 12:40:03
Asukoht: Tre Fin
Status: Eemal

Re: Palun abi kus leida Alide Vähhi Saarik

Postitus Postitas jussK »

24.5.1911 abiellusid Nikolai Wähhi ja Alide Saarik, kanne nr.30 Novgorodi kiriku aastameetrikas.
4.4.1912 sündis neil tütar Antonie, kanne nr.191 Novgorodi kiriku aastameetrikas
Ajad on vanas kalendris, uuejärgi on +13 päeva siis...
Need konsistooriumile tehtud aasta meetrikad on Peterburis RGIA arhiivis fond 2294.
erich
Postitusi: 62
Liitunud: Pühapäev 19. Veebruar 2017, 14:35:02
Status: Eemal

Re: Palun abi kus leida Alide Vähhi Saarik

Postitus Postitas erich »

Tere
Aga kus leida seda meetrika raamat raamatut mida mainisite seda oleks vaja aga mina ei leia seda Kui oskaksite seda mulle saata

Erich
Emmmm
Postitusi: 1
Liitunud: Kolmapäev 10. Aprill 2024, 18:19:04
Status: Eemal

Re: Palun abi kus leida Alide Vähhi Saarik

Postitus Postitas Emmmm »

Otsingu alustamiseks Alide Vähhi ja Nikolai Vähi abielutunnistuse leidmiseks, eriti kui nad abiellusid Venemaal (tõenäoliselt Novgorodis), ja seejärel naasid Eestisse, võib olla keeruline, kuid mitte võimatu ülesanne. Siin on samm-sammult juhend, kuidas edasi liikuda:

1. Kontakteeru lähimate sugulastega
Küsi pereliikmetelt: Alustuseks küsi dokumentide, fotode või isiklike märkmete kohta lähematelt sugulastelt. Võimalik, et keegi perest on juba midagi säilitanud.
2. Pöördu arhiivide poole
Riiklikud ja kohalikud arhiivid: Eesti Rahvusarhiiv võib olla hea koht alustamiseks, kuna nad hoiavad ajaloolisi dokumente, sealhulgas abielutunnistusi. Samuti võib Venemaa, eriti Novgorodi arhiividest leida abiellumisega seotud dokumente.
Kiriku registrid: Kui abiellumine toimus kirikus, võivad kiriku registrites olla abielu kohta andmed. Teada, millisesse usulahku nad kuulusid, võib olla abiks õige kiriku leidmisel.
3. Kasuta genealoogia veebisaite
Rahvusvahelised genealoogia andmebaasid: Veebisaidid nagu Ancestry.com või MyHeritage pakuvad juurdepääsu mitmesugustele ajaloolistele dokumentidele, sealhulgas abielutunnistustele. Need teenused on sageli tasulised, kuid pakuvad ulatuslikke andmebaase.
4. Küsi abi spetsialiseeritud foorumitest
Genealoogia foorumid: On mitmeid genealoogia-alaseid foorumeid ja Facebooki gruppe, kus inimesed jagavad nõuandeid ja abistavad teineteist perekonnaajaloo uurimisel. Näiteid on r/genealogy Redditis või spetsiifilised Facebooki grupid.
5. Ametlikud päringud
Päringud rahvusarhiividele: Saada ametlik päring Eesti ja Venemaa rahvusarhiividele. Oluline on olla väga spetsiifiline päringus esitatud detailide osas, et suurendada võimalust leida vajalikud dokumendid.
6. Konsulteeri professionaaliga
Genealoogi teenused: Kui ise otsingutega hakkama ei saa, võib professionaalse genealoogi palkamine olla väärtuslik. Nad omavad kogemusi ja juurdepääsu ressurssidele, mis võivad olla üksikisikutele kättesaamatud.
Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”